Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Törpenyuszinak altató/nyugtató?

Törpenyuszinak altató/nyugtató?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Olyan problémára keresem a megoldást, hogy törpenyusziknak létezik enyhe(!!) altató v. nyugtató hatású granuétáum v. por amit az ivóvizébe lehet keverni?

Tudom hogy hülyén hangzik és legszivesebben már most lehurrognátok viszont az én törpenyuszimat nem úgy kell elképzelni, mint egy átlagosat.

Elég késői éveiben került hozzám (majdnem 2 évesen) és nem szobanyusziként tartották, hanem kint egy ketrecbe zárva és a viselkedéséből ítélve nem is nagyon foglalkozhattak vele azon kívül hogy enni kapott.

Magyarul nem kézhez szoktatott.

Azóta már megkedvelt, összebarátkoztunk, ha megjelenek a szobájának az ajtajában egyből odafut, érdeklődik és a simogatást is ngedi, de csak akkor ha lefeküdt. Ha poroszkál a szobában, jön-megy akkor nem engedi, arrébb ugrál. Viszont mikor lepihizik akkor elkezdem simogatni és odarakja a fejét, hogy inkább azt. (ő azt szereti a legjobban). Ha elkezdem az egyik, másik testrészét simizni akkor újból odanyomja a fejét. Na mind1 most ez nem is a lényeg, csak azt szerettem vna szemléltetni, hogy nincs terrorban tartva stb..

Viszont azt egyáltalán nem engedi, hogy felvegyem, vagy hogy a hátsó részeihez (hasától lejjebb) "odaférjek".

Ami most nem a legjobb. Mert felfedeztem, hogy a hátsó lábainak a "töve"része pisifoltos és mikor helyzkedett észrevettem, hogy a szőr is ki van ott hullva neki :((

Nem olyan durván, de azért észre lehet venni, hogy onnan hiányzik pár szőrcsomó. Próbálom megnézegetni neki, de amint próbálnám finoman a lábait picit arrébb húzni, hogy rálássak arra a területre, felpattan. De valószínű ,hogy gombásodás,mert utána keresgéltem már és ez a tünet rá illik:Köralakú szõrhullás, a kör közepén bőrfájdalom esetleg fehéres, hámló bõr. Azt leszámítva, hogy a bőre nem fehér, hanem az a normális rózsaszín, viszont a nyak részen van neki egy pici hullás és ott fehéres a bőre (barátom szerint nincs ott hullás, de szerintem igen..hát látom.....)

De mivel nem tippelgetni szeretnék és nem szeretném ,hogy komolyabb baja alakuljon ki, így el akarom vinni állatorvoshoz, de nem engedi, hogy megfogjam/megfogjuk. Apum próbálta egyszer, de rámorgott és megkapta. Nagyon megviselte ezért nem akarok vele erőszakoskodni, volt hogy egyszer mikor megvártuk, hogy bemegy a ketrecébe és átvittük a mi szobánkba 1 napra (takarítottam a szőnyegét) annyira bepánikolt, hogy 1-2 napig teljesen meg volt riadva :( Nem lett hozzászokva a "mozgatáshoz".

Nem akarom, hogy túlzott stressz érje, hogy teljesen elvaduljon ezért gondoltam arra, hogy talán az lenne a legjobb megoldás, ha arra a kis időre míg elviszem az állatorvoshoz, hogy normálisan meg tudja vizsgálni, ne rúgkapáljon, és ne sínylődjön, adnék neki egy kis nyugtatót v. altatót. Létezik ilyen? Ami nem veszélyes a nyuszik szervezetére nézve? Vagy mit tanácsolnátok? Először itt tettem fel a kérdést, hátha valaki tud segíteni, de ha nem akkor az állatorvosnál érdeklődöm, csak nem akarok "hülyének" tűnni. Nem hinném, hogy sokan állítanak oda, hogy adjon már egy kis nyúl altatót, mert képtelen vagyok megfogni és elhozni. :( Teljesen el vagyok keseredve, nem akarom, hogy szenvedjen (bár az étvágya jó, ugyanúgy viselkedik, fürdik stb..

Köszönöm, hogy elolvastad!


2016. aug. 1. 19:44
 1/7 Katus2002 válasza:
Szia! Olvastam a kérdésed. Szerintem ,vagyis én ugy próbálnám hogy először etetés közben próbálnám megnézni a lábát mert akkor a kajával van elfoglalva.Ha így sem megy többszöri próbálkozásra sem akkor én mindenképpen elvinném állatorvoshoz és az tanácsot is tud adni és jobban megválaszolná a kérdésed és talán nyugtatót is tud adni! :) Én ennyit tudok csak tanácsolni/ mondani... Remélem egy kocsit tudtam segíteni! Sok sikert! :) Kitartás beétik az a sok szeretet és gondoskodás! :) Ui: lehet kicsit értelmetlenül fogalmaztam de értsd rá ;)
2016. aug. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem nagyon. Próbáld úgy, hogy besétáltatod a boxba egy kis kajával és gyors rácsukod az ajtót...
2016. aug. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Odáig még annyira nem is lenne vészes, hogy elérkeztünk a rendelőbe, mert a kis hordozójába bemegy, főleg ha valami finom falat várja bent, hanem a rendelőben, amint a doki megfogná. Meg én itthon. Mert ha gombás, akkor külső kezelés (is) szükséges, azt meg biztosan nem hagyná, hogy én napi 2× bekenegessem a kis lábacskáit :(

De anyum mondta, hogy valószínűleg nem fognak nekem adni itthoni használatra, mert elég kistermetű állatkák a nyuszik és elég csak 1 grammnyi tévedés és örökre elalhat, vagy stb. :( Mondjuk ez jogos. Úgyhogy ezek után, még ha adnának (de nem hinném) sem merném alkalmazni. Majd lesz ami lesz, ha tényleg annyira nem tudnám neki kezelni, max elhordogatnám mindennap.

2016. aug. 2. 15:52
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Hát nem valószínű hogy adnának altatót.A nyuszikat gázzal altatják ami önmagában is elég kockázatos.Nyugtató meg nem nagyon van nyusziknak.Én azt ajánlom hogy keresettek egy olyan állatorvost aki házhoz jön.Úgy elkerülhetnétek a nyuszi számára stresszes szállítást.Egyébként meg ne félj hogy az állatorvos nem tudná megvizsgálni.Neki ez a szakmája.Különben az én nyuszim is ilyen.Otthon csintalan, meg nem engedi hogy felemeljük és lemossuk a tappancsát, az állatorvosnál meg kezes bárány.

Remélem tudtam segíteni, sok sikert!

2016. aug. 2. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, kicsit megnyugtattál! :)

Hát igen én is ezt mondogatom magamnak, hogy ezt tanulta, gyakorolta (gondolom én) biztos elbánik egy nyuszival.Ha kutyaoltáskor elbánnak egy 50 kilós kutyával....

Felvettem tegnap a kapcsolatot egy dokival, de azzal nyitott így látatlanban, hogy 10ezer forint..és mondta hogy ez lehet több is. Ne értsétek félre én imádom a nyuszim és bármennyit kifizetnék csak hogy kezelést kapjon, de ha van olcsóbb alternatíva ( már többször megfordultam abban a rendelőben ahová holnap megyek a nyuszikámmal és nagyon kedvesek, barátságosak) ahol kap annyira jó (ha nem jobb..már ha a berendezésekre is gondolok..ultrahang Stb.) ellátást akkor inkább annak az árán veszek neki valami meglepit.

Hát, szó mi szó nagyon izgulok hogy mi lesz holnap, aludni sem fogok sok mindent szerintem. Egyébként nemrég, estefele simizés közben engedte, hogy megkukkantsam a pomponja alatti részt, tiszta pisis és be van keményedve a kis feneke :(( Megpróbáltam felvenni, míg a barátom simizte a kis nyuszkó fejét, hát a felső testével szinte bármit kezdhettem volna, alá is tudtam nyúlni finoman (nem a hasát nyomtam!!!), de amint a hátsó lábainál is alá nyúltam volna felpattant. :( A hátsó lábait is nagyon finoman meg"birizgáltam", amint hozzáértem a pisis, szőrkihullott részhez akkor is felpattant. Úgyhogy biztosan fájhat is neki :(( Próbáltam neki lemosni, de azt se engedte. Szerintetek az állatorvos ilyen esetben megmossa neki a kis feneke tájékát? Én biztos hogy nem fogom tudni itthon :(

2016. aug. 2. 21:41
 6/7 A kérdező kommentje:
Ja és még annyi, hogy étvágya ugyanolyan jó, pisilni-kakilni is ugyanúgy szokott. Viselkedésében sincs eltérés.
2016. aug. 2. 21:43
 7/7 A kérdező kommentje:

Na megjártuk a "nagy túrát".

Szegénynek be van gyulladva a kis feneke és környékén a pisi miatt. Nem is volt kérdéses az állatdokinak hogy megmossa, fertőtlenítő-nyugtató hatású samponnal (10 percig rajta kell hagyni), látszott a nyuszkómon, hogy megkönnyebbült a sampon kiöblítése után, jól esett neki.

Egyáltalán nem tanúsított harcias viselkedést (leszámítva azt, hogy ficánkolt, de ez ilyenkor, meg főleg nála normális) mikor kihúzta a kis box-ból a nyuszkót az állatorvos. Azt kell, hogy mondom saját magához képest és ahhoz képest, hogy egyáltalán nem volt még ilyen herce-hurcában része, nagyon jól tűrte. Mint már írtam, persze rugdoskódott, meg próbált menekülni, de kb 5 percig volt, hogy megállt a vizsgáló asztalon és csak körbenézegetett, meg körbejárta azt. Úgyhogy nagyon ügyes volt, nagyon büszke vagyok rá!

Már csak az lesz nehéz, hogyan adom be a száján keresztül az antibiotikumot és a fájdalomcsillapítót 6 napon keresztül. (Megkérdeztem a dokit, hogy ha nem sikerülne akkor mennyire örülnének neki, ha mindennap visszajárnék vele....de ő is mondta, hogy ha nem sikerül mindenképpen vigyem vissza. de azért erőt veszek magamon és bele"erőszakolom".)

2016. aug. 3. 13:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!