Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mi a baj a patkányom bőrével?

Mi a baj a patkányom bőrével?

Figyelt kérdés
A patkányom állandóan vakarózik. Már véres, sebes néhány helyen a bőre, szőr sincs ott, ahol kivakarja. Szerintem nem atkás, meg nincs benne élősködő, olyan, mintha zsíros lenne a bőre. Mivel kezeljem, mit csináljak vele? Fürdessem meg? Orvoshoz most nem tudom elvinni.
2016. máj. 18. 06:57
 1/5 anonim ***** válasza:
szerintem érdemes lenne elvini állatorvoshoz, sztem adne neki v mi inekciot v atol függ mi a baja, de én elviném, nehogy elkapjon valami fertőzést, vagy ép forditva..
2016. máj. 18. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Otthon semmit nem tudsz és nem is lehet vele csinálni, az állatorvos kenetet fog venni és tenyésztésre küldi és célzottan ad antibiotikumot vagy más gyógyszert valószínűleg. Nem olyan nagy összeg egy ilyen mintavétel, úgyhogy mihamarabb vidd el szerencsétlen állatot és jobbulást!
2016. máj. 18. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Először is fertőtlenítsd, akármi is az oka a vakarózásnak, a szétvakart sebek begyulladnak és csak rosszabb lesz.


Aztán pedig vidd el állatorvoshoz, ez nem home-made eset.

2016. máj. 18. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy "Orvoshoz most nem tudom elvinni."? Pedig mielőbb állatorvoshoz kéne vinned, ezt egyedül nem fogod megoldani. Maximum annyit tudsz tenni, hogy lefertőtleníted neki a sebeket, ahogyan azt már előttem is írták. Én nem fürdetném a helyedben, hiszen attól nem fog meggyógyulni, ugyanúgy fogja magát vakargatni, ill. még azért sem ajánlatos mert friss sebek borítják a testét, így csak csípné a víz és megnagyobb fájdalmakat szenvedne. Nem kellett volna kivárnod, hogy ilyen durván elfajuljon a helyzet, minél előbb vidd el szegénykét állatorvoshoz!
2016. máj. 18. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Fertőtlenícsd a sebeit és esetleg meg is fürdetheted bár nem tudom nem látom szóval... De mindenesetre amint tudod vidd orvoshoz.
2016. aug. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!