Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » SOS! Vettem meg egy nyuszit,...

SOS! Vettem meg egy nyuszit, tobbit olvassatok?

Figyelt kérdés

Van egy oroszlanfeju bakk torpenyuszom aki most egy eves.(6 honapja ivartalanitva lett)

200X120X80 Ketrece lett egy honapja...Kiengedve sokat van es meg tobbet lesz most igy..


Arrol lenne szo vettem egy 5 hetes nyuszi lanyt 4 oraval ezelott..

Haza hoztam,leraktam a foldre es kiengedtem a masikat is..Parszor ramaszott hatulrol de leszedtem.

2 oraja beraktam a nagy ketrecbe,szenazgattak mindketten a bakkot nem zavarta/zavarja..


Most viszont elbizonytalanodtam,mert meg sem mozdulnak lassan egy oraja.Ketrec ket feleben fekszik egyik masikban a masik..De viszont a bakkot parszor lattam,hogy hatulrol nagyon probalkozik,de atraktam a masik felebe..


Fog ez igy menni? Ejjelre mi lesz? Szerintem ha idaig nem volt nagyobb balhe,akkor ezutan sem lesz.

Nem erdekli,hogy a masik az o ketreceben van ahogy elnezem.

Milyen bajuk van?Nem mozognak:))


Negativ valaszaitokra nem vagyok kivancsi,viszont aki segit annak koszonom elore is.



2016. jún. 11. 17:56
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Oda raktam melle a lanyt..Megnyalogatta a fejet parszor aztan megint ramaszott..

Nem fog meg serulni? Ramaszik es morrog..Leszedtem megint.Valaki jo lenne ha irna:D

2016. jún. 11. 18:01
 2/12 A kérdező kommentje:
Attol tartok,hogy tenyleg valami baja lessz,mert negyede sincs a masiknak...Tank mellette..
2016. jún. 11. 18:05
 3/12 anonim ***** válasza:

jó ötlet,hogy párban akarod tartani. viszont egy felnőtt nyúl mellé egy 5 hetest berakni nem tudom mennyire jó ötlet. a folyamatos próbálkozása a kisnyuszit megviselheti. általában hasonló méretű/korú nyuszikat érdemes összetenni.

figyeld őket. de ha másképp nem megy,akkor addig legyen külön,amíg kicsit nő.

2016. jún. 11. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Igen,mondtak de SEHOL nem kaptam mashol torpenyulat.(Masik varosba mentem ezert is)

Bantani fogja? Most a pici szenazik a masik meg mosakodik..

Ejjelre mit csinaljak ezekkel? Mert nem ba.sz.o.g.a.t.j.a a kicsit de ha odarakom melle vagy o megy oda megint ra maszik..

2016. jún. 11. 18:08
 5/12 anonim ***** válasza:
76%
ivartalanítva van..nem tudja felcsinálni..miért ne mászhatna rá?
2016. jún. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Hat vagom..De nem tesz kart benne? Kb ugy neznek ki,mint az elefant a kutya mellett..:))

MOst odament melle a kicsi es a nagy az orrat hozza nyomta majd kifekudt..

2016. jún. 11. 18:14
 7/12 anonim ***** válasza:
Ne avatkozz be a dolgukba, az ide-oda pakolgatás (egymás elé, mellé, egymástól szétszedés) nem túl jó ötlet. Csak akkor lépj közbe, ha látod, hogy valóban bántani akarja. Amíg csak másznak egymás hátára, addig ne pakolgasd őket el egymástól. Ha pedig úgy tartja kedvük, hogy külön sarokban gubbasztanak akkor hagyd, hagy pihenjenek, majd egymásratalálnak. :)
2016. jún. 11. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Miért szeded szét őket? Ha beleavatkozol nem tudják lerendezni a rangot és csak agresszívabb lesz a helyzet.

Amúgy a kicsi még nem valószínű hogy tudja, mi az a rangsor, mert még nem ivarérett. Majd ha ivaros lesz, még vitatkozhatnak, de nem biztos. Van, hogy az összeszoktatás 1 óra, van hogy 1 hét van hogy 1 hónap akár, szóval légy türelmes és ne avatkozz közbe csak akkor, ha netán ellátást igénylően megsebesítenék egymást (ami nem valószínű).

Egyébként mégis ki az a felelőtlen ember, aki odaad egy nyuszit 5 hetesen? Állatkereskedés, szaporító vagy felelőtlen tenyésztő?

2016. jún. 12. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Az a helyzet az elsot tenyesztotol vettem..

Viszont mar sehol sincs a varosba torpe ezert atmentem a masik varosba..

Ott egy allatkereskedesben.:) Enis megvoltam lepodve.

Amugy jol vannak,kajalnak es mar nem ba.s.zo.g.atja..

2016. jún. 12. 11:14
 10/12 Flogeir ***** válasza:

Attól nem kell megijedni, hogy mozdulatnul fekszenek. Aktus után ez teljesen természetes. A fiú nyilván ki volt éhezve, úgyhogy most pótol. Aztán lassan majd megúnja, és ritkábban erőlteti a dolgot.

Hagyni kell őket, hamarabb túl lesznek rajta, ezzel együtt ha lesz legközelebb, akkor 5 hetes nyuszika még kicsi egy 1 éves mellé.


Ja, és állatkereskedésből ne vegyél nyuszit, pláne ha másik városba kell elmenni érte, ahol nem is ismered a kereskedést. Ha már mész egy állatkáért, akkor érdemes tenyésztőhöz menni érte.

2016. jún. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!