Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen rácstávolság felel meg...

Milyen rácstávolság felel meg egy dzsungáriai törpehörcsögnek?

Figyelt kérdés

A ketrec, amiben tartani szeretném, 40x80 cm. Áttanulmányoztam a netes irodalmat, és aszerint ez a méret megfelel egy állatnak. A rácsok távolsága kb. 8-10 mm. Arról viszont nem találtam semmit, hogy kifér-e a jószág ezen a résen... Én úgy nézem, hogy nem férne át rajta, de szeretnék biztosra menni.

Évekkel ezelőtt két sokcsecsű egér lakott benne, azok nem fértek ki, de nagyobbak is, mint egy törpehörcsög...


2016. máj. 23. 08:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom de minél nagyobb a ketrec annál jobb, ha már nem élhetnek a vadonban.
2016. máj. 23. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Elvileg az 1 cm-es rácstávolság a maximum. (De ha még kölyök, persze simán kijön rajta - és alkattól is függ.)
2016. máj. 23. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Egy cm a max, annál nagyobb ne legyen. Ha még kölyök (4-6 hetes), akkor lehet, hogy ki tud jönni, rosszabb esetben beszorul. 😞 Tenyésztőtől hozz hörcsögöt mindenképpen, ne kereskedésből! 😃
2016. máj. 23. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
És egyébként igen, ez a ketrecméret tökéletes egy dzsunginak. 😄
2016. máj. 23. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Sajna nem tudom megválasztani, hogy honnan vegyem.

Egy kolléganőm vette 3-4 hete a 12 éves kislányának (hosszas könyörgés után), aki nem egészen egy hónap alatt meg is unta, mert "nem szelíd" és "nem lehet csinálni vele semmit". Miután a kereskedésben nem vették vissza, az volt a terv, hogy elengedik valami erdőszélen, "hadd élje az életét".

Mondjuk én erősen kétlem, hogy egy nem egészen 2 hónapos törpehörcsög sokáig élné az életét egyedül az erdőben...

Így került hozzám végül is.

2016. máj. 23. 16:40
 6/12 anonim ***** válasza:
Csak gratulálni tudok a kedves ismerősnek az erdőszéli elengedés mellett... Ilyen idióta mégis milyen példát mutat a gyereknek?! Ha rendesen utána néztek volna, tudnák, hogy tenyésztőtől kell kicsit venni, az szelíd és kézhez szoktatott. Egyébként nem nagy kunszt egy hörcsögöt megszelídíteni, csak nasival kell kézbe csalogatni, sokat beszélni hozzá, és igaza játszótárs lesz belőle, ha a gazdi tényleg foglalkozik vele... De így... :/ Kérdező, őszintén örülök, hogy hozzád került, nem egy éhes róka fogai közé. :(
2016. máj. 23. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Nem annyira vad amúgy szegény. Odajött a rácshoz, elvett a kezemből egy gerezd diót. Többet nem piszkáltam így az első napon.

Elég sok állatom van/volt, és szerintem az is gond, hogy túl kicsi helyre volt bezárva (18x27 cm akváriumban tartották). A legtöbb állat pánikba esik, ha túl szűk helyen van, mert sarokba szorítva érzi magát, úgy érzi, nem tudna hova menekülni, ha kellene. Nem volt neki házikója sem, csak a forgácsba tudta valamennyire beásni magát.

Végül a rács gondot úgy oldottam meg, hogy éjjelre, mikor már elmentem aludni, és nem tudtam figyelni rá, az egész ketrecet mindenestül beraktam a fürdőkádba, mondván, ha ki tud jönni, onnan nem tud tovább szökni, bár ahogy elnéztem este, ahogy mászkált, 99,9%-ban biztos voltam, hogy nem tud kiférni. Nem is jött ki, bár hallottam, hogy sokat mozgott éjjel, de nagyrészt kerekezett (kereke sem volt az előző helyén).

Ja,még annyi derült ki, hogy kb. egy héttel ezelőttig abban a kis akváriumban ketten voltak egy ismeretlen nemű alomtestvérével, amely egy hete ismeretlen okból elpusztult.

Ez a höri 100% nőstény. Az lesz csak a móka, ha vemhesült is a testvérétől... most kb. 7-8 hetes, simán lehet éppen vemhes is,ha a másik fiú volt...

2016. máj. 24. 07:50
 8/12 anonim ***** válasza:
Basszus, szegény :/ annyira kíváncsi vagyok rá, nem vesszük fel a kapcsolatot esetleg Facebookon? 19 éves lány vagyok. :) Én voltam, aki a legtöbb választ írta ide, és hogy 10 éve tartok dzsungikat. :)
2016. máj. 24. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

tudom, h. hihetetlen, de nincs FB-om, se semmi más közösségi oldalam :)

privátban cserélhetünk mail címet, és akkor küldök képet a jószágról, ha már fotózható

2016. máj. 24. 11:34
 10/12 anonim ***** válasza:
De jó! :) rendben, köszi
2016. máj. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!