Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan lehet megnevelni egy...

Hogyan lehet megnevelni egy törpenyuszit?

Figyelt kérdés

Most 6 hetes a kis nyuszink,2 hete van itt,de pár napja nem lehet vele bírni...20x szólok rá,semmi...bemászik helyekre,ahova nem kellene(van barikád,de eldönteni előbb utóbb),miután nem bírtam vele,visszatettem a ketrecébe,akkor meg rágcsálni kezdte,vagyis direkt rángatta. Nem kis ketrecben van.

Mindig azokra a helyekre megy,ami eldugottabb,vagy elkerítve van...pedig van egy egész szobányi helye.

A verésnek nem vagyok a híve,szóval rászólok,de erre meg nem reagál.

Mit lehetne tenni,hogy hallgasson rám?



2016. júl. 1. 22:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. A nyuszi nem kutya, nem lehet így megnevelni. Oda kell rá figyelni, és biztonságos környezetet teremteni számára.
2016. júl. 1. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom eldönteni, hogy a kérdés poén vagy komoly.

Mindenesetre ha komoly: tájékozódj a nyúltartásról, ha már nem tetted meg, mielőtt megvetted szerencsétlent.

Kezdjük ott, hogy mi a fenét keresett nálad 4 hetesen? Vagy egy állatkereskedésből van, ahonnan ugyebár nem veszünk nyuszit, mert az esetek nagy részében nem egészséges, még ha most annak is tűnik, majd később alakul ki. Vagy egy legalja szaporítótól van, az épp ugyanolyan, mint a kereskedés. 8 hetes kora előtt nem szabadna nálad lennie, de a legalsóbb minimum is 6 hét. A legjobb meg az lenne, ha 12 hetes koráig az anyjával és a testvéreivel lenne. Ilyenkor még szopna.. no de már mindegy.

Tudniillik, a nyuszi társas állat, akár egy tengerimalac, még ha Mo.-n sokan úgy is tudják, hogy nem. FAJtárs nélkül soha nem lesz teljes, boldog élete. A jobb országokban nem véletlenül tiltja törvény a nyulak egyedül tartását - állatkínzásnak számít. Szóval szerezz neki egy megfelelő társat.

A ketrece minimum 2 négyzetméter legyen, 2 nyuszi esetében ez már 4 négyzetméter és valahogy így kellene kinéznie:

[link]

Emellé napi minimum 6-8 óra kiengedés. Ha kevesebbet lehet kint, akkor még nagyobb hely kell, de fordítva nem működik. Tehát hiába van kint napi 12 órát akár, a helye 2 négyzetméternél kisebb nem lehet. Egy 100-as vagy 120-as ketrec nagyon pici, még a 140-es is, sőt akkor is, ha emeletes, mert csak az alapterület számít.

Fogadok a táplálásáról sem tudsz sokat és biztos táppal eteted, ami baromi káros, nézz utána ennek is, mondjuk a linkelt oldalon.

És a konkrét kérdésedre pedig a válasz, hogy sehogy nem kell nevelni. Ő nyuszi, nem kiskutya. Ha megfelelően tartod, akkor nem nagyon rág és szobatiszta. Ennél többet ne várj. Szeretik a szűk, sötét helyeket, mivel alapjáraton üregekben élnek, nem tudod megtanítani, hogy ne másszon be. Nem fog rád hallgatni.

2016. júl. 1. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Mivel úgy kaptam ajándékba,én nem tehetek róla,hogy ilyen fiatalon került ide.Mellesleg én is korainak tartottam,de ez most mindegy.

Olvastam a tartásáról,a táplálásáról is,nem kap tápot,hanem szénát meg olyan keveréket,ami jó (de nem táp :)

Mivel kíváncsi voltam,hogy lehet-e valamit tenni,ezért kérdeztem,én kérek elnézést,tudtommal erre van az oldal.

De a válaszokat a kérdésre tényleg köszönöm!

2016. júl. 1. 23:35
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez a rossz. A széna és a bármilyen keverék vagy táp. A táp ezer okból káros, a magkeverék attól függ, milyen magvakat tartalmaz, de az is iszonyú hizlaló, túl energiadús és nem tesz jót a nyuszi szervezetének, nem kopnak kellőképp a fogai, mert eltelíti és elég szénát sem eszik, ráadásul nagyon száraz így az étrendje. A nyulak természetes, fő tápláléka ugyanis a friss fű és semmiféle táp vagy magkeverék nem kellene nekik. Inkább menj ki a mezőre és szedj neki fűféléket, leveleket, gyógynövényeket, ágakat. Persze nagyon lassan és fokozatosan szabad csak átszoktatni a helyes étrendre is.

Társat mindenképp szerezz be neki (ivartalan fiú és lány vagy lány-lány a jó) és min. 4 négyzetméter, ha napi 6-8 órát kint vannak. Ezt tudod tenni. Meg ugye a helyes étrend, oltások, megfelelő bánásmód, szóval pl. nem emelgeted, nem nyúzod, nem veszed ölbe, hanem leülsz mellé a földre stb.

A válaszaim remélem nem bántásként vetted, csak már nehéz nézni, hogy minden 2. ember mennyire borzalmasan tartja a kisállatát, mert nem néz utána és nem törődik vele.

2016. júl. 2. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát nem nagyon tudsz vele mit csinálni.Én ivartalanítást ajánlok neki(5 hónapos kortól)és hát egy társat.Ha veszel neki sokkal boldogabb és kiegyensúlyozottabb nyuszi lesz.
2016. júl. 2. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
(Előző vagyok) egyébként a nyuszik ilyenek szeretik a szűk sötét ,,alagutakat".Az enyém is ilyen.(Kis cuki)Amúgy nálunk úgy volt hogy ilyen kicsin ő is izgágább volt most meg sokkal nyugodtabb.
2016. júl. 2. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Próbálkozhatsz te bármivel, de valószínűleg sosem lesz normális, mert az ember tönkretette!!! Nem véletlen kell a mamája mellett maradnia 8-12 hetes koráig, sérül a szocializációja ellenkező esetben mind a társaival, mind az emberrel való kapcsolatában. A viselkedéséről ne is beszéljünk... valószìnűleg a hiperaktív gyerekekhez hasonló tünetei lesznek továnbra is, de ez a jelen rossz helyzetben a "normális"... amit tehetsz: azonos nemű társ azonnal, 4 négyzetmèteres ketrec, megfelelő etetés, aztán ivartalanítás. És köszönd meg az ajándékozónak, hogy tönkretette egy állat életét.
2016. júl. 2. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!