Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit csinaljak ha nagyon...

Mit csinaljak ha nagyon szeretnék egy nyuszit de nem kapom meg?

Figyelt kérdés

2016. júl. 7. 22:43
 1/9 anonim ***** válasza:
82%
Ezek szerint gyerek vagy még, szóval törődj bele, a szüleid nem akarnak egy nyuszival bajlódni, majd lesz nyuszid ha felnősz. Nekem is van, rengeteg gonddal jár, rengeteg idő, rengeteg takarítás, nagy hely kell nekik, minimum kettőt kell tartani. Úgy gondolom mindez nem gyereknek való. Tanulás, suli mellett nem is lenne elég időd rájuk. A szüleid miért nem akarják, elmondták? Biztos van okuk rá. Pl nem mindenkinek van egy üres szobája a nyulak számára... és ez nem olyan állat ami ketrecben elvan magában.
2016. júl. 7. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Igen gondold át amit az előző írt.Sok tennivaló van körülötte.De aki szereti annak megéri.Viszont ha a szüleid így állnak hozzá akkor csak púp lenne a hátukon és a vége az lenne hogy a nyuszinak is rossz lenne meg a szüleidnek is.Majd ha nagyobb leszel...
2016. júl. 7. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Verd magad a földhöz.
2016. júl. 7. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, képzeld én kb 10 éves voltam, mikor husvetra hoztak egy nyuszit, tudod miben? Egy 25 literes akváriumban.. benne forgács, valamennyi nyúltáp és víz.


Na, és mivel sem én sem az ősök nem értettünk hozzá, internet sem volt, nem tudtuk az igényeiket, ezért maradt a 25 literes akvárium neki wc-nek meg táplálkozóhelynek, éjszaka és egész nappal kint volt a szobában, akkor is, mikor üres volt a lakás, csak bogyózni, pisilni és kajálni meg inni járt oda.


Állandóan emelgettem, hátára fektettem az olemben, stb..


Rendszeresen levittük, se póráz se hám, zabálta a lóheréket, füvet, kutyatejet, szóval tényleg mindent..


2 év után elajandekoztuk, mert túl nagy lett már, kb 6 kilót nyomott, nem nem kövér volt, hanem nagyon nagyra nőtt.



Bejött az internet kora, egyre több oldal lett, és kiderült, hogy egyáltalán nem tartottuk jól a nyulat, és rosszul esik, hogy így bántam vele.

A nyuszi nem szereti, ha emelgetik, társas állatok, nagyon nagy ketrec kell nekik.

2016. júl. 7. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
90%
Várj, amíg felnőtt leszel, és vehetsz magadnak.
2016. júl. 8. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én azt javaslom neked, hogy keress egy olyan állatmenhelyt, ahol vannak nyuszik is. Odajárhatnál segíteni, önkénteskedni. Így akkor és annyit nyuszizhatnál, amennyit és amikor akarsz, és ha esetleg kiderül, hogy mégsem pontosan olyan a nyuszizás, mint vártad, akkor nem lenne ott a gond, hogy hova teszitek a nyulat...

És talán, ha a szüleid azt látják, hogy már hónapok óta rendszeresen, elkötelezetten jársz segíteni a menhelyre, akkor ők is látják, hogy elég érett és felelősségteljes vagy ahhoz, hogy saját nyuszid is lehessen, mert tényleg rendesen fogod gondozni, és nem marad majd rájuk...

2016. júl. 8. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 vantel ***** válasza:
Kérdezd meg őket miért nem kapod meg?
2016. júl. 8. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

én se vennék neked, amíg olyan alapvető dolgokat nem tudsz,hogy PÁRBAN kell tartani..

én alapvetően támogatom,hogy legyen állatja a gyerekeknek.de sajnos a gyerekek nagy része hamar megunja az adott állatot és utána a szülőre marad a takarítása, foglalkozás vele és persze az anyagiak. és nem a szülő akarta az állatot.. szóval próbáld megérteni a szüleid álláspontját is.

annyit tudsz tenni, hogy amikor már nagyobb vagy(van saját kereseted) akkor kialakítod a helyüket és megveszed a nyulakat. akkor már nem igen kell a szülők engedélye,főleg ha már külön laksz.

addig meg marad a győzködés. de van olyan szülő aki nem törik meg sosem.

2016. júl. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

és még annyi jutott eszembe, hogy a nyulak sokáig élnek. kb 10 évig. gondold végig,hogy mik fognak veled történni az elkövetkező 10 évben? mindig tudsz gondoskodni a nyuszikról? végig gondoltad,hogy mekkora felelősség? ha mondjuk 2 év múlva elmész továbbtanulni és kollgéiumban fogsz lakni,akkor a nyuszik már otthon maradnak a szüleidre.. gondolom ilyesmitől is félnek..

ha annyira akarsz állatot, akkor kérj inkább olyat, ami kevesebb ideig él. pl egy hörcsögöt. akkor megmutathatod nekik,hogy mennyire vagy felelősségtudatos és te magad is meglátod.

2016. júl. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!