Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért nem lehet csak 1 törpeny...

Miért nem lehet csak 1 törpenyulat venni?

Figyelt kérdés
Csak ezen az oldalon olvastam, hogy csak párban lehet őket venni, pedig a nyuszis oldalakon nem olvastam ilyet.
2016. aug. 28. 14:55
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
46%
Nos, azért írják/mondják nálunk a legtöbben azt, hogy egyedül is jól elvannak, mert szimplán nem értenek hozzá. A tenyésztők, állatorvosok sem igazán, méghozzá azért, mert Mo.-n a nyúltartás (hobbi célból) viszonylag új és nem terjedt még el annyira, mint egyes országokban. Pl. Németországban a 3. legelterjedtebb háziállat. Ott értenek is hozzá. S ha megkeresitek az állatokra vonatkozó német vagy mondjuk svájci törvényt, megtaláljátok, hogy tilos őket egyedül tartani. Vannak állatok, amik fajtárs nélkül nem képesek teljes életet élni, az egyedüllét korlátozza őket, ilyenek a nyulak is. Mindegyiküknek lehet társat találni, olyan nincs, hogy nem fogad el más nyulat. Az esetek többségében ilyenkor arról van szó, hogy rosszul szoktatja őket össze az ember vagy nincs türelme. Az összeszoktatás néha csak 1 óra, néha viszont több, mint fél év lehet. Nem mindegy, hogy milyen neműek a nyuszik és hogy ivarosak-e. 1000-ből egy eset van, hogy a nyuszi nem fogadja el megfelelő összeszoktatás mellett sem az adott állatot, ekkor egy másik társat érdemes neki hozni.
2016. aug. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Olvassátok ezt el: [link]
2016. aug. 29. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Azért az érdekes, hogy itt mindig csak a nyuszinfót hivatkozzák, ami ezt írja, tehát az összes többi nyulas oldal/tenyésztő tökh.lye a témához...
2016. aug. 29. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
11-es vagyok. Abban a válaszomban leírtam, miért van az, hogy a magyar nyulas oldalak szinte mindegyike azt állítja, egy nyuszi is elvan. Szimplán nem értünk hozzá, mert le vagyunk maradva e téren is, mint nagyjából mindenben. Ez a szomorú igazság. A nyuszinfó biztosan új oldal lehet, mert nem a régi, elavult infókat írja, hanem a modernebbeket, a nyugatibbakat, a helyeseket, ami a nyusziknak tényleg jó. Magyar oldalból hasonlót nem ismerek, de külföldi oldalból ezer meg egyet tudnék írni, ami azt írja. tilos nyulat egyedül tartani. Egyszerűen mert ott régebb óta foglalkoznak a nyuszikkal, vizsgálatokat csináltak, mi a jó nekik, jobban értenek hozzá és jobban törődnek a jólétükkel.
2016. aug. 30. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!