Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Orias kosorrunyul ketrec?

Orias kosorrunyul ketrec?

Figyelt kérdés
Ha lesz egy 95cmes ketrecem es az egyik tenyesztoi oldalon azt lattam hogy az oriaskosorru myuszinak legalabb 120cmes ketrec kell.. Na eees az jo lenne ha 95cmes ketrec lenne neki es napi 9 orat lenne kiengedve? Jol erezne magat vagy inkabb vegyek 120cmes ketrecet?

#ketrec #kosorrú #oriaskosorru #ketrecmeret
2016. máj. 10. 20:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

120 cm-esben sem érezné jól magát még egy törpe sem. Minden nyuszinak (törpének és óriásnak is) legalább 2 négyzetméternyi hely kell állandóan és mellé napi 5-6-7-x óra kiengedés. Mivel a nyuszi - a magyar közhiedelemmel ellentétben - társas lény, mint a tengerimalac, minimum kettőt tarts, máskülönben akármennyit foglalkozol vele, soha nem lesz boldog igazán. Két nyuszinak meg 4 m² kell minimum. Egyébként is olcsóbb építeni egy 4 m²-es ketrecet, mint venni egy 100x50 centiset a boltban... Ráadásul így nemhogy csak a nyusziknak jobb, de te is olyanná alakíthatod, amilyenné szeretnéd, anyagilag jobban jársz és szerintem szebb is, mint egy ketrec. Egy benti nyúlketrec amúgy így néz ki:

[link]

Vagy ha kint tartanád:

[link]

Egyébként az egyik nyuszim nekem is óriás kosorrú, imádom. :)

2016. máj. 10. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Egyik sem. Legalább 2-3 nm nyulanként.
2016. máj. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Koszonom!! Hat szerintem epiteni fogok 2-3_nm helyet
2016. máj. 10. 21:22
 4/4 anonim ***** válasza:

Mármint 4-6 négyzetmétert, ugye? :)

Egy nyuszinak 2-3, két nyuszinak 4-6.

2016. máj. 10. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!