Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan neveljek meg egy...

Hogyan neveljek meg egy domináns kiskutyát? Nem érti meg a nem-et.

Figyelt kérdés

3 hónapos vizsla keverék, 1,5 hónaposan került hozzánk.

Az a baj, hogy bent van a lakásban és vettünk neki játékokat, amiket rághat, kialakítottunk neki helyet, de mindig más érdekli. Felmenne az ágyra, rágná a kábeleket, bútorokat.


Nem ismeri a nemet. Most le lehet érte szólni lehet lepontozással fogok felelni, de néha a seggére is csaptam erősebben, de mostanában nem igazán hat. Próbáltuk kitenni akkor csak a sírás megy, visszajön és folytatja.

El is visszük néha, de mostanában akkor is egyre többet nyafog. Szóval nem tudom mivel tudnám elérni, hogy azt (NE) tegye amit nem szeretnék. Amúgy azt csinálhatna amit akar.


Normális tanácsokat kérnénk hogyan neveljük meg.


2014. dec. 30. 17:22
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:

Nagyjából felfogja ha rászólok most pl tépte szét az ágyát, mondtam hogy "mit csinálsz? Nem!" és abbahagyta, de nem mindennel működik ez ilyen simán, vagy 2 perc múlva újból elkezdi.

2 percenként rászólni egy kutyára 24 órában meg azért embert próbáló!!!!!!

2014. dec. 30. 17:23
 2/19 anonim ***** válasza:

A kutyák nem úgy születnek, hogy értik az emberi beszédet, arra meg kell tanítani és akkor majd érteni fogja a "nemet" is. Egyébként meg még kölyök, nem tudom mit vársz tőle, magától tanuljon meg mindent? Persze, hogy minden érdekli, hiszen kölyök és bizony rengeteg foglalkozást igényel! Ha ezt nem kapja meg, akkor rombol, rongál. Ha elkezdi pl. a bútort rágni, akkor elő kell venni egy játékot, és azt odaadni neki, azaz a helyes irányba terelni. Az orrára is rá lehet csapni kicsit, amikor nem kívánatos dolgokat kezd el rágni.


"Amúgy azt csinálhatna amit akar." Na, ez a tipikus rossz hozzáállás.

2014. dec. 30. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Amit még szeret, ellopni bizonyos dolgokat és elvinni, szétrágni:

Papucs, szemüveg, fogszabályozó, sál, sapka, zokni.


Itt is nagyjából már megálljt parancsoltunk de újból és újból megpróbálkozik.


A konyhába se jöhetne be de már kezdjük feladni a harcot, hogy megmondjuk neki oda NEM jöhet.

2014. dec. 30. 17:26
 4/19 A kérdező kommentje:
Nehéz vele foglalkozni, mert nehéz lekötni a figyelmét, tehát tanítani pl még nem nagyon lehet.
2014. dec. 30. 17:27
 5/19 anonim ***** válasza:
93%

nem kellett volna hat hetesen elhozni, mondjuk ez kezdetnek tökéletes lett volna.


3 hónapos kutya pedig nem domináns, hanem kicsi, te meg rosszul neveled. Olvass el pár könyvet sebtiben, ha pedig az se segít, akkor kutyaovi.

2014. dec. 30. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Az mit jelent, hogy el is visszük néha?

Hova?

Mennyire van lefárasztva?

(3 hónaposan már minden kutya nevelhető)

2014. dec. 30. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
72%

szia!


Honnan vetted, hogy domináns? De tényleg. Kíváncsi lennék. Mert amit itt leírtál, az egy neveletlen kutyakölyök. De nem domináns. Az egészen más kategória, egészen más viselkedés.


A vizslakölyök köztudottan az egyik legnehezebben képezhető állatfajta :) Kb mintha egy adhd-s gyereknek kellene a Lear királyt megtanítanod. Sok sikert hozzá, én biztosan nem vennék vizslát emiatt magamhoz.

Mindenképpen fárasszátok! De nagyon! Hadd legyen jó fáradt. Akkor könnyebben bántok majd vele.

2014. dec. 30. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Csak hagyjátok, hogy azt csináljon amit akar és saját magát fárassza le, vagy szoktatok vele aktívan is foglalkozni?

A vizsla eleve egy nagy mozgásigényű, intelligens kutyafajta, főleg kölyökkorban. Agyilag és fizikailag is le kell fárasztani. Ha nem figyel rátok az a ti hibátok, nem vagytok elég érdekesek.

2014. dec. 30. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Ó de baromi jó válaszokat adtok!

Olvass el pár könyvet!


A válaszadók több mint a felét ki kéne tiltani erről az oldalról. Figyelj haver? Fogod szépen, beizzítod a fogaskerekeket az agyadban és sok szép mondatban LEÍROD, a választ a kérdésre.


A kérdés úgy kezdődik, hogy


HOGYAN


ugye? hogyanra nem írunk olyan választ, hogy nem kellett volna ennyi idősen elhozni meg mennyire hülye vagyok.

2014. dec. 30. 17:35
 10/19 A kérdező kommentje:
Figyel ránk, túl sokat is, de az üljre pl még nem tudtam megtanítani. Onnan vesszük, hogy domináns, mert az előző kölyök is vizsla volt, az meg halál nyugodt passzív kutya volt, még felnőtt korában is.
2014. dec. 30. 17:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!