Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mennyiért lehet venni tengerim...

Mennyiért lehet venni tengerimalacot? Mennyire éri meg tartani? Milyen tapasztalatok vannak vele kapcsolatban?

Figyelt kérdés

#tengerimalac #árfolyamon
2016. júl. 14. 10:49
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

mármint mire érted,hogy megéri -e tartani?

egy háziállat, sok szeretet ad és segít felelősségre tanítani téged . szerintem megéri állatot tartani. de nem mindenkinek való..

amúgy nagyjából annyit kell tudni róluk,hogy párban kell tartani, két azonos neműt vegyél. én kislányokat ajánlok.

nem érdemes kereskedésből venni, inkább tenyészőtől. ha nincs rá lehetőséged,akkor viszont járd körbe a kereskedéseket és csak onnan vegyél, ahol nemek szerint vannak szétválogatja.

nagy hely kell nekik, célszerű házilag leválasztani egy nagyobb részt egy szobából és azt kialakítani nekik. az előre legyártott ketrecek szerintem kicsik és ahhoz képest drágák is .házilag ugyannnyi pénzből jóval nagyobb részt tudsz neki megcsinálni...de ha mindenképpen ragaszkodsz a bolti ketrecekhez, akkor a nyulaknak való legnagyobb ketrecet hozdd el.

etetését tekintve olcsón ki lehet jönni. a tévhitekkel ellentétben nem magevők, nincs szükségük a bolti tápokra.szénát kapjon, frissen szedett fűféléket, gyógynövényeket. és kiegészítésképpen bio zöldségeket ,gyümölcsöket kaphat(nem mindet).

szóval szerintem nem drága a tartásuk egyedül az elején kell mélyebben a tárcába nyúlni,amikor beszerzed a malacokat és a felszerelésüket, helyüket.

a tengerimalacok ára amúgy attól is függ,honnan veszed. tenyésztőtől általában picit drágább. és a színváltozatoktól is függhet. kb 2 ezer.

DE lehet örökbe fogadni is... [link] itt nézz széjjel:)

2016. júl. 14. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

két állatka (lehetőleg azonos neműek) megvan 2-6000 forintból, attól függően, hogy hol veszed. Tenyésztőtől javasolt..

a ketrecük és a kezdő felszerelésük 20-50.000 forint, attól függően, hogy mindent boltban veszel-e meg vagy építesz, barkácsolsz, stb. :)

a havi tartásuk (egy párra) pedig 6-10.000 forint, atól függően, hogy milyen színvonalat akarsz nekik biztosítani. Az extrákat (bújók, stb.) nem számoltam ide, ahogy az állatorvost sem.


Ez a forintos része. A mennyire éri meg tartani kérdést nem értem. A szeretet meg az állat élete nem mérhető pénzben...

2016. júl. 14. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Azért a havi tartást ki lehet hozni kevesebből is ha az embernek van ismerőse, forgácsot szénát nagyon olcsón lehet venni, tápból mint kiderült nem kell sok, zöldségből sem, egyik se egy nagyon érvágás dolog árban.
2016. júl. 14. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Nekem volt tengerimalacom, nagyon sok szeretetet ad, sok mindenre meg lehet tanítani, pl. szobatisztaságra. Könnyű kézhez szoktatni. Azt szokták mondani, hogy a tengerimalacok egyedül nem szeretnek lenni, társas lények, de az enyém egyedül volt. Átlagnál tovább, 7 évig élt. Tartása nem drága.
2016. júl. 16. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!