Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Aki ivartalanította a kutyáját...

Aki ivartalanította a kutyáját az miért tette?

Figyelt kérdés
nem kívánt szaporulat? Én nekem 3 szuka kutyám és 2 kan, falun (ahol sok kóbor kutya van) de mégsem volt egy nem kívánt vemhesség sem ( kívánt sem mert nem kívánjuk :D ). A kanok elvannak zárva ( nem akarnak kijönni , nem is szenvednek), Az udvart úgy alakítottam ki hogy az beton biztos szószerint. Ha én megtudom oldani más miért nem? Szerintetek nem fájdalmas az ivartalanítás a kutyáknak? Kb sokkal fájdalmasabb mint a csonkítás, azt meg eltörlik...
2014. júl. 29. 15:50
1 2
 1/20 anonim válasza:
82%
Tovább él, egészségügyileg is jobb, ha véletlen kiszökne valahogy, akkor nem lenne szaporulat sem.
2014. júl. 29. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
79%

A betegségek (pl. gennyes méhgyulladás) megelőzése miatt lett ivartalanítva. Jobb ha tudod, hogy szinte minden 2. szuka kutyának már kezdődő méhgyulladása van ivartalanításkor. Szóval jobb lenne, ha kicsit elgondolkodnál ezen!


Amúgy aki felelősen tart állatot, annak nem lesznek nem kívánt szaporulatai.

2014. júl. 29. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 sippara ***** válasza:
78%
A kutya érdekében. A tüzelés neki sem jó, a különböző ivarszervi rákok meg még annyira sem. Nem tudom felfogni, hogy aki nem tenyészt, az miért nem ivartalanít. Maga a műtét olyan rohadt fájdalmas, hogy nyolc órával az utolsó öltés után a kutya már labdázott volna, pedig majd' az egész hasfalát végigvágták (nem csak ivartalanítás volt).
2014. júl. 29. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
75%

Pro és kontra érvek keresése sz interneten. Majd egy ismerős megkérdezte: Tudsz neki csajt szerezni?


Másnap egyeztettem időt az állatorvossal.

2014. júl. 29. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim válasza:
80%

1. vagyok

Amúgy állatorvos mellett dolgozom, a legtöbb állatnak kb fel sem tűnik, hogy történt valami. Nem szenvednek..

2014. júl. 29. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
73%
7 hónaposan ivartalaníttattam a kutyám, első tüzelés előtt, hogy ne legyen méhgyulladása, méh/petefészek rákja, emlőgyulladása/daganata. S ne vérezze havonta össze a lakást, és ne kelljen a bokrok alatt közlekednem a kajtató kanok miatt. Nem volt fájdalma a műtét után, már másnap ugrálni, rohangálni akart. Köze nincs a csonkításhoz az ivartalanításnak, enyhén fogalomzavarban szenvedsz...
2014. júl. 29. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
90%
Ha a szuka kutya többszöri tüzelés során nem termékenyül, akkor benne cysták alakulnak ki. Ez gennyes méhgyulladáshoz vezet. Na most vagy termékenyül vagy ivartalanítva van. És nyilván az utóbbi megoldás jobb mindenkinek.
2014. júl. 29. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
89%

Rokonéknál mindhárom ivaros szukának melldaganata volt (egyiknek sem voltak soha kölykei), egyiknek méhgyulladással társult, a másiknak már áttétes lett, halálakor nagyobb volt a daganat, mint a kutya, a harmadik megúszta, neki más (nemi) baja nem volt.

Most kan kutyájuk van, "epedve várom", hogy mi fog ebből kisülni.


Szóval én megfogadtam ezek után, hogy ha végre valahára lesz egy kutyám, akkor mindenképpen ivartalaníttatom.

(ja, és nem haltak meg korán, de életük 60%-át szenvedésben élték le)

2014. júl. 29. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
50%

Mert nem probalom meg bemeselni magamnak, hogy igenis tudok vigyazni, meg nem szenved, meg ha megis baleset lesz, majd...

Hanem inkabb, mint a kutya szemelyes Istene, vallalok egy dontest, ami vagy faj a kutyanak, vagy nem annyira.

A sajat kenyelmem miatt, es mert mint intelektualisan fejlettebb faj, azt gondolva, hogy hosszutavon ez a jobb.

Ennyi.

Tiszta onzesbol, semmi masbol.

(Az meg, hogy hosszutavon tenyleg jobb a kutyanak, az egy mellekes, bar nem elhanyagolhato dolog. )

2014. júl. 29. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
94%

Az én kutyám még csak 4-5 hónap múlva lesz ivarérett, de biztos, hogy ivartalaníttatni fogom. Igazi kiszökni nem tud, bár ebben soha nem lehet elég biztos az ember. Ha tüzelő szukák vannak a környéken, biztos mindent megtenne és valahogy kiutat találna magának. Valamint ha véletlenül nyitva marad az ajtó 2 perce... és már meg is van a baj. A másik pedig az, hogy szeretnék nyugodtan kutyát sétáltatni. Nem akarom, hogy minden tüzelő szukára rávesse majd magát séta közben, mert felénk nem divat az ivartalanítás, sajnos... Egyébként sem szeretnék szaporítani, gyűlölöm a szaporítókat, így márcsak elvből is ivartalaníttatni fogom.

Egyébként az állatorvosunk mondta, hogy semmi az egész, főleg kanoknál. Szukáknál már körülményesebb, de az is egy rutinműtét, nem szenvednek közben az állatok. A csonkítást pedig tiltják, az ivartalanítást pedig szerintem kötelezővé kéne tenni, márcsak a sok szaporító miatt is!

2014. júl. 29. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!