Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Segítség tengerimalac ügyben,...

Segítség tengerimalac ügyben, mikor válasszam le és hogy döntsem el?

Figyelt kérdés
Van egy fiú tengerimalac és egy lány és egy kicsi. A kicsi 3 hete született és az apa malac rögtön külön lett rakva. Mikor válasszam le? Azt írják, hogy a nemük csak 2 hónapos kor körül állapítható meg, bár ránézésre fiúnak néz ki, még szopik, de "udvarol" berreg az anyukának és rá is mászik, de elvileg még nem ivarérett, nade, ebből azt gondolnám, hogy fiú, viszont beraktam az apuka mellé pár percre, hogy mit csinálnak és az apuka meg neki berregett és üldözte, mint a nősténynek szokott? Akkor most hogyisvan ez?

2016. máj. 19. 08:20
 1/9 anonim ***** válasza:
4-5 hetesen lesznek ivarérettek.
2016. máj. 19. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Bővebben itt olvashatsz róla: [link]
2016. máj. 19. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, elolvastam rengeteg ilyen oldalt, de ezzel nem vagyok előrébb. Van más is aki így járt? A kérdésem leginkább arra irányul, hogy fiúnak látszik, udvarol az anyának, de az apa meg neki?
2016. máj. 19. 08:45
 4/9 anonim ***** válasza:
Az én tengerimalim is berreg és rá akar mászni a kisebbre, aki szintén lány malac. Ez nem feltétlen a párzás jele, lehet dominanciát kifejező jel is. A nemüket pedig csak láthatóságra alapozhat, viselkedésre nem.
2016. máj. 19. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, szóval van ilyen. Mivel a 3 malac nem maradhat, 1-nek menni kell, aki szintén családban marad. Szóval ha fiú a kicsi, akkor őt szeretnénk megtartani az apukával, de hallottam olyat, hogy a fiú nem mindig tűri meg a fiút, bár ha kisebb, akkor van rá esély. Van aki 2 fiút tart együtt? Hogyan jönnek ki?
2016. máj. 19. 08:51
 6/9 anonim ***** válasza:
Hány éves az apuka? Ha legalább fél év van közöttük akkor valószínű, hogy ki fognak jönni egymással. Akkor pedig pláne, ha ő az apja a kicsinek. Sok időbe telik (az enyémek is összeszoktatási "folyamatban" vannak). Nem könnyű sem lányokkal, sem pedig fiúkkal. Vannak akiknél egy nap alatt eldől, hogy ki a domináns, de mi például már a 2. hetünknél tartunk. Ez malacka függő. Rengeteg türelem kell hozzá és idő. Remélem az apuka ketrece a családtagjainál van, így látják, érzik egymást.
2016. máj. 19. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Az apuka már jóval idősebb, csak azt nem szeretném, hogy bántsa végül. Közel van a ketrec. Most 3 hetes a kicsi, már szép nagy :) Várok még egy másfél hetet és leválasztom. Ha most egyértelműen fiúnak néz ki, i betűre hasonlít az ivarszerve, akkor biztosan fiú? Ha meg egyértelműen látszik, akkor miért írják a neten azt, hogy 2 hónapos kora körül állapítható csak meg, hogy fiú-e vagy lány?
2016. máj. 19. 09:35
 8/9 anonim ***** válasza:

Hát ha te jól látod, hogy fiú akkor szerintem már a jövőhét elején leválaszthatod, hiszen mint mondtam 4 hetesen lesznek ivarérettek.

Nem mindenki tudja olyan ügyesen "leolvasni", hogy fiú-e vagy kislány, ezért ezt a hónapot lőtték be, hogy akkor már nagyjából kivehető.

Az apukával való összeszoktatásnál pedig várd meg míg a picike ivarérett lesz és csak akkor engedd össze őket, előbb semmiképp, maximum és kötelezően az egymás melletti ketrec. Cserélgetheted a malikat a ketrecben, ha már tudod, hogy ki marad és ki megy, de előtte ne takarítsd ki a ketrecet, hogy szokják, érezzék egymás szagát. Olvasgasd azt a honlapot amit linkeltem, ott nagyon jól leírja az információkat összeszoktatással kapcsolatban is.

2016. máj. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Érdemes lenne lefényképezni a kismalac nemi szervét, hogy biztosan jó helyre legyen elválasztva. Nálam két fiú van, azonnal összeszoktak, néha van egy kis berregés, kergetőzés, de ez normális, főleg az elején. 4 hetes korukban szükséges leválasztani a kicsiket, viszont fontos, hogy legyen megfelelő hely nekik. Mekkorák a ketrecek?
2016. máj. 20. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!