Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mivel tudnám foglalkoztatni a...

Mivel tudnám foglalkoztatni a törpenyuszimat? Vannak játékai (jutalomfalatadagoló labda, fa henger csengővel)

Figyelt kérdés

#Törpenyuszit #hogy tudnék foglalkoztatni?
2016. jún. 21. 18:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
én gurigát lyukasztgattam ki vékony faágakkal, azt kajcsizta egész nap.
2016. jún. 21. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Én is gondoltam rá csak az a baj hogyha megeszi meghal(mivel papír)

Amúgy köszi a választ

2016. jún. 21. 19:02
 3/13 anonim ***** válasza:

Fajtárssal.


Amúgy a papírtól nem lesz baja, ha keveset eszik meg belőle és nem festett, hanem sima karton, mint az általános wc-papírguriga vagy tojástartó. Csak akkor lehet baj, ha nagyon sokat eszik meg és eldugítja a beleit, de ez ritka.

Amúgy a legfontosabb "játék" (a fajtárson kívül) az ásóláda. Szóval egy nagy láda sok földdel vagy homokkal:

[link]

De igazából az ásás egy alapvető szükséglet, szóval mindenképp csinálj neki egy ilyet. Amúgy meg nem fog unatkozni, ha van elég területe és fajtársa.

2016. jún. 21. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Jelenleg semelyik sincs.De nyárra fogunk neki csinálni egy nagy, emeletes nyúlházat.Viszont a fajtársat nem engedik meg a szüleim.Pedig én is meg ,,nyuszi is szeretne egyet.
2016. jún. 21. 20:29
 5/13 anonim ***** válasza:
70%
Gondolom ugyanaz vagy, aki az előző pár nyuszis kérdést is kirakta. Továbbra is azt mondom én is, mint ahogy mindenki, szerezz neki fajtársat. Felfogtuk, hogy a szüleid nem engedik. De a szüleid és te pedig fogjátok fel, hogy a nyuszinak kell a fajtárs. Mint már mondtam, akkor állíts egyel csak úgy haza, ha nincs más megoldás, de keríts neki egy fajtársat, minimum 4 négyzetméternyi területet + napi sok óra kiengedést és igen egy ásóláda is kellene neki meg csövek, magaslatok, amikre fel-le ugrálhat. De tökmindegy, mennyi elfoglaltságot nyújtó dolgot adsz neki, fajtársra van elsősorban szüksége.
2016. jún. 21. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
57%
Egy másik nyúllal. Ami amúgy kötelező lenne, ha engedik a szüleid-ha nem.
2016. jún. 22. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

mondd meg a szüleidnek,hogy 2 nyúl tartása nem jár dupla annyi költséggel,sőt hellyel sem. nem sokkal több meló kettőt tartani. viszont a nyuladnak nagyon is számít.

nem szabad egyedül tartani. jobb országokban ezt törvény is tiltja.. itthon még nem,de remélem idő kérdése és bevezetik.

mindenképpen vegyetek még egy azonos nemű nyulat. nem tudsz a nap 24 órájában vele lenni. de ha igen,az sem ugyanaz, mintha egy fajtárssal lenne.

ha viszont tényleg nem engedik a szüleid,akkor ajándékozd el a nyuszit jó helyre. ne legyél önző.

2016. jún. 22. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.Anyukámat asszem sikerült rábeszélni úgyhogy venni fogok neki egy párt.Csak az a kérdés hogy milyet.Kicsit vagy nagyot?
2016. jún. 22. 12:10
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jól teszed, meglátod mennyire fog örülni, sokkal boldogabb lesz. Persze az elején lehetnek viták, mert le kell rendezniük a rangot, de utána imádni fogják egymást. Lehetőleg vele nagyjából egykorút válassz. A legjobb párosítás az ivartalan bak és a nőstény, de két nőtényt is tarthatsz együtt.
2016. jún. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
42%

örülök neki,hogy sikerült meggyőzni:))

annyi a lényeg,hogy azonos nemű legyen.vagy ha ellentétes,akkor ivartalanítsd őket. méretbeli különbség nem tudom mennyire számít,az enyémek testvérek,azaz egyforma nagyok voltak,amikor magamhoz vettem

2016. jún. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!