Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Dzsungis kérdések?

Dzsungis kérdések?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Nemsokára veszek egy dzsungit, van vele kapcsolatban néhány kérdésem:

1. Ha beteg vagyok (pl hörgőgyuszim minden évben van egyszer-kétszer) akkor ugyan úgy lehetek a hörivel, takaríthatom?

2. Az interneten 1 cm-es rácstávolságú ketrecet rendeltünk, de egy kicsit később olvastam valahol, hogy törpehörinél 8 mmnél nem lehet nagyobb a rácstáv. Ki tud szökni?

3. A tesóm hajnalban (2-4 órakor) mindig elkezd nagyon hangosan szuszogni, nem fog ettől a höri megőrülni? (én már kezdek)

4. Mit csináljak, hogy ne szökhessen el? Nem szeretnénk ha vezetékeket, meg mindent megrágna

5. Ha a törpehöri terjeszt het valamilyen betegséget, akkor mit és kb mekkora esély van rá hogy megfertőz? (nem magam miatt kérdezem, csak a tesóm olyan elviselhetetlen, hogy nem akarom hogy ezzel is piszkáljon...)


10. Tudtok mondani cuki neveket vadas hörinek? :)

Köszi a válaszokat



2016. júl. 1. 12:45
 1/9 anonim ***** válasza:
51%

1. Elvileg igen, de én ha beteg vagyok, azért minimálisra csökkentem a kapcsolattartásunk, mert azért lehetnek fajokon átívelő betegségek, bár az állatról emberre terjedők ismertebbek. Persze egy másik fajon ugyanaz a vírus mondjuk valószínűleg más tüneteket okozna, de igen, elméletileg megbetegítheted.

2. Elvileg valóban az 1 cm-es rácstávolság a max, ha már megrendelted, ez van, valószínűleg jó lesz - ha még nem rendeltél volna, egyértelműen tolóajtós, "igazi" terráriumot (nem terráriumnak használt akváriumot) ajánlottam volna, de a ketrecpártiak tábora is nagyon erős:)

3. Nem fogja zavarni.

4. Rendesen zárd be mindig az ajtót. Majd meglátod, hol lát esélyt a szökésre. Nagy tehetségük van a szökéshez, de azért kordában lehet tartani őket:))

5. Sose hallottam arról, hogy dzsungi fertőzött volna embert...

2016. júl. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

szerintem ne vedd át a ketrecet. ha az internetről fizetted és a futárnál kéne fizetni,akkor simán elállsz a vásárlástól. jogod van hozzá.

érdemesebb sűrűbb rácsozatúbb ketrecet venni. de mivel azokból ritkán van megfelelő méretű, ezért én inkább a terráriumot ajánlanám. olcsóbb is és garantáltan szökésbiztos. a tetejét ráccsal lefeded. így tud szellőzni és még véletlenül sem szökik ki.

ők nem terjesztenek betegséget, mi viszont könnyen át adhatunk nekik, ezért ha beteg vagy akkor inkább ne nyúlj be. és máskor is legyen megmosva és fertőtlenítve a kezed, mielőtt hozzányúlsz. én így szoktam, inkább óvatos vagyok.

a tesód szuszogása meg nem fogja zavarni, max titeket fog zavarni, hogy kerekezik meg játszik :)

2016. júl. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Olyan apró helyeken is keresztülpréselik magukat, hogy néha csak ámulok, én biztos nem lennék nyugodt az egy centis ketrec mellett.
2016. júl. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Én is terráriumot akartam először, de apa abba nem egyezett bele.. :/
2016. júl. 1. 14:17
 5/9 anonim ***** válasza:

Miért nem egyezik bele apud a terráriumba? Sokkal jobb, mint a ketrec, mert nem tud beszorulni, leesni, megsérülni, stb. Nálam minden hörcsög abban volt, most már áttértem a nagy műanyag tárolódobozokra, mert sokkal olcsóbb, mint egy terrárium, hatalmas (78*56 cm alapterületű és 43 cm magas), nem törik, és könnyű, így egyszerű emelgedni takarítás közben.


Ha érdekel, tudok küldeni róla képet Facebookon, plusz egy csomó jó tanácsot a tartással kapcsolatban, mert immár a 10. éve tartok dzsungikat (külön-külön helyen). Vagy akár be is csatlakozhatsz Facebookon a Hörcsög imádók nevű csoportba, Magyarország tenyésztői is benne vannak, plusz minden hörcsögbarát ember, így rengeteg tanácsot kaphatsz. :)


1. Ha én beteg vagyok, nem szoktam annyira nyúzni a pockokat, de eddig még sose kaptak el tőlem semmit.


2. Az 1 cm szerintem még éppen belefér, de én inkább kisebbet vennék, mert beszorulhat. :(


3. A hörcsögöt nem fogja zavarni a testvéred szuszogása, téged a hörcsög viszont annál inkább. :D A mókuskerék elég hangos tud lenni, még a halkabb fajta is.


4. Nálam a 10 év alatt egy hörcsög se szökött el. Ezért is jobb a terrárium szerintem, mert a ketrec ajtaják véletlenül ki tudják nyitni, de a terrárium egyenes falán nem tudnak felmászni.


5. A hörcsög semmi betegséget nem terjeszt. Ezek nem azok a hörcsögök, amik a vadonban élnek, hanem a túltenyésztett leszármazottjaik, így semmit nem kaphatsz el tőle (mint ahogy én se kaptam). :)


Nevek: Vattacukor, Béni, Lulu, Pocok, Szöszmösz :)

2016. júl. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Azért nem egyezik bele, mert egyetlen egy oldalt megnézett hörivel kapcsolatban, amin azt irták hogy nem szellözik. Ezért olyan ketrecet rendelt aminek üveg alja van.. Szerinte az a legjobb..

Már benne vagyok a hörcsög imádók-ban, tényleg sok hasznos infó van benne :) és cuki képek hörikről :D

2016. júl. 3. 14:31
 7/9 anonim ***** válasza:
A terrárium is szellőzik, azzal nincs gond. :) De akkor majd a csoportban tuti találkozunk, csak nem tudjuk egymás nevét :D
2016. júl. 3. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
51%

1-es vagyok: Nos, igen, apukád rátapintott a lényegre, a terrárium egyetlen hátránya a ketreccel szemben lényegében tényleg az, hogy kevésbé jól szellőzik - bár ez lehet előny is, így legalább nem kap a höri huzatot, a megfázás pedig nagyon súlyos betegség lehet a számukra.

Én ezért (is) használok tolóajtós terráriumot, mert így nem csak a tetején, hanem az oldalán is van szellőző, ami azért javít a helyzeten.


Pár érv apukádnak a terrárium mellett:

A höri szemszögéből:

- szökésbiztosabb

- kisebb a veszélye, hogy a hörcsögöt huzat éri és megfázik (ezt már mondtam is)

- télen jobban tartja a meleget

- az, hogy nem mászhatnak fel a ketrec oldalára / tetejére, nem mászhatnak a ketrec oldalára erősített felszerelések mögé, sok sérüléstől megóvhatja a höriket

- a ketrec rágásával esetleges mérgező anyagok jutnak a hörcsög szervezetébe

A gazdi szemszögéből:

- nem szóródik ki az alomként használt faforgács

- nem szűrődik ki a faforgács illata (a höri nagyon tiszta állat, megfelelő takarítás mellett egyáltalán nem szagos, de a friss faforgácsnak, különösen nagyobb mennyiségben van egy jellegzetes illata)

- az éjszakai zajok is alig hallatszanak ki (és milyen jó is az:))

- a műanyaghoz képest az üveg alaposabban, könnyebben, hosszú távon is az esztétikai érték romlása nélkül tisztítható

2016. júl. 3. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
az én vadas hörimnek Bogyó neve van :3 de esetleg Mozart, vagy Edward, herkules, vagy hörnyi is ^^
2016. aug. 4. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!