Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Vettem ma egy 6 hetes tengerim...

Vettem ma egy 6 hetes tengerimalacot egy állatkereskedésben, hazahoztam és nagyon fél. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Olvastam róla hogy ez lesz, csak azt nem tudom, hogy mennyi ideig fog tartani és hogy mit lehet csinálni, hogy megnyugodjon és normális legyen. Most ott gubbaszt a házában, nem eszik, nem iszik. Mit lehet ilyenkor tenni?

2016. márc. 14. 19:42
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
a tengeri malacok társas lények :) ha többen lennének nem fénének .
2016. márc. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
*félnének
2016. márc. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Malacot nem tartunk egyedül. Vegyél mellé társat.
2016. márc. 14. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
0%

Ne aggódj!

Az én malackám is 6 hetesen került hozzám. Természetes hogy fél, foglalkozz vele sokat!Vedd ki az öledbe naponta többször, simogasd. Gyakran rendezd át a ketrecét hogy ne unatkozzon! Hidd el legkésőbb pár hónap és már a kezedből fog enni;) Az én cocám egyedül él de életvidám,élénk, torkos malacka.Lehet hogy jobban elvannak kettesben de akinek nincs lehetősége még egy malac beszerzésére az kénytelen magányosan tartani.Ezért az egyedül elő malacokkal sokkal többet kell foglalkozni! Ajánlok egy jó fórumot ha több mindent megszeretnél tudni a tengeri ma la volt ők!: tengerimalac.gemon.ro fórum

2016. márc. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
*tengerimalacokról
2016. márc. 14. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Én szeretnék még 1 malacot de szüleim nem engedik. :) akkor ez csak átmeneti?
2016. márc. 14. 20:31
 7/22 A kérdező kommentje:
[link] ott gubbaszt bent a házában :(
2016. márc. 14. 20:41
 8/22 anonim ***** válasza:
47%

Teljesen természetes, hogy fél. Most került hozzád, új a környezet, minden megváltozott. Adj neki időt! Néhány nap kell, hogy felfedezze az új környezetét. Utána ha sokat foglalkozol vele, akkor veled is megbarátkozik. malacfüggő, hogy mikor. Talán pár nap, talán hetek, esetleg hónapok kérdése.

Viszont mindenképpen vegyél neki társat! A négyes válaszolóra pedig ne hallgass! Kedves négyes, hogy te kínzod a malacod, az egy dolog, de legalább ne buzdíts erre másokat. Igenis állatkínzás egy ennyire fajtárshoz ragaszkodó lényt egyedül tartani. A jobb országokban (pl. Svájc, Németország..) törvénybe van vésve, hogy nem lehet őket egyedül tartani, máskülönben büntetik. Szerinted unalomból találták ezt ki? Igenis kell nekik a fajtárs, akármennyit is foglalkozol vele. ha napi 24 órában vele vagy, akkor sem lesz boldog fajtárs nélkül, mert veled nem tud kommunikálni, te nem tudod megadni neki azt, amire szüksége van. Malacot valaki tartson vagy párban ill. csoportban vagy inkább sehogy. Különben is ahol egy malacnak van hely, ott kettőnek is. nem nagy különbség. Mindenképpen vegyél neki társat! Ha a szüleid megengedtek egyet, kettőt is meg kell. Csak nem akarnak ők is beállni az állatkínzók sorába.

2016. márc. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Ma megyek venni neki egy társat. Igaz, hogy 6 hónap különbségnek kell lennie a kettő között?
2016. márc. 15. 09:43
 10/22 anonim ***** válasza:

Szia!

Figyelj,ez természetes hogy fél.:D

Mi is lassan 2 hónapja hoztuk a malacaimat,és igaz még mindig félősek,de viszont már sokkal bátrabbak,mint voltak.:) Az én szüleim akkor hozták haza az egyik kis malackámat,mikor suliban voltam,és nem tudták elsőre hogy 2 kell belőlük is.:D (én tudtam róla,csak nem gondoltam hogy még aznap malac tulaj leszek.xDD és így nem jeleztem.)Mikor hazaértem akkor is a malackám ki se mert jönni a házikójából,mert ugye egyedül volt,és első napja volt itthon.Mikor bementünk apummal még 1 malacért,és hazajöttünk vele,akkor már a másik is bátrabb volt,kijött eszegetett,szval jól el volt.:D És amúgy nyugi,kifog jönni,ha éhes lesz,vagy szomjas.Szerintem nem kell nagy korkülönbség.Az én malacaim valószínűleg egy idősek,mivel tesók.És jól elvannak.:DD

2016. márc. 15. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!