Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ki ivartalanitotta a nyusziat?

Ki ivartalanitotta a nyusziat?

Figyelt kérdés
Ivartalanitani szeretnem majd a lanyka torpenyuszim. Akinek mar volt hogy viselte? Hany honapos koraban lehet elvinni vagy mikor ajanlott?

2016. júl. 4. 19:03
 1/8 anonim ***** válasza:
Erről a tenyésztő és az állatorvos tud bővebb felvilágosítást mondani.
2016. júl. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Első válaszolónak teljesen igaza van, annyit tennék hozzá, hogy mindenképpen nyúlhoz értő dokihoz vidd majd, mivel az átlagos állatorvosok nemigen értenek hozzájuk, a nyulak ugyanis egzotiikus állatnak számítanak. Ha budapesti vagy akkor viszonylag egyszerű dolgod van, ha nem, akkor kicsit nehezebben találsz ilyet. A törpenyúl.hu-n pl.találsz róluk listát.
2016. júl. 4. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Bár a nőstények ivartalanítása mindig több rizikóval jár, hiszen a nyuszi hasát fel kell vágni, érdemes elvégezni az operációt. Sajnos a nyulak különösen hajlamosok a méhmegbetegedésekre. Sokszor ezeket csak olyan gyógyszerrel lehet kezelni, ami mellett az ivartalanítás lehetetlen vagy jóval megnöveli annak veszélyeit, ezért érdemes a műtétet hamar megcsináltatni, amíg még egészséges az állat! Az ivartalanítás nőstények esetében 1 és 2 éves kor között ajánlott! Méhbetegségekre utaló jelek: gyakori álvemhesség, állandó ásás, dúzzadt emlők, minden megjejölése.

A következő diagrammok 155 illetve 160 nőstény nyúl ivartalanítása után lettek összeállítva. Megfigyelhető többek között, hogy mennyiszer találtak a méhen elváltozást, azaz mennyiszer előztünk meg egy valószínűleg súlyosbodó betegséget!


Olvass tovább: [link]

2016. júl. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igazabol arra lettem volna hogy akinek a nyuszkoja atasett mar ezen annak mi a velemenye..
2016. júl. 4. 19:55
 5/8 anonim ***** válasza:
Nyusziját
2016. júl. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem még nem volt ivartalanítva a nyuszkóm viszont tudok ról egyet s mást.Én úgy tudom hogy 6 hónapos kortól lehet ivrtalanítani(az állatorvos mondta).A lány nyusziknál kockázatosabb(meg drágább)mivel az egy hasi műtét.
2016. júl. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Amúgy az én nyuszimank a Bajcsy Állatorvos Klinikán van az állatorvosa Dr.Tretter Olga a neve.
2016. júl. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én ivartalanítattam mnindhárom lány nyuszóm, mindhárom jól vislete, néhány nap alatt teljesen élénkek lettek és ettek is.


Lea89 nevű felhasználó válaszában szereplő linken találsz statisztikákat, hogy hány nyuszi hogy viselte, mikor evett, mikor lett aktívabb stb.


Amúgy fél és másfél éves kor között érdemes ivartalaníttatni és mindenképpen nyulas orvossal.

2016. júl. 5. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!