Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Borsószirom törpehörcsögnek?

Borsószirom törpehörcsögnek?

Figyelt kérdés
Vettem egy csomag Panzi Pet-es borsószirmot gondoltam ez jó lesz a törpehörimnek,mivel a csomagoláson is rajta van a képe. Itthon vettem észre,hogy az van ráírva ,,magas fehérje-és keményítő tartalommal". Na de én úgy tudom,hogy K betűs ételt (krumpli,káposzta,karalábé) nem ehet mert sok benne a keményítő. Most meg azt olvastam,hogy ehet borsószirmot. Adtam neki 1-2 szemet nagyon ízlett neki. Nem lesz baja tőle? Merjek még neki adni? Már 2 éves lesz annyira féltem szegény picikémet nehogy valami baja legyen.

2016. szept. 17. 19:50
 1/5 anonim ***** válasza:
18%
Nem lesz baja. Erről a k betűs dologról meg most hallok először, néha adok nekik sült krumplit, semmi bajuk nincs tőle.
2016. szept. 17. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
94%

Sült krumplit ne adj! A K-betűs az hülyeség,semmi olyat ne adj,ami emberi fogyasztásra készült!


A Panzi egy rossz márka. Versele-Laga,na az a minőségi táp. A krumplit tényleg felejtsd el,sok keményítő van benne,illetve a káposzta,karalábé puffaszt.

De pl. a kukorica semmit se árt. Szóval...

2016. szept. 17. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Kaphatnak borsószirmot, de csak időnként, és keveset. A "K"-betűs témát csak az egyszerűsítés miatt szokták így mondani, viszont sült krumplit soha, semmilyen körülmények közt nem szabad kapnia (ez az első válaszolónak szól). A krumpli mérgező a rágcsálóknak, olajban sült krumplit adni egy állatnak pedig már-már állatkínzás. Ugyanez vonatkozik a chipsre, ropira, gabonapehelyre is.
2016. szept. 17. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A k betűs szabálynak van alapja, de egyébként hülyeség. Mindenesetre nem azért nem adható K-betűs, mert sok bennük a keményítő. Csak a kukoricában és a krumpliban. A krumpli ezenkívül mérgező csucsorkivonatot is tartalnaz. A karalábé, káposzta, brokkoli, karfiol és hasonlók pedig puffasztanak.

Borsószirmot ehetnek, de csak jutalomfalatként, mert nagyon hizlal.

2016. szept. 18. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Akkor néha egy kicsit kap majd. Sült kruplit úristen soha nem adnék neki.
2016. szept. 18. 11:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!