Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Meddig él egy patkány? És...

Meddig él egy patkány? És hogy kell őket tartani?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy patkányt tartani a garázsban, ketrecben lenne és szeretnék neki csinálni egy jókis kuckót.

Milyen igényei vannak egy patkánynak és egyáltalán mennyibe kerül egy patkány az állatkereskedésekben?


2010. ápr. 24. 22:19
1 2
 1/12 anonim válasza:
10%
sztem teljesen igénytelen, bár lehet hogy vannak igényes fajták, de ha csak a csatornából halászol ki egyet, akkor a szomszéd döglött macskáján is eléldegél, nagyon szívósak. akárhogy is, ne legyen a közelében semmi éles tárgy, mert a patkányméreg véralvadásgátló, és ha megsérül, hamar elvérzik. ha boltban veszed, akkor az eladó mindent elmond ;)
2010. ápr. 24. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

jézusom,az előző honnan szedte ezeket?:D


nekem van négy patkányom, és csak ajánlani tudom. nem igaz, hogy igénytelen- egy állat sem igénytelen, rendesen kell velük foglalkozni, megfelelő ételekkel etetni, stb.

nagyon fontos, hogy társas állat. egyszerre egyet ne tarts, csak kettőt (AZONOS neműeket).

a legjobb, ha tenyésztőtől szerzed be, manapság már több jó kis patkánytenyészet van, akár különleges színűt, fajtájút is választhatsz nagyon olcsón.

keress rá a google-ben, hogy patkánytenyészet, és én személy szerint ricantát ajánlom- az ő honlapját is meg fogod találni.

2010. ápr. 24. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
előző vagyok: nehogy állatkereskedésben vásárolj patkányt. ezek nem kézhez szokottak, és többnyire soha nem is lesznek azok.
2010. ápr. 24. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Egy patkány állatkereskedésben kb. 600 ft. De nem érdemes ott venni, inkább a neten keress, hirdetni szokták sok helyen a kicsiket. Azok már emberhez vannak szokva. Állatkereskedésben sokszor testvéreket hagynak pározni és így akad nem túl egészséges példány is köztük.


10ezer körül már lehet jókis patkányketrecet kapni újonnan. Abba pellet almot tegyél, semmiképp se olcsó faforgácsot.

Kajából sok mindent megesznek, ha elfordulsz ellopja az egész reggelidet is akár. Nagyon okos állatok, ahhoz képest hogy "csak" rágcsálók. És imádnivalóak, főleg ha már nagyobbak és lehet jól dögönyözni őket:) Ja és hírnevükkel ellentétben tiszta állatok.

Garázsban én nem tartanám mert nincs fűtés és általában hideg van (legalább is nálunk), a patkányoknak is kell a normál szobahőmérséklet.

Én a szobámban tartom a patkányaimat. 5 naponta tisztítom mert akkor már kezd szaguk lenni. Hmmm... ja és társas lények szóval kettőt hozz bárhonnan is szerzed be.

[link] - sok hasznos dolgot találsz még róluk.

2010. ápr. 24. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
2010. ápr. 25. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
patkányban nagy vagyok!!! először is...a leghülyébb dolog,hogy igénytelen és a legokosabb,hogy soha ne vegyél kereskedésből...olcsóbb igaz és közelebb van de akármit mondanak kivétel nélkül beltenyészetesek (rokonok gyerekei)és ez nagyon kevés esetben látszik kicsinek viszont szervi bajai vannak és az életét lerövidítheti akár csak egy évre..általában 2-3évig élnek tartástól függően de előfordul a 4-5év de ne erre alapozz hanem a 2-3 ra!!! mindenevő és tényleg a magvak a fő táplálék de biztosítanod kellneki gyümölcsöt zöldséget én húst is szoktam adni az én kislányimnak...tényleg ne tartsd egyedül nem szereti...arra ügyelj hogy nem szeretik a hideget ,viszont a meleget sem 25fok fölé ne menjen a hömérséklet ott ahol vannak mrt meghal..a 3. legokosabb állat ezért nagyon tanulékony..és hihetetlen ragaszkodó de vigyázz lopósak..semmit ne hagyj elő amit nem akarsz hogy megegyen..és szerintem nem a garázs a legjobb hely a tartására..alomnak inkább széna mert abból tud fészket épiteni amibe elbujik és puhább...a patkányok szeretik a rendszerességet ezért minden nap ugyanakkor adj enni neki..remélem segitettem
2010. ápr. 25. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
49%

ricanta a legjobb szakértő és a legjobb fej!!

[link]

2010. ápr. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
hát én patkány nem tartanék körbe nézel a környéken találsz egy két elé kétlábu patkánnyt sőőőt a parlamentbe is találsz ily sook van nem kell azt tartani
2010. ápr. 30. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
4%
Nekem is vannak patkányaim én is nagyon szeretem őket. Van olyan hét hogy akár 70 db-t is meg tudok fogni ilyenkor a legcukibbak aztán beengedem őket egy 2X2 m-es kerecbe aztán pedig bemeny a kutyám és néha képes 2min alatt végezni mindegyikkel mert higgyétek el nekem nincs szebb amikor a patkány üvölt visít mert érzi hogy meg fog dögleni és ez még turbózható ha keresztül szúrod egy vasvillával az az igazi üvöltés egészen lélekemelő és büszkeséggel tölt el engem.
2010. máj. 16. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
80%
Nem akartam beleszólni, de B*szódj már meg te rohadt f*sz!!! Ez szól az utolsó kommentelőnek. Hát megfognálak a családoddal együtt, ketrecben tartanálak titeket, és megnézem, ahogy felzabáljátok egymást, és isszátok a saját hugyotokat, mert enni, inni nem adnék. Hogy lehetsz ekkora nyomorék, hogy beletaposol egy beszélgetésbe? Bizonyára hihetetlenül kreatív, és intelligens élőlény vagy. Nagyjából mint egy papucsállatka. ROHADÉK!!!
2010. júl. 9. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!