Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A nyulakat miért tartják...

A nyulakat miért tartják ketrecben? Amikor akkora a mozgásigénye mint egy macskának?

Figyelt kérdés
Sosem értettem,hogy hogy lehet egy picike ketrecbe bezárni a nyulat,főleg ha házikedvencként van tartva.Csóri nem tud úgy ellenkezni, mint egy macska vagy egy kutya(hangosan) de nem jó neki bezárva ez 100%. Nem is értem mit gondolnak az emberek .Egyértelmű,hogy van igénye a mozgásra, nem csak az a két ugrás amit a ketrecben meg tudd tenni.
2016. aug. 31. 08:37
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
54%
Amikor itthon vagyunk napközben, mindig nyitva van a ketrec ajtaja, de nem jön ki sosem. Viszont akkor is féltem, mert ha véletlenül mégis kijönne, mikor nem vagyunk itthon, és pont akkor csinál valami hülyeséget (leugrik a konyhaszekrényről és kitöri a lábát), akkor sosem bocsájtanám meg magamnak.
2016. szept. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

pont erről beszéltem,mint a 82%os. szereti az állatot és jót akar neki, mégis bezárja órákra a kis ketrecbe..

ennyi erővel a macskák is napi 16 órát alszanak. miért ne zárhatnám be egy százas ketrecbe addig? hát úgyis alszik.. ez ugyanaz a logika

szerintem a legjobb megoldás,hogyha egy nagyobb részt leválaszt az ember a szobából és berendezi a nyuszinak. napközben ott lenne az állat,amikor meg otthon vannak a gazdák,akkor onnan is kiengedni. és így lenne lehetősége napközben is arra,hogy kicsit mozogjon vagy játszon. a 100as ketrecben semmire nincs lehetősége.. nem bírom megérteni hogy hiteti valaki,hogy ez jó neki

2016. szept. 2. 10:03
 13/14 A kérdező kommentje:

pont az van,amit a 87%os írt..az állatok nem úgy működnek,hogy 8-9 órát alszanak egyfolytában,megszakítás nélkül, mint az ember.

ők alszanak, felkelnek,kerülnek egyet,esznek,isznak,pisilnek stb utána megint alszanak egy kicsit megint felkelnek.. nekem sok állatom van és mindegyik így csinálja. még a kutya is,hibába mozgatjuk le,nem alussza végig az időszakot,amíg nem vagyunk otthon,ugyanúgy van fent is. a nyuszi is, de mindegy..

2016. szept. 2. 10:05
 14/14 anonim ***** válasza:
Nekem két nyuszim van, az egyik a ketrecet szereti, oda jár aludni, enni, wc-zni, a másiknak nincs ketrece mert kint szeret lenni, persze a szoba nyuszibiztos (vezetékek nincsennek) az etetője és itatója pedig bútorhoz van rögzítve. Amelyiknek ketrece van annak is nyitva van az ajtaja szabadon jár mindkettő a szobában és a folyosón. Konyhába nem engedem őket nehogy főzéskor baleset érje valamelyiket (kések, forrázás, számukra ehetetlen étel). Mindkettő igen boldog és önfeledten ugrálnak ;)
2016. dec. 11. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!