Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit eszik a csuklyás patkány?

Mit eszik a csuklyás patkány?

Figyelt kérdés
2008. okt. 1. 08:40
 1/6 anonim ***** válasza:
93%
mindent:) lehet kapni állateledelesnél rágcsálónak való magkeveréket, nem árt, ha abból mindig van neki. salátát nem szabad nekik adni, de nyers krumplit, répát, egyéb zölségeket lehet. kajamaradákkal is meg lehet kínálni, mondjuk nem agyonfűszerezettel. kell neki betenni faágat, h tudja koptatni a fogait. dió és egyéb gyümölcsfák kerülendők, mert tartalmaznak ciánt. így hirtelen ennyi jut eszembe. és minden házikedvencként tartott patkányra vonatkozik.
2008. okt. 1. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!=)
2008. okt. 1. 09:54
 3/6 anonim ***** válasza:
Igazából nekem csuklyás patkányom volt, és a salátától semmi baja nem volt. A K betűs ételek kerülendők. Tehát a KRUMPLI IS. Csak mert látom hogy az előttem szóló külön kiemelte, hogy azt lehet. Olyan valakit is ismertem, aki húst adott a patkányának hogy "akkor majd szép fényes lesz a szőre" a végén annyit ért el vele, hogy minden embert megharapott, mert azt hitte husit kap... Tehát azt se ajánlom. Én adtam neki: almát, répát, salátát, diót, mogyorót, meg néha ami volt. Ja és én hörcsög tápot adtam neki mindíg. És vettem neki ilyen kis színes bógyókat (kifejezetten rágcsálóknak kitalált vitaminos desszertek) Amiből minden nap kapott egyet. Fogkoptatóként pedig nem fadarabot adtam neki (mert k tudja miylen szennyeződés lehet rajta) hanem kifelyezetten erre a célra kitalált fogkoptatót, amit szinte minden állatboltba be lehet szerezni, különböző alakba. Ahol én szoktam vásárolni, volt Kukorica alakú, répa alakú és levél alakú is, ami nem csak a fogat koptatja,de ülönböző vitaminokat is bevisz a szervezetébe vele :) Remélem tudtam segíteni.
2009. nov. 4. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Egy rakat patkányunk van, a fő táplálékuk magkeverék, mivel tényleg sok van, amiatt mi terményboltban veszünk sok különböző magvat, és összekeverjük, sokkal olcsóbb...

Néha kapnak párizsit, gyászbogárlárvát, almát, szénát.

2010. jan. 22. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

szinte mindent

de azért nézz utánna alaposan ne adj neki k-betűvel kezdődő zöldségeket

és semmijen édességet se. fűszeres dolgokat se tehát csak bio kaját

2010. febr. 21. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Valahogy amúgy sejtettem, hogy krumplit nem ehet jóformán egyik rágcsálónak se ajánlatos a K betüs kaja!:) Sokat segítettetek!

2010. ápr. 2. 11:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!