Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Normális ez a tengerimalacoknál?

Normális ez a tengerimalacoknál?

Figyelt kérdés
Megellett a tengerimalacom, és a hasa alja néhány helyen szörtelen! A picik csipkedték ki neki vagy ez így zajlik?
2010. ápr. 12. 18:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Na igen,ez betegség a tengimalacoknál,nekem is van,fióna a neve..de amikor ellett kihullot a hasán,és elvittem dokihoz és krémet adott rá! Fokozott zsírlebontásnál, mivel nincs elegendő cukor a zsírsavak tökéletes elégetéséhez, ezek nagyrészt ketontestként hagyják el a májat. A szervezetben felszaporodva annak vegyhatását a savas irányba tolják (a vér ph-ját csökkentik), ami súlyos következményekkel jár. Mindez a vemhességi toxikózisnál lejátszódó folyamathoz hasonló, de ebben az esetben nem annyira gyors és súlyos, ha idejében segítséget kap
2010. ápr. 12. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, elviszem dokihoz!
2010. ápr. 12. 18:59
 3/6 A kérdező kommentje:
Ha lekenem neki akkor a picik hogy szopnak? Nem fognak meghalni ha lenyalnák róla?
2010. ápr. 12. 19:02
 4/6 A kérdező kommentje:
Körülbelül mennyibe kerül neki ez a krém?
2010. ápr. 13. 06:45
 5/6 anonim ***** válasza:
nem drága,1000 ft..legalábbis én itt pesten annyiért vettem,de egyébként nem biztos hogy ez a probléma,de valószínű..nekünk nem haltak meg a kicsikék,de vidd el orvoshoz,megnézni és lehet azt mondja hogy nincs gond és nem kell semmi..:) reméljük!majd írd meg:)
2010. ápr. 13. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Elvittük az állatorvoshoz csütörtökön addigra kaptunk időpontot és azt mondta a nő, hogy szerinte ez hormonális rendszer zavar mert, enm látott a hasán sebeket de a biztonság kedvéért kapott atka ellen oltást! Vizsgálás + a szuri volt 1000 Ft!
2010. ápr. 18. 20:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!