Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A nöstény tengerimalacok húgy...

A nöstény tengerimalacok húgy kb hány hímmel töltött nap útán esnek "teherbe"?

Figyelt kérdés

Én csak kiváncsi vagyok rá mert nézegetni szoktam tengerimalacokról szoló óldalakat,nem akarok szapóritani,de rengeteg napot,percet láttam a teherbeesésükre,úgyhogy csak kiváncsi vagyok rá.Én már láttam 3 hetet,14-18 napot,fél percet is.Ezért nem tudom hogy melyik a legideálisabb nap.


Útóirat:Csúnya,szidó kommenteket kerüljétek,én csak kiváncsi vagyok



2016. okt. 4. 18:31
 1/5 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem Írj rá egy tenyésztőre. Csak ő azt fogja hinni hogy szaporítani akarsz... Nem tudom,várd meg,hogy a többiek mit mondanak
2016. okt. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A nősténynél minden 15.-től a 17. napig terjedő, 24-48 órás időszakban ovuláció jelentkezik ("tüzeléshez hasonló szituáció"). Ilyenkor kb. 6-12 órára elfogadja a hím közeledését. Ha szaporítani akar valaki, s a hím nincs mellette folyamatosan, 3 hétig kell együtt tartani őket a hímmel, így létrejön a fedezés. A "szex" az az ami 10 másodperc alatt megvan, megugorja, cucál egy gyorsat, kielégül. A kanos hím az ösztrusz idején többször is megugorhatja a nőstényt, szóval ha a nőstény az elsö alkalommal nem kapta be a legyet, akkor a többi próbálkozás után még a hím felcsinálhatja... Magyarán kimondva.

Az ösztruszban lévő nőstény lordózisos pózt vesz fel (pucsít) a gerincoszlop előrehajlásával, néha csípő himbálásával, a vulva (a sunája) felfelé tartásával hívja párzásra a hímet. De van, hogy ez sincs, mert a hím az ha kanos akkor bei dul és ... Ösztrusz idején általában este kezdődik és kora reggel tetőzik, akkor a hüvelymembrán feloldódik, és a nyálka elválasztás beindul. Ekkor a fogékony! A nőstény szokatlanul aktív, és bármely szexuálisan érett hímmel párosodni hajlandó. Az ovuláció kb. 10 órával az ösztrusz beállta után spontánul történik. Párzás alatt a hím berregő hangot hallatt és a nőstény jellegzetes fütyülő hangot ad ki. Csipogó hang, tisztára olyan, mint a madárcsipogás. Az utóbbi, mivel legtöbbször igen magas frekvenciájú, az emberi fül által nem, vagy csak alig érzékelhető, de legtöbbször ha halljuk a csipogást, akkor a hím durván tolja, és szegény nősténynek nem kellemes, fájhat is. Közvetlenül a fedeztetés után a hüvelyben vaginális dugó képződik (fehér színű, vagyis inkább viasz). A hímtől származó vaginális dugó néhány óra, vagy egy nap után kihullik. Elszárad. Fedeztetés után a lordózisos (pucsítós) reflex megszűnik. Ez így nézne ki.


Szóval a 3 hét amit olvastál: Addig "kell" vagyis inkább, SZÜKSÉGES, hogy a szaporító, aki nem érti ezt az egészet, felelőtlenül, önzőn elletni akar, együtt tartani a hímmel, hogy biztosan befedezze.


14-18 nap amit olvastál: 14 naponta vagy azzal a pár nappal többször a 18 naponta van a "tüzelés", az ösztrusz. (Inkább16-17)


Az a fél perc, amit olvastál: Megugorja, és 10-30másodperc alatt (bocs a kifejezéseimért) kielégül a hím. De képes többször is megugrani egy kitartóan, rámenős hím.


A NŐSTÉNY SZÁMÁRA ÉLETVESZÉLYES 1 ÉVES KORBAN, HA SOHA NEM SZÜLT EZIDŐ ALATT, A VEMHESSÉG, MIVEL A MEDENCECSONTJA ÖSSZEPORCOSODIK, NEM TÁGUL KELLŐKÉPP ÉS IGEN NEHEZEN, EGY HALOTT KÖLYKÖT, VAGY EGYÁLTALÁN NEM HOZ VILÁGRA EGY MALACOT SEM. MIVEL BENNREKED, BELEFULLAD A KÖLYÖK, A NŐSTÉNY IS VEMHESSÉGI TOXIÓZISBA (MÉRGEZÉS) BELEDÖGLIK, AZTÁN A SZAPORÍTÓ MEG RINYÁLHAT.


Ha még nincs 1 éves, hanem pl. 7 hónapos, de legelső vemhesség lenne ennyi idősen, akkor ha a szaporító mindenáron a saját örömére kölyköket szeretne, akkor jobb ha nekilát mielőbb, ugyanis az ösztrusz idejét nem lehet napra pontosan kisakkozni, így 3 hét, együtt van, mondjuk 2 hét és felcsinálja, akkor onnantól számítva még 2 hónapig hordja a bébiket. Na most akkor pont időben létre "kellett" SZÜKSÉGELTETETT jönni az első vemhességnek, hogy se a mama, se a baba mali ne dögöljön bele a szaporító ÖNZŐ, FELELŐTLEN tettébe, tudatlanságába...


Ha túl korán vemhesül, az is baj, úgy kb. 5 hónapos kortól eléggé kifejlett a nőstény a szaporításra, és utána 3 évig "ajánlott" egy nem hozzáértőnek, szaporítani. A lényeg pedig még ebben az, hogy 1 évben max 3X szülhet! A gyakori elletésbe legyengül, s egy nap kihűlve találja a szaporító a "szeretett" malacát és szintén rinyálhat!!!


A beltenyészet is kínzás, az egyre nyomibb utódok számára, és aki szaporító, az meg azt sem tudja, mi az, hogy vonal TENYÉSZTÉS!


A TENYÉSZTŐK ÉS A JÓZAN EMBEREK MINDEZEK MIATT (IS) ÍTÉLI EL A SZAPORÍTÓKAT!


Remélem, így tudtam nyíltan válaszolni :)

2016. okt. 5. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: Amúgy aki szaporító, és ezt olvassa, az azért gondolkodjon el azon, hogy a malaca ékettartamát rövidíti, ha elleti, mivel ez egy rizikó faktor a nősténynek, és a kölykök is felnőnek nagyon hamar, eleve fejletten, szőrösen, nyitott szemmel születnek, és pár óra múlva jözlekednek, önállósulnak, vagy holtan születnek. A NŐSTÉNY SZÜLÉS UTÁN NEM ÉRINTKEZHET HÍMMEL, MERT SZÜLÉS UTÁN RÖGTÖN 2 ÓRÁN BELÜL ÚJRA FOGAMZÓKÉPES AZ ANYAMALAC, ÉS FELCSINÁLJA A HÍM, A NŐSTÉNY PEDIG FOGADJA IS! EZ KÁROS A KIS SZOPIZÓS MALACOK SZÁMÁRA IS. A CSÁSZÁRMETSZÉSBŐL LEHET FEL SEM ÉBRED, MIVEL MÉLYALTATÁSBAN VÉGZI AZ ÁLLATORVOS, NO MEG A MALACOKNAK KETTŐS MÉHE VAN, ÍGY A DOKINAK IS NAGYON NEHÉZ FELADAT, MERT AZ IDŐ IS AKADÁLY, UGYANIS NEM BIZTOS, HOGY FEL TUDJA ÉBRESZTENI A MALACKÁT. ÉS REMÉLHETŐLEG A TUDATLANT JÓL LE IS TEREMTI, ÉS NAGYON KÖLTSÉGES EZ AZ ELJÁRÁS, A MALACNAK MEG NAGYON FÁJDALMAS, SZ..R KÖZÉRZETŰ IDŐSZAK, A BABÁK HA ÉLETBEN MARADNAK MEG TÁPSZERREL TUDNAK LÉTEZNI, MIVEL AZ ANYA MALAC NEM TUD SZOPTATNI. ALUL 2 CICIJE VAN, SE TÖBB AMÚGY. Tehát, a kismalac pár hét múlva megnő és ha valaki hű gazdi, az együtt ötegszik a malacaival. 2 lány vagy 2 fiú ajánlott. A malik akár 7 évig is elélnek, de az én koleganőmé lassan betölti a 8-at. Lány malacai vannak, és hűen viszi állatorvoshoz is, ha bajuk akadhat... Minőségi ellátásban részesülnek! Ez utóbbi a helyes, bölcs döntés!!!
2016. okt. 5. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy válaszoltál,nem szidtál csúnya szavakkal.Hogyha érdekelne hogy miért is kérdeztem ezt,azért mert (biztonságos,jól mükődő) tenyésztötöl nem tudunk venni,ezért kisállat kereskedésből vesszük és ott nem mindig tudjuk pontosan a nemét.Még egyszer köszönöm hogy nem szidtál.
2016. okt. 6. 16:10
 5/5 anonim ***** válasza:
59%

Kérdező, szerintem a 2/3-as válaszoló azért fogalmazott így mert valszeg copy-pastelt szöveg amit már nem egy szaporítónak kellett leírnia.


#2-es, sajnos tapasztalatból tudom hogy a szaporítónak mennyit ér a malaca, a tengerimalac védőktől befogadtunk 3 malacot, egy ivartalan hímet, ő aranyos, szereti a simogatást, a 2 nőstény vemhesen érkezett hozzájuk, szülés után persze még pihentek mielőtt össze lettek szoktatva és megkaptuk őket, de mindkettejük fél az embertől, az egyik elrohan ha csak ránézel, el se tudom képzelni mit tehettek vele ami ezt kiváltotta.

2016. okt. 6. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!