Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A patkány maga meg a kakája...

A patkány maga meg a kakája ugye nem terjeszt betegséget?

Figyelt kérdés

Párom hozott 2 patkányt a lakásba,amit megbeszéltünk ugyan de 3 gyerek mellé nem örültem akkor sem!

Most attól félek hogy valamilyen betegséget kaphatnak el a gyerekek!!

Nagyon féltrm őket!!

Előte mondom nem csatornapatkányok,tenyésztőtől vette a párom!!

Tart esetleg más is patit?


2016. szept. 25. 09:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen házi patkányok nem, az olyan mintha hörcsögöt hozott volna haza kisállat kereskedésből. Csak amelyik szabadon kószál és összeszed mindent amit lehet, azt ne nagyon fogadjátok örökbe.
2016. szept. 25. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
96%
Nem terjeszt, ne aggódj.
2016. szept. 25. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 $$$$$ ***** válasza:
90%
Nekem is van :) . Nem terjeszt semmit nyugi .
2016. szept. 25. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Minden élőlény ürüléke terjeszt kórokozókat itt gondolok az embertől a kutyáig ,és mint olyan a bundás "szőrös" állat szintén terjeszt mert kitűnő élőhely számukra a szőrzet.
2016. szept. 25. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
38%
Ha oltottak nem.
2016. szept. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Istenem...-.- a patkány az egyik legtisztább állat, semmit nem terjeszt. Gyerekkorom óta vannak patkányaim, az ágyamon alszanak, sosem kaptam el semmit. Gondolom az alom pucolva lesz, a gyerekek meg nem eszik meg a patkánysz@rt, szóval nincs semmi gáz.


Amúgy nagyon értelmesek ès könnyen taníthatók, úgyogy megéri velük sokat foglalkozni. :)

2016. szept. 25. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm !

Akkor megynyugodtam!!

2016. szept. 25. 22:12
 8/11 A kérdező kommentje:
Mi az hogy oltottak jesszusom ne hükyéskedj már mi a fene ellen lehetne oltatni ha egyszer nem találkozik sem természettel sem semmivel csak ketrecben tartjuk??!!
2016. szept. 25. 22:15
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem, egyik haveromnak is van, és tisztán tartja, semmi baj nincs vele, úgy szereti, mintha a fia lenne... A patkány, hozzáteszem, csak úgy, hogy nagyon jó anya is!!! <3 Én is imádom őket :))
2016. szept. 26. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ninscenek oltva de a felmenőik szinte garantáltan voltak kezelve antibiotikummal szóval nem kell félni.

Hajlamosak betegségekre nem is kicsit de ezek nem tudnak átterjedni se emberre se más patkányra, pl fülgyulladás, daganatok a gyakoriak.

A kajája főleg nem terjeszt, képzeld el mekkora botrány lenne belőle ha a bolti táp fertőző lenne :D

Nyugi tudok olyat akinek a kisgyereke patkányokkal játszik, valahol terápiás állatnak használják őket, ha nyugodtabb a pati (van olyan akit nem raknék gyerek mellé mert félős) és "nyúzhatóbb" fajta semmi gond nincs kettejük között, én jobban félteném a patkányt mint gyereket (kiskoromban úgyis mindent a szánkba vettünk, fű, homok, koszos kéz, mégis élek :) )

2016. szept. 27. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!