Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy 8 éves tacsi kutya mennyi...

Egy 8 éves tacsi kutya mennyi idő alatt érti meg mit jelent a klikk?

Figyelt kérdés
2015. jan. 17. 17:16
 1/9 anonim ***** válasza:

Jó esetben azonnal megérti, ha két hét alatt sem érti meg, akkor ott

már súlyos gondok vannak!

2015. jan. 17. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az enyém 5 évesen két nap alatt megtanulta a klikkelős feladatokat. Szintén tacsi.
2015. jan. 17. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Még annyi hogy muszály hogy eredeti klikker legyen?

Vagy a oksotelefonos is jó?

2015. jan. 17. 17:28
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem muszáj, ahogy a "muszályt" sem muszáj ly-jel írni! 1-es voltam.
2015. jan. 17. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
köszi :D
2015. jan. 17. 17:44
 6/9 anonim ***** válasza:

Akkor már inkább egy hangos golyóstollat használj, mert mire elindítod a hangot, már rég lekésted a kutyát.


Kondicionálni kb. 5-10 percig tart.

2015. jan. 17. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem az okostelefonos nagyon nem praktikus. Legalábbis ha én okostelefonnal klikkereznék a kutyával, tuti, nem élne sokáig az a telefon, mert tök dzsuvás lenne, stb. Amúgy sem sok pénz egy klikker, párszáz forintért lehet venni.

Én pedig annak a híve vagyok, hogy ne sajnáljuk az időt a kondicionálásra (tehát amikor még csak a semmire kapja a klikk+kaját). Szerintem 2-3 napig is lehet csinálni, és akkor lesz a kutyának egy olyan biztos alapja, amivel lehet továbbmenni.

2015. jan. 17. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Tekintve, hogy a tacsi igen okos kutya, két napnál több nem nagyon kell neki, ha jól csinálod.

(Én vettem kb 300.- ft-ért klikkert. Pár hét után meguntam, hogy lefoglalja az egyik kezem, így most már én adok ki klikkelő hangot. Ugyanolyan jól működik.)

2015. jan. 17. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A klikker tréningnél nem maga az eszköz a fontos, akármivel lehet helyettesíteni, szóval is, golyóstollal is, van, aki mozdulatot használ süket kutyához. A módszer az, ami lényeges. Egyszóval nyugodtan helyettesítsd, bár valóban az eredeti klikker a leghatékonyabb.

Viszont a módszernek, a 6 tanítási formának alaposan járj utána.

A kondicionálás 2-4 nap, ha ezalatt nem sikerül, akkor valamit rosszul csinálsz.

2015. jan. 17. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!