Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Törpehörcsögöt lehet fürdetni?

Törpehörcsögöt lehet fürdetni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szó sincs arról, hogy büdös vagy koszos lenne, ezért amúgy sem fürdetném, tudom, hogy tiszta állatok.


Azért szeretném fürdetni, mert mostanában elég meleg van, és el sem tudom képzelni, hogy szegénynek a terráriumban milyen melege lehet. Mostanában még a kuckójából is kijön, nem alszik benne a meleg miatt.


Olvastam már a hörcsög fürdetéséről, néztem videókat is, de sokan azt mondják, hogy meghalhat miatta, sokan azt, hogy semmi baja sem lesz, szereti a vizet stb..


Szóval lehet-e őket fürdetni?



2016. jún. 26. 15:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én nem ajánlom, hogy fürdesd. nagyon sok más praktikával lehet hűteni.
2016. jún. 26. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%

NEM!

Tényleg belepusztulhat!

És tálkába se tegyél neki vizet!

Amit tehetsz pl.:

- viszonylag nyitott, kerámia odút használj

- jégakku a terra külső oldalára / tetejére

- hűtött csempelap a terra tetejére, ha nem túl hideg, be is lehet tenni neki

2016. jún. 26. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Tilos fürdetni, a tenyésztők is ezt mondják. Nagyon könnyen megfáznak, és gyorsan ki is merülne, és ha nem veszed ki időben, vagy csak véletlenül megbuggyan... :/

Tekerj törölközőbe egy jégakkut, és tedd a ketrec tetejére, mert a hideg lefelé száll. Legyen előtte lédús zöldség (paprika, uborka, paradicsom), és friss víz (golyós önitatóban, ne tányérban, mert attól is megfázhat). Vagy tehetsz be neki egy csempét, ha van, arra rá tud feküdni, ha melege van. :)

Facebookon a "Hörcsög imádók :)" nevű csoportban is tudnak neked segíteni, csatlakozz be. :)

2016. jún. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

nem. tegyél be neki ilyenkor sok zöldséget. frissen a hűtőből kiszedve. amit nem eszik meg azt tedd be a hűtőbe vagy tegyél be neki újat. ez is jó.

vagy a jégakkus módszer.

25 fokig amúgy teljesen elvan, ha ennél több van a szobában kell hűteni a terrát.

2016. jún. 26. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ne fürdesd. Inkább a terráriumát állítsd árnyékos, szellős helyre.
2016. jún. 27. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szoppókás itató, zöldség. Gyümölcs hűtve.Ennyi. A hörcsögök meleg éghajlatról származnak, sőt o kább a forró égövről. A 40 C fokot is simán bírják! 😊
2016. jún. 27. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Sajnos nem lehet.viszont,százszor jobban melegíti a terrárium.ha lehet,akkor rácsos,nyitott,nagy terű ketrecben tartsd,rakj be neki mindennap egy pici szelet almát,ha nincs akkor vegyél neki,vagy felakasztható,vagy odacuppanós itatót,mivel magától,mondjuk tálkábol nem iszik.persze a vizet sok sok almával is helyetesítheted.
2017. febr. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!