Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Lesz baja a hörcsögömnek az...

Lesz baja a hörcsögömnek az alom szagtalanítótól?

Figyelt kérdés
Régebben több éven keresztül volt hörcsögünk, aztán egy ideig nem volt, és most megint vettem magamnak egy sajátot. Ezt most én gondozom, régen anyukám látta el őket. Akkoriban sose volt ilyen gondunk, hogy a hörcsögök a házukba kakiltak/pisiltek, de a mostani a házának a kicsi sarkába ürít, de nem a forgácsra, azt arrébb kaparja, aztán meg betemeti a piszkát. Elég büdös amikor cserélem a kis házban a forgácsot, (ott emiatt kétnaponta szoktam, amúgy hetente takarítom) ezért szórtam bele hörcsög alomszagtalanítót. Ha ezt megnyalja, lehet valami baja? Állatkereskedésbe vettük, de a dobozon semmi ilyesmiről nincs szó. A válaszokat előre is köszönöm, a negatív és utálkozó emberek pedig kerüljenek, legyenek szívesek!

2016. jún. 5. 17:18
 1/7 anonim válasza:
100%
Nem lesz baja. Direkt úgy van kitalálva, hogy ne legyen baja.
2016. jún. 5. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a kedves választ! :) Ment a zöld mancs ^^
2016. jún. 5. 18:45
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A szagtalanító összetételét kéne alaposabban megnézni. Anélkül nem lehet biztosra mondani semmit. Amúgy a pisisarkot naponta kell takarítani. Jobb ha nem használsz semmiféle szagtalanítót, inkább tartsd tisztán.
2016. jún. 5. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Tehetsz oda csutkaalmot, az direkt erre való, és nagyon jól megköti a folyadékot. :) Egyébként próbáld meg, hogy máshova teszed a házat, hátha attól a pisihely az marad. :)
2016. jún. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mind a két választ! Ment a zöld mancs :)

Sajnos most az év vége elég húzós a suliban, ezért kétnaponta is alig van időm, de a nyári szünetben naponta fogom, ha nem történik változás.

A házat sajnos nem tudom más helyre tenni, mert a tetőn keresztül kell beilleszteni egy erre a célra kialakított lyukon keresztül.

2016. jún. 6. 19:52
 6/7 anonim ***** válasza:
ELvileg nem kéne,mi is használtunk szagtalanítót,de két hörcsögöm egymás után meghalt,aztán lett egy harmadik hörim akinél már nem használtuk a port(a fressnapfban vettük a port) és boldogan él már fél éve.Arra gyanakszunk ,hogy a port beszippantották vagy ilyesmi.Természetesen nem lesz baja az összes hörcsögnek a portól és a enyéimnek is lehet hogy nem attól lett bajuk,csak gyanús.Én azt javaslom inkább ,hogy gyakrabban(naponta cseréld ki azt a kis sarkot,és a müllerben kapható alom nem illatosított ugyan(az nem jó a hörinek) hanem természetes fenyő illata van,használj inkább olyat!
2016. jún. 9. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ!

Már nem használom, mert van időm naponta cserélni (:

2016. jún. 9. 16:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!