Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mi kell egy nyuszi tartásához?

Mi kell egy nyuszi tartásához?

Figyelt kérdés
Szeretnénk egy nyuszit vásárolni,azonban az ismerősi körömben nincs igazán nyuszi,így sokat nem tudok róluk.Már olvasgattam de szeretném azért a segítségeteket kérni.Írnátok a tisztán tartásáról,a ketrectisztításról,etetés(mikor mennyit miből) és ilyen alapvető dolgokat amit tudni kell?Melyik fajtát ajánljátok lakásba?
2016. máj. 22. 20:56
 1/7 anonim ***** válasza:
67%

Etetésről mindenfelé mást olvastam kb, de nekem végül az vált be hogy mindig legyen előtte széna. És napi egyszer kap egy marék nyúltápot meg valami zöldséget is napi egyszer. Volt hogy több nyúltápot vagy zöldségeket kapott, abból hasmenés lett, szóval nem kell sok ezekből. És legyen listád arról hogy milyen zöldség tiltott, mi nem.

A ketrec nálam felesleges pénzkiadás lett, a nyúl utálja, zörgeti, rágja, tombol csak benne, elviselhetetlen volt, eladtam. Most kb így tartom: [link]

Ezt szereti. Persze futkosni kiengedem minden nap, mert ahhoz ez a hely is kicsi... a nyúlketrec meg aztán semmire nem jó olyan kicsi. Futkosáskor a lakást 50x körberohanja, szóval kell neki a hely. Meg egy társ. Nálunk ez két macskát jelent mondjuk, de nyúltárs azért jobb lenne.

Tisztítani naponta kell a helyét. Porszívózni szoktam nála + alomtálcát kimosni. 2 nap után már büdös szokott lenni szóval addig nem érdemes várni.

2016. máj. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi😊Jobban leírtad mint bármelyik oldal 😊
2016. máj. 22. 22:42
 3/7 anonim ***** válasza:

Félig-meddig jól írta le az első, ketrecet venni tényleg fölösleges, mert minimum 2 négyzetméter kell egy nyúlnak, ha mellé napi 5-6-7x órát kint lehet. Ha csak kevesebbet, még nagyobb hely szükséges. Viszont 2 négyzetméternél kisebb hely nem elég akármennyit is van kint.

Ha bent akarod tartani, így nézzen ki a ketrec:

[link]

Ha kint:

[link] #tbm=isch&q=kaninchen+au%C3%9Fengehege

De kezdjük ott, hogy a magyar közhiedelemmel ellentétben a nyuszik társas lények, tehát minimum 2 kellene belőlük (legjobb az ivartalan fiú + lány). Egyedül soha nem lesz teljes, boldog élete. Nem véletlenül tiltották be a jobb országokban az egyedül tartásukat.. Törvény van rá. 2 nyuszinak min. 4 négyzetméteres ketrec kell.

Ami nagy hiba az első válaszolónál, az a nyúltáp. A nyúltáp a lehető legrosszabb dolog, amit a nyusziddal tehetsz. Szépen lassan öli meg. Van, hogy csak 3 év után, de van, hogy mondjuk 5 vagy 8. Nagyon káros és egy csomó betegséget okoz meg gyakran bélleállást vagy hasmenést, puffadást stb. A nyulak friss zöld mezei növényeket esznek. A legjobb, ha kimész egy mezőre és gyűjtögethetsz. Ez a természetes táplálékuk. Csak ez az egészséges, ráadásul ingyen van. Imádni fogja és jót esz neki.

A tápos nyuszik átlag életkora 3-8 év, a táp nélkülieké 7-12. (bizonyított német tanulmányok, kísérletek szerint) Elgondolkodtató..

Az enyémek sem kapnak amúgy tápot, soha nem volt semmi bajuk. (9 és 10 évesek)

2016. máj. 23. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Hármassal teljesen egyetértek, röviden tömören a nyuszi helyes tartása:

- fajtárs

- hatalmas terület, nem ketrec

- természetes étrend, nem táp

Nekem a kosorrú a kedvenc fajtám, ajánlom, hogy legalábbis az egyik az legyen. Általában szelídebbek is :)

2016. máj. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Jobban jársz, ha utánaolvasol. A nyusziinfo a legjobb, nézz utána. :)
2016. máj. 23. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen,a nyusziinfot már végigtanulmányoztam azzóta,és sokat megtudhattam.Írtátok,hogy a ketrec nem jó,viszont szereztem egy hatalmas ketrecet,hosszabb mint egy méter..alig fért be az autóba.A csomagtartoba be sem fért, a hátsó ülésekre gyömöszöltem be.Gondoljátok,hogy az elég lesz?😊 Tudom,hogy társ kell neki,de egyenlőre (1-2 hónapig)nem szeretnék mellé venni,hogy azért belejöjjek a dologba.😊És is a kosorrúra gondoltam😊Köszönöm a válaszokat😊Azthiszem felkészültem a nyuszivásárlásra
2016. máj. 24. 21:29
 7/7 anonim ***** válasza:
Minimum 200x100 cm legyen. A legnagyobb ketrec is csak 160x50 cm szokott lenni, ami nem elég. Plusz mivel a jövőben úgyis mindenképp kell neki társ, érdemesebb egyszerre elhozni a kettőt, mert megkönnyíted a dolgod. Nem lesz az, hogy az egyik már ott van, megszokja a területet és a másik betolakodó, ezért harciasabb lesz a régi.
2016. máj. 24. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!