Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Megfelelően szellőzne így az...

Megfelelően szellőzne így az akvárium az egereknek?

Figyelt kérdés

Szeretnék japán táncoló egereket tartani, többet is. Utána olvastam és nekem a legjobb és legkivitelezhetőbb megoldásnak az tűnik, hogyha 60x40x50 cm-s akváriumban tartanám őket úgy, hogy az akváriumban lenne egy szintelválasztó fából, mintha egy kis emelet lenne nekik. Mivel ennél nagyobb alapterületet nem nagyon szeretnék, viszont a házikó és etető elég sok teret elvesz tőlük a szaladgálástól (aki látott már ilyen egeret tudja hogy a 10 cm átmérőjű tál is hatalmas hozzá képest, viszont a létszám miatt meg kell min akkora), igy az emeleten lenne szabad terük. Félreértés ne essék tudom hogy a szintek számával nem pótolhatom az életteret, de a 60x40 cm tudásom szerint bőven elég nekik, én csak azt szeretném ha akadály nélkül tudnának ide oda cikázni, nem kellene nekik kerülgetni semmit.

Először arra gondoltam, hogy megcsináltatom az akváriumot és a felénél furatok rá szellőző nyílásokat. Utána érdeklődtem, viszont az egy szellőző nyílást fele annyiért tudnák megcsinálni mint magát az aksit.



2016. jún. 21. 20:24
 1/6 A kérdező kommentje:
A végső kérdés lemaradt: mivel nem akarok nagy "nyílást" hagyni az emelet padlóján elkerülvén a nagy zuhanásokat, szerintetek fog tudni a tetején keresztül eléggé szellőzni mindkét szint?
2016. jún. 21. 20:26
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Akváriumba nem teszünk egeret. Nem szeretnek úszni.
2016. jún. 21. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Akkor terráriumnak kellene hívnom? A japán táncoló egér nagyon apró, szinte bármilyen rácson át fér, + rettentő zajos mikor rágják a rácsokat, valamint egy nagyon sűrű rácsú ketrec, amiről még a festék is le van rágva nem túl esztétikus. ezért nem nagyon szokták ajánlani ketrecben tartani. Megfelelő szellőzés mellett bőven elvannak üveg akváriumban, épp ezért tettem fel a kérdést a szellőztetésről...
2016. jún. 21. 20:38
 4/6 anonim ***** válasza:
Terráriumnak hívd. :)
2016. jún. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Terrárium. Az akváriumba vizet teszünk, az üvege is vastagabb.
2016. jún. 22. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
A kérdés még mindig aktuális, csak a terrárium szóval...
2016. júl. 27. 23:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!