Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nyúlnak mit adjon enni a...

Nyúlnak mit adjon enni a városi ember?

Figyelt kérdés

Olvasgattam itt, elolvastam a helyes etetésről szóló írásokat, hogy szedjünk füvet meg egyebeket a mezőről... oké, de itt nincs mező. Faágak, levelek, bokrok, stb, oké, de itt minden mocskos, a fű kutyaszaros, a bokrok fák meg út mellett nem lehetnek túl tiszták.

Félnék ilyesmit adni a nyulamnak.


Arra gondoltam ültethetnék cserepekbe valamiket... de mit és honnan szerezhetem be? Füvet fogok 1-2 nagy tálban növeszteni neki. Ezen kívül mit lehetne? Mit lenne érdemes?


2016. máj. 24. 13:59
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Ha bio, abban is van némi méreganyag, de persze nem tudom pontosan, mi lehetett a baj. Mindenesetre én még nem találkoztam olyan helyesen (mezei növényekkel) etetett nyuszival, ami ne bírná a vizes zöldet. Pedig vagy több 100-ról tudok.. itt Németben rengetegen kint tartják a nyuszit és ha esik az eső, akkor is kint legelnek, mind a törpék, mind a nagyok. Nem is hallottak még ilyenről, hogy a vizes fű bajt okozna. :)


Amúgy az állatorvosokról lehetne mit mesélni... de nem akarom leszólni őket sem, mert sokan nem is szándékosan javasolnak rossz dolgokat, egyszerűen Magyarországon ezt tanítják meg nekik is, ők valóban úgy gondolják, ez a jó, mert Mo.-n ez terjedt el. Vagyis nem csak Mo.-n, máshol is, csak máshol azóta változtak a nézetek és sok dolgora rájöttek, Mo.-ra nem jutottak még el ezek, szokás szerint le vagyunk maradva.

2016. máj. 24. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
49%

nem értem miért lettek lepontozva azok, akik szerint a táp nem jó és nem szabad adni a nyúlnak.

igen, biztosan igazatok van, a természetben is csak tápot eszik a nyúl..(irónia)

a mezei nyulakat is meg lehet figyelni,hogy növényeket esznek. leginkább lágyszárúakat. persze ha találnak valamilyen veteményes kertet,akkor a salátát és az egyéb zöldségeket sem vetik meg. de így nagyjából ennyi.

az meg egyenesen nevetséges,hogy a vizes fűtől lesz baja. a lópikulát. a természetben szerintetek hogy isznak? önitatóból?


a szupermarketekben kapható saláta és zöldségek sajnos nem jók a nyusziknak. az a saláta tele van méreganyagokkal. nyilván egy embernél ez nem tűnik fel annyira, de egy kisebb állat szervezetét jobban megviseli. 100% bio zöldségeket vegyetek. de a legegyszerűbb, ha olyan embertől vesztek, akinek kertje van és nem permetezi. nekünk is itt a kert.

a gyümölcsfákat permetezzük,de a zöldségeket nem.(messze vannak egymástól). szóval a sajátomat merem adni, de a boltit nem merném.

a szénáról lehet vitatkozni, de szerintem abból nincs baj,hogyha biztosítod a nyuszidnak.

nyilván ha van mellette élő, most szedett növény, akkor inkább azt választja. de pl a téli hónapokban amikor alig lehet találni növényt, a hó is leesik, akkor a széna jó alternatíva.

de tavasszal meg nyáron inkább friss növényt adjunk.. víz persze legyen kitéve, de a növényekből általában fedezi a vízszükségletét..


Magyarországon amúgy rengetegen tartják rosszul a nyuszikat. krumplihéjtól kezdve mindent odaadnak neki. helyként kap egy 80 cm hosszú börtönkét. és ennyi. ja meg persze kapja a tápot,mert azt a legegyszerűbb adni. pedig nagyon nem jó,be kéne tiltani az ilyeneket..

és amúgy ez ugyanúgy igaz a kutya/macska tápokra,konzervekre.

macskakonzervben 4-5% hús.az is valamilyen ipari hulladék,amit még virslibe meg palizerbe sem tudtak ellőni.. és ezt eladják több száz forintért,ügyes reklámmal kerítve.

nem szabad megvenni

2016. máj. 24. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó.

Sok dologban egyet értek veled, de azért leszállhatnál a magas lóról.

Az agyontenyésztett törpe nyúl immunrendszere messze nem olyan erős, mint a mezei nyúlé, nem véletlenül élnek maximum 8 évig (mielőtt még mondanád, tudom hogy elvétve akadnak idősebb példányok), a mezei nyulak maximális élettartama pedig 12 év. A vadon élő állatok hozzá vannak szokva a szélsőséges körülményekhez, mínusz 5 fokban vígan szaladgálnak odakint, de ha kiraksz egy 2 kg-os kisállatot a hidegbe, aki a 20 fokos lakáshoz van szokva, biztosan elpusztul. Ugyanez igaz a táplálkozásukra is. Sok mezei nyúl randalírozik a burgonyaföldön, mégsem lesz semmi bajuk, mert erősebb az immunrendszerük. De ha burgonyalevelet adsz egy törpenyúlnak, nagy az esély rá, hogy az volt az utolsó vacsorája.

A "nevetséges" álláspontomon, miszerint a vizes fű veszélyes lehet a nyulaknak, mert az érzékeny gyomrú rágcsálóknál súlyos puffadást okozhat, neves állatorvosok és tenyésztők osztoznak. Gondolom te egyik sem vagy, úgyhogy nem kéne ennyire arrogánsan nyilatkozni. Ha más véleményen is vagy,nem feltétlenül kell "ki ha én nem" stílusban megfogalmazni.

2016. máj. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
67%

A fő dolgokkal ti is egyetértetek, ez a lényeg.

Utolsó, az agyon tenyésztett törpenyúl szervezete is erős, mint a vadon élőké (és elsősorban ne a mezei nyúlhoz hasonlítsuk, mert közük nincs egymáshoz, akkor inkább az üregi nyúlhoz - az az őse) ha normálisan van tartva és ebbe beletartozik az étrend mellett a nagy terület, levegő, napfény, fajtárs és stb. Sokan nem gondolnak bele, hogy az is kihatással van az egészségre és az immunrendzserre, hogy van-e a nyuszi kinti levegőn vagy mindig csak a lakásban vagy hogy van-e fajtársa. De induljunk ki abból, hogy valaki helyesen tartja és ezt mind megadja neki. Ezesetben mindkét nyúl elpusztul, ha a 20-25 fokos lakásból kirakod a -5 fokba. A mezei, üregi és házinyúl sem bírná. Viszont ha ki van szoktatva a törpenyúl, az is vígan ugrál a -5 fokban, de még a -15ben is és semmi baja nem lesz. Ugyanez igaz a táplálkozásukra is. Ha a házinyulat, mint a vadon élőt, természetes módon etetd, tehát rengetegféle gyógynövényt kap frissen meg egyebek, akkor nem fog neki megártani a burgonyalevél vagy a vizes fű. Ha nem eteted rendesen, akkor igen. Ennyi. Azzal is egyetértek, hogy nálunk azért vannak azok a nézetek, amik, mert nem jutottak még el ide a modern információk, csak a régi, elavult szemlélet áll fenn. Ez az egyik, amiért a szakértők is baromságokat tanácsolnak. A másik fele meg az, hogy a szakértők baromságainak van alapja, ha az emberek 95%-a helytelenül tartja az állatot. Tehát az olyan dolgok, amiért máshol körberöhögnek, minthogy a vizes fű káros vagy hogy 3 hónapos korig nem lehet zöldet adni a nyúlnak, az itt nálunk helytálló, mert annyira rosszul tartjuk őket, hogy valóban nem bírják ezeket. De ha mi is jól tartanánk a nyulakat, akkor nem lenne értelme ezeknek az állításoknak. 8 év fölötti egyedek nem csak elvétve vannak. Helyes tartás mellett sorra élnek a nyuszik 10 évet is, néha többet. Ketrecben, szénán, tápon, egyedül nyilván csoda a 8 év.

2016. máj. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!