Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért van ez? Valaki érti?

Miért van ez? Valaki érti?

Figyelt kérdés

A görény tenyésztők többsége nem szívesen vagy csak nagy nehezen ad el vadászgörényt tenyésztési célokra. Legtöbbször ivartalanítási kötelezettséggel lehet csak állatot venni (ha normális helyről vásárolok)

Szeretnék vadászgörényt tenyészteni, de nagyon nehéz jó kölyköt találni és aztán ott az a szerződés.... akkor mégis mit csináljak? Nem szeretném a fajt torzítani és egy olcsó görit venni akinek az anyját nyúlketrecben tartják és konzervvel etetik...

Főleg csak tapasztalt tenyésztőnek adnak állatot, de hogy legyek tapasztalt JÓ tenyésztő, ha nem tudom elkezdeni és nem hiszem, hogy kezdésnek már rossz "minőségű" állatot kéne beszereznem. Szeretnék már jól indítani, kiállításokra járni saját állattal és nem is a pénz vezérel hanem, hogy szép állatokat hozzak le.

Görényekkel már lassan 10 éve foglalkozok, de csak most határoztam el magam a tenyésztésük mellett, csak nem hittem, hogy ilyen nehéz lesz a kezdet.

Azt tudom, hogy a szaporítókat akarják ezzel elkerülni, de mégis, hogy bizonyítsam, hogy én nem vagyok az, ha még semmit nem tudok felmutatni?



2016. júl. 22. 08:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

pontosan azért, hogy ne szaporítsa boldog-boldogtalan őket.

próbálj külföldről szerezni, vagy őszintén leülni és megbeszélni az itthoni tenyésztőkkel,hogy te is szeretnél tenyészteni, segítsenek, mi kell hozzá stb.

2016. júl. 22. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Persze a szaporítókat én se kedvelem.. Sok eltorzult görényt láttam már és ez nagyon szomorú... és nem csak külsőleg szenvedik meg a felelőtlen "gazdi" miatt.

Megpróbálok majd beszélni velük. Örülnék, ha hinnének nekem, hogy tényleg komolyan gondolom. Sokat kell még tanulnom, mert az interneten nincs minden leírva, de ha egyszer sikerül elkezdenem akkor mindent megadok majd nekik :)

2016. júl. 22. 09:31
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is beszélj több tenyésztővel, aztán meg tűzz ki egy célt, hogy milyen görényeket akarsz tenyészteni. Csak bézst, vagy csak vadast stb, és ezen a vonalon törekedj a legjobb és legszebb egyedek beszerzésére, ha kell (és nagyon ajánlom) akkor külföldről is hozzál tenyészállatot. Külföldiekkel nagyobb esélyed is lehet. A hazai tenyésztők is csak a legjobb egyedeket ajánlják a saját almukból továbbtenyésztésre (nem mindegyik kölyök alkalmas erre), és ezeket a kölyköket általában már jó előre lefoglalják mások, vagy a tenyészetben maradnak.
2016. júl. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Tényleg érdemes külföld felé nyitni, részben mert vérfrissítést hozhat, részben a fent vázolt probláma miatt is. Ha van külföldi tenyészállatod, mások is látják, hogy komolyan gondolod a tenyésztést.

A másik, bár nem tudom, mennyire befolyásoló tényező, de a hazai tenyésztők között azért vannak markáns gyűlölet-vonalak. Lehet, hogy egy "nagy, közös megbeszélés" csak rontana a helyzeteden, vagy elképzelhető, hogy nem adnak görényt, ha egy bizonyos kenneltől már van stb. Elvileg persze ilyen nincs, de számolnod kell vele. Plusz ki az, aki ki akarja nevelni a saját konkurenciáját? (Nagyon sok szaporító, kevés a vásárló, a piac már így is túltelített tenyésztővel, ha valakitől vásároltál egy állatot a starthoz, valószínű, hogy jó sokáig nem veszel tőle.)


Elsőre érdemes lehet feltérképezned a magyar piacot, az összes tenyésztőt és az allataikat, milyen vérvonalak, hol van keresztezés, honnan jöttek a külföldi tenyészpéldányok, még a vadászatra tenyésztett görényeket is. Ez ad egyfajta rálátást az egészre, jobban fogod tudni, merre indulj el a saját tenyészprogramoddal, komolyabban fognak venni.

2016. júl. 22. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Vásárolj külföldről. A magyar állomány amúgy sem olyan tökéletes, célszerűbb neves külföldi kenneleket felkeresni és belőlük alapozni. Általában működőképes konstrukció ;)
2016. júl. 22. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek :)
2016. júl. 26. 11:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!