Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ti hol vesztek szénát a...

Ti hol vesztek szénát a nyuszinak? Hol olcsóbb?

Figyelt kérdés
638 ft/kg amit szoktam rendelni, de szerintem ez igen drága ár némi szárított fűért. Állateledelesnél viszont még drágább ennél. Tescoban is.
2016. máj. 21. 21:23
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Ez nem beszólás volt, csupán a nyuszid (vagy nyuszijaid?) érdekeit tartom szem előtt, ezért inkább megemlítettem, hogy a nyúltáp mennyire káros. Merthogy azt írtad, nyuszitápot kap. Teljesen mindegy, hogy takarmányboltból vagy állatkereskedésből. Ha a takarmányboltban magvakat veszel (zab, rápa stb.) az egy fokkal jobb, de abból is csak nagyon keveset ehet, ha hosszú és egészséges életet szánsz neki. A zöldség és gyümölcs jó, ha bio, de valószínű nem az, ez viszont még mindig jóval kisebb probléma, mint a táp. Egyébként sem gyümölcsöt, répát eszik a nyuszi..


Kérdező, nekem sem fér el 30 kg széna, ezért én részletekben hozom a szénabálát. Kifizetem az egészet (mind a 400 forintot :D), de mindig csak 1 zsákkal hozok el belőle, amennyit kényelmesen tudok tárolni.

2016. máj. 23. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Nekem nincs szükégem tanácsra, nem kértem, előző helyén csak árpával meg búzával etették, és egy sötét lyukba volt, most nagyon jól érzi magát szóval nálam minőségi élete van, oltással mindennel együtt. Koncentrálj a kérdezőre, tudom, hogy kell helyesen tartani, oltás, megfelelő takarmányozás egy hobby nyuszinak. Akkor minden táppal etetőt szólj le, mert mindenki nyuszijának érdekét nézed, bedobtál egy weboldalt, de szakkönyvet nem írtál. Ellenőriztem mi van a tápba, állatorvos is látja évente és meg vagyunk nagyon dicsérve minden téren. Úgyhogy jó lenne, ha a saját nyuszijaiddal foglalkoznál, és ne próbálj meg olyat leszólni aki tanulta ezt a szakmát. Szóld le azokat, akik kenyérrel etetik a nyuszijaikat. Ne velünk foglalkozz, hanem a kérdezővel.
2016. máj. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Ne kapd már fel ennyire a vizet, segíteni szeretnék. Nem csak neked, mindenkinek szólok, ha látok hasonlót. Sajnos nem vagy tisztában a helyes takarmányozással és ezzel nem megbántani szeretnélek, nem is beszólni. Az, hogy mit tanultál vagy hogy tenyésztő vagy-e, nem sokat számít. Sajnos a nyulak helyes etetésével még a szakértők sincsenek teljesen tisztában Magyarországon, mert itt nálunk helytelen dolgokat tanítanak erről, mivel elég fejletlenek vagyunk e téren. A (régebbi) szakkönyvek sem érnek sokat. Nézz utána az ezzel kapcsolatban végzett kísérleteknek. A mi országunkban elterjedt és tanított dolgok elavultak már és bizonyítottan nem jók a nyusziknak.

A tápnak nem mindig csak az összetevőivel van gond (bár azzal is, mert többnyire gabonafélék is vannak benne, illetve mindenféle vegyi, mesterséges anyag, aroma, szteroid és egyebek, amiket nem kötelesek ráírni, tehát hiába olvasod el) hanem magával a struktúrájával, ugyanis az őrölt dolgok, mint amiből a táp készül, tönkreteszik a nyuszi emésztőrendszerét hosszútávon.

2016. máj. 23. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Hagyjuk már ezt, kitapasztaltam mi a legjobb neki, nem szakkönyv alapján etettem, mivel el is volt egy picit hízva az árpa miatt, ezért fokozatosan tápra lett állítva, és azóta mozgékonyabb, vidámabb, és nagy többsége meg sem éri ezt a kort, nem hobby nyuszi volt, de ma már hobby nyuszi. A takarmányozás fajta függő is, árpával nem pótlod a szükséges vitamint, ásványi anyagot,az enyém immunrendszerileg nagyon erős. Ne akarj már kioktatni, szoktam én is olvasni. Nem érdekel az okoskodás ne haragudj, amilyen stílusba dobod itt, úgy, hogy nem is ismersz.Foglalkozz saját magaddal. Én részemről lezártam a témát.
2016. máj. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
A 91%-os válaszolónak igaza van, a nyúltáp nagyon káros, akármilyen tápról is van szó vagy akármilyen fajta nyúlról.. Lehet, hogy te (63%-os válaszoló) szakértő vagy, de mégsem értesz hozzá kellőképp..
2016. máj. 23. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Nem kioktatlak. Csupán megpróbállak rábírni arra, hogy nézz utána, ha nekem nem hiszel. Én sem légből kapott információkkal dobálózok, hanem bizonyított tényekkel.

Nyilván árpával nem pótoljuk a vitamint, ásványi anyagokat és más egyebeket, de árpa nem is kell neki, max egy kevés időközönként jól jöhet, de nem feltétlenül szükséges, mert a nyúl nem magvakat eszik, nem is gyümölcsöket meg zöldségeket és főleg nem tápot. A táppal egyébként az is probléma, hogy túl sok mesterséges vitamint raknak bele, ami szintén nem jó. A megfelelő táplálék a nyúl számára a természetes eledele, azaz a mezei növények. Én sem akarok belemenni jobban, mert nincs se időm, se kedvem, nem szeretnék vitatkozni sem, csak gondoltam segítek, hogy jobb egészségű nyuszid lehessen most és a jövőben is. (Az, hogy jelenleg egészséges, nem jelenti, hogy az is marad. Kivételek is nyilván akadnak, de a táp az esetek legnagyobb részében teljesen tönkreteszi és végül lassan megöli a nyuszit.)

2016. máj. 23. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Csak még, hogy érthető legyen az enyém válogatós, inteligens, ha nem tetszik neki vmi meg sem eszi, ott hagyja, a tápot viszont szereti, a búzát, árpát nem szerette. Szóval kitapasztaltam mi az ami jó neki. A tápra kötelesek ráírni mi van benne, máskülönben el sem adhatnák. Az általad emlegetett tak. sem tiszta már a légszennyezettség es a globális környezeti hatások miatt. Pápá
2016. máj. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Nem-nem, nézd csak meg akkor a törvényeket.. nem kötelesek mindent ráírni, csak bizonyos dolgokat.

A tápokért általában odavannak a nyulak, mivel olyan ízfokozók vannak bennük, amivel gyakorlatilag függővé teszik őket.

A lég- és egyéb szennyezettség még mindig jóval kevesebb kárt okoz, mint a táppal való etetés.

2016. máj. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!