Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A nyestet lehet háznál tartani?

A nyestet lehet háznál tartani?

Figyelt kérdés
Van egy pici nyestünk úgy találtuk etetjük és jól érzi magát, de nekem nem lenne szívem elengedni. Ha barátságos lenne nagy korában, akkor háznál lehet tartani, nem muszáj szabadon engedni?
2010. ápr. 25. 11:01
 1/3 anonim ***** válasza:
Első reakcióm az volt, hogy gyere hozzánk itt vannak nyestek. Aztán a kérdésedet olvasva rájöttem, nem ez a kérdés. Szerintem, ha pici korától nevelitek, hozzátok szokik, ugyanúgy lehet tartani, mint ahogy akár vadászgörényeket tartanak. Biztos sokat kell vele foglalkozni, de olyan helyes kis jószág! Annyi féle állatkát tartanak házi kedvencként, szerintem érdemes lenne nevelgetni. Viszont nem tudom, hogy nem tartozik-e a védett állatok közé, és ha igen, akkor lehet-e otthon tartani. Ennek utána kellene nézned.
2010. ápr. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
szia! Nem védett állat szeptember 1 és február 15 között vadászható. Általában védekezni szoktak ellene nem tartani de nyugodtan tarható otthon. Apró rágcsálókkal tojással és madarakkal táplálkozik! Erre azért figyeljetek!
2010. ápr. 25. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
hát, nagy munkával lehet házikedvencet varázsolni belőle, de egy vadon felnőtt állat nem biztos hogy jól fogja érezni magát. egyébként nem védett, tudok 1-2 magyarországi "tenyészetről" ahol jó pénzért árulják őket. ha télleg az melett döntessz,hogy megtartod,akkor ha a szomszédodba van nyul,csirke, vagy bármilyen másik állat (akár macska is) akkor valahogy akadályozd meg,hogy átszökjön,mert a végén még azis lehet,hogy a szomszéd ezt megelégeli és csapdát állít vagy megmérgezi :S tudom nem egyszerű a döntés, de inkább azt nézd,hogy hosszútávon mi a jó :)
2010. ápr. 25. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!