Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit csináljak, hogy ne legyen...

Mit csináljak, hogy ne legyen ideges a hörim?

Figyelt kérdés

Amikor a ketrecét megvettük, vettünk mellé egy ilyen kifutót is:

[link]

Abban próbáltuk kézhez szoktatni Nózit (dzsungáriai törpehörcsög).

De már első alkalommal is látszott rajta hogy nagyon nagyon ideges, és amerre a szoba legmesszebbi része van, arra rágja a rácsot. Mindig amikor kivesszük. A kezemben is nehezen marad meg, mert oda akar arra a helyre menni, ahol egyfolytában a rácsot rágja. Ő az első hörim, erről a kifutós rácsrágásról sehol semmit nem olvastam.. :/

Hogy nyugtassam le egy kicsit? Játékokat, mindent teszünk be neki, de csak a szoba legmesszebbi része érdekli, és a rács. Simán belemászik magától a kezembe, de amikor 10 másodperce a kifutóban van, akkor észre sem vesz, csak ki akar jutni..

Segítsetek! :(



2016. júl. 27. 19:26
 1/9 anonim ***** válasza:
Milyen az állandó helye, ahol akkor van, amikor nincs a kifutóban? A rácsrágás vagy unalom, vagy stressz jele. Ha nincs a kifutóban semmi játék, nyilván unatkozik. De az is lehet, hogy stresszes, amiért a lakhelyéről egy idegen helyre lett téve, és ez a gond. Tudsz képet feltenni a ketrecéről/terráriumáról? Illetve le tudod mérni,hogy pontosan mekkora az alapterülete és a magassága? :)
2016. júl. 27. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Ilyen a ketrece (ez régebbi kép)

[link]

51,5*29*40-es a mérete

2016. júl. 27. 20:59
 3/9 anonim ***** válasza:

Ez a ketrec nagyon jó annak ellenére, hogy az alapterülete nem túl nagy. Szerintem csak annyi baja lehet a kifutóban, hogy nem a saját helyén van, és ideges miatta. Esetleg annyit csinálj, hogy ha beteszed a kifutóba, tedd be mellé a házát és pár játékot. Lehet, hogy ha lesz ott a saját szagából, akkor nem lesz ideges.

Es Ésmég annyit tennék hozzá, hogy van Facebookon egy "Hörcsög imádók :)" nevű csoport, örülnék, ha csatlakoznál hozzánk. Nagyon szép helyen van a hörcsögöd, látszik, hogy szerető gazdija vagy, és az ilyen hörcsögbarátokat szívesen fogadjuk ott. :)

2016. júl. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Be szoktam neki tenni a házikóját, de csak a rács érdekli :(

Már benne vagyok a Hörcsög Imádókban, jó csoport, a tartáshoz sok infó van :)

2016. júl. 28. 11:24
 5/9 anonim ***** válasza:
32%
Szia hogyha a szoba legmesszebi részére szeretne menni vegyetek neki hörcsöggolyót (bocsi bem tudom a pontos nevét) abban a ház akármelyik részébe elmehet.Nekem 3 hörcsögöm volt a harmadik hörcsögöm is eleinte ideges volt de az új hely meg hogy elválasztották a többi hörcsögtől...Ez furcsa még neki,vagy mikor vettétek?
2016. júl. 31. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
azt olvastam valahol, hogy a hörcsöggömb állatkínzás. És ott nem igazán lehet a gömbben kézhez szoktatni, simogatni :/ és anyáék sem örülnének ha mindenhol hörcsög kaki és hörcsög pisi lenne a házban :/
2016. aug. 1. 19:18
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem állat kínzás,és nem les tőle koszos sem a lakás! Megfelelő méret kell neki 18-20 cm
2016. aug. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az 5. vagyok nem állatkínzás és nem a hörcsöggömbben lakna hanem egy 5-10 percet belerakod pisilni nem fog nyugi ha kakil azt meg felporszívózod.És tébyleg nem tudom elképzelni hogy hol olvastad azt a marhaságot hogy a hörcsöggömb állatkínzás ha az lenne nem árulnák kisállatüzletekben
2016. aug. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Én ugyan nem értek hozzá, de a baby kompot is árulják!! Na az abszolút káros.
2018. okt. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!