Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Melyik jobb egy tengerimalacna...

Melyik jobb egy tengerimalacnak? (többi lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok megszeretném gérdezni hogy szerintetek a tengeri malacnak a forgács a jobb vagy ezek a takaro szerüségek (itt egy link annak aki nem látott még ilyen takarot ketrecben) [link]

Szóval szerintetek melyik jobb esetleg tudtok sajat tapasztalatbol irni?

Köszönöm


2016. aug. 21. 21:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ez a takarószerű izé nagyon jól néz ki (még nem láttam ilyet), de hogy tisztítod? Időnként fogod, kidobod és kicseréled?

A tengerimalac karma nem akad bele?

2016. aug. 21. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

hát igazábol kilehet mosni! (vannak olyan mosó szerek ami nem káros nekik)

heti egyszer elég az egészet kimosni igaz van aki heti ketszer szokta.

és hát a kakit kell osszeszedni napi ketszer max. és nem akad bele a karma mert ugykészül.

2016. aug. 21. 23:10
 3/12 A kérdező kommentje:
ja és ha végul e mellet dontenék nem egyet vennék hanem minimum kettőt hármat
2016. aug. 21. 23:11
 4/12 anonim ***** válasza:

Szkeptikus vagyok a körömbeakadás tekintetében. Azt elhiszem, hogy újonnan nem akad bele a körme, de ahogy elkezded mosni, akárcsak a ruhák, ez is elkezd bolyhosodni majd, a kiálló szöszökbe pedig akad a köröm.


A másik, ami eszembe jutott: ha ez mosható, akkor kissé átengedi a nedvességet - tehát legalább oda, ahol a tengerimalacok pisilni szoktak, valamit még tenni kell, különben átcsepeg rajta a cucc a padlóra.

2016. aug. 21. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Egyébként baromira tetszik, de ezek miatt nem vennék ilyet, amíg nem látom használni olyan helyen, ahol már régóta ez van a malacok alatt.
2016. aug. 21. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Mivel van egy kiskutyám és ő szobatiszta (van ilyen foldre tehetős pelusa) ugygondoltam olyatraknék alá! A bolyhosodással kapcsolatosan pedig csak annyit hogy van egy kulfoldi videos akit mar évekota nézek és még mindig használa ugyan azokat a takaro szerüségeit :D
2016. aug. 21. 23:24
 7/12 anonim ***** válasza:

Nekünk megvolt a takaró, a fürdőszobaszőnyeg és a forgács is.

A takaró volt a legmacerásabb. Polár plédet + kutyapelust használtam, a nedvszívó képessége kb 0 volt, így mindennap kellett cserélni. Persze aztán Kiderült, hogy rossz polárt vettem, másik fajta kellene... De honnan a jó égből tudjam, melyik? Erre is polár pléd volt írva. Plusz a kutyapelus se 2 ft. Úgyhogy hagytam a fenébe.

A fürdőszobaszőnyeget nem lehetett normálisan kitisztítani, mivel anyu nem engedte berakni a mosógépbe (amit végül is megértek, a mi ruháink is oda kerültek...), ezért kézzel kellett mosni. Alá fa pelletet raktam. Eredetieg azért próbáltam ki, hogy hátha ez jobban kíméli a malacok talpát, mint a forgács, de ugyanúgy piros volt a hátsó lábuk. Végül az emeletre megtartottam csúszásgátlónak a szőnyeget, de továbbra is tartom, hogy nem elég higiénikus, érdemes rendszeresen újat venni belőle.

Nálunk a forgács vált be, azt simán lecserélem 3 nap után, a ketrec alját kimosom, kész is a higiénia. Jobb illata is van a friss forgácsnak, mint az agyonmosott takaróknak. Azt vettem észre, hogy a cocik is jobban szeretik, lelkesen ugrándoznak benne. Egyetlen hátránya, hogy élősködőket lehet összeszedni belőle, nálunk 3szor volt atkás a nagyobbik malacom. (Bár Elvileg a szénától is el lehet kapni - sose derült ki, hogy ki volt a bűnös.)

Szóval én a forgácsot tudom ajánlani.

2016. aug. 22. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Forgács helyett alternnatíva: carefresh, safebed alom vagy csutkaalom vagy lenszőnyeg.


A takaró neve polár és ez is vállalható, de legalább 3 váltásnyi kell és mosni amint nagyon koszos (5-7 naponta, ha szobatiszta a malac, gyakrabban, ha nem.)

2016. aug. 22. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én is próbáltam már a polár takarót pellettel, bambusz nedvszívóval és kutyapelenkával kombinálva is, de nem vált be. Gyorsan átnedvesedett, büdös volt, és kínszenvedés volt kiszedni belőle a szénát. Ezután a fürdőszobaszőnyeg következett, amitől viszont gombás fertőzést kaptak a malacok, tehát nekem is rá kellett jönnöm, hogy bár a pléd környezetbarát és olcsóbb is, mint a forgács, egyszerűen nem éri meg a szenvedést. Most a fapellet + forgács kombinációt használjuk, eddig ez vált be leginkább.
2016. aug. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2016. aug. 22. 23:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!