Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Kisállatboltból vett törpenyúl...

Kisállatboltból vett törpenyúl szerintetek kapott oltást?

Figyelt kérdés
Meglepetés volt szülinapomra a nyuszi páromnak pedig nem mondták hogy kapott-e oltást. Jövőhéten fel tudok menni megkérdezni de érdekel a véleményetek.
2016. okt. 22. 19:57
 1/8 anonim válasza:
Ha kisállatboltból van tuti kapott. De menj fel és kérdezd meg.
2016. okt. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem biztos. Nekem a nyuszim nem volt beoltva, pedig kisallatboltba vettük, es ugyanez történt egy másik barátommal is. A biztonság kedvéért szerintem kérdezd meg.
2016. okt. 22. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

100% hogy nem.

A kisállat boltban amúgy se figyelnek az állatokr,hozzáérté nélkül szaporítanak.


Tenyésztőtől venni milliószor jobban megéri

2016. okt. 22. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
84%

biztos,hogy nem.

dolgoztam kisállatbolban. a rágcsálókat ilyen random szaporítóktól vettük,akik bejöttek a boltba,hogy született nekik alom. bár nem pénzt kaptak érte,hanem levásárolhatták. de kb ugyanaz.

én biztosan nem vennék kereskedésből élő állatot. nem éri meg.

amúgy nyulat párban kéne tartani, egyedül nem érzi jól magát. azért kérdezz rá a kereskedésben,de szerintem nem kapott.

és tényleg vegyél egy társat is mellé, de azt lehetőleg tenyésztőtől.

2016. okt. 23. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Oltási könyv jár mellé, ha kapott oltást.
2016. okt. 23. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Kisállat bolt= ÁLLAT KÍNZÓ ÉS SZAPORÍTÓ
2016. okt. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Dolgoztam állatkereskedésben egyáltalán nem biztos hogy kapott. Akkor adna hozzá kiskönyvet. Alapból ha már boltban veszel kisállatot, mindegy mit, lássa orvos! Nem foglalkoznak a ki tudja milyen eredetű állatkákkal amíg az üzletben vannak.
2016. okt. 29. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem akarok károgni, de meggondolatlanság és nagyon rossz ötlet volt kisállatkereskesésből nyuszit venni.Ez alap: rágcsálókat főleg nyuszit megbízható TENYÉSZTŐTŐL veszünk. Üsd be a googleba hogy Wonder Bunny Törpenyúl Tenyészet.Olvasd el.Az ilyen kereskedésekből való nyúl nem hogy beoltva nincs, de sokszor még nem is fajtatiszta.Ugyanis az ilyenek szaporítóktól származnak.Ami azt jelenti hogy szakértelem nélkül összerak két nyulat,( még az se biztos hogy ugyanolyan fajtájúak) és kész.Ezek a nyulak legtöbbször génhibásak tehát rosszak a fogaik, és mindenféle betegségre hajlamosak.Ráadásul a tenyésztőknél a nyulat amikor megveszed kapsz származási lapot amin feltüntetik a nyuszi szüleit, fajtáját, színét,nemét és minden fontos tudnivalót.És tenyészetekben beoltva adják át a nyuszikat OLTÁSI KISKÖNYVVEL EGYÜTT. Ráadásul kezdő tápcsomagot is adnak. A kisállatkereskedésekben az eladók nem is értenek a nyulakhoz.Én is nem egyszer tapasztaltam már.Mézes, yoghurtos karikákat akartak rámtukmálni a nyuszinak jutalomfalatnak.Erről köztudott, hogy tilos adni a nyuszikank, mert hasmenést okoz.Ezeknek az embereknek csak az számít, hogy minél nagyobb értékben eladják a termékeiket.Nem érdekli őket hogy mi jó az állatoknak és mi nem. Azt is tudom hogy ezek a nyuszik milyen körülmények között vannak tartva. Alapszabály hogy mielőtt nyuszit veszünk, ÉS FELELŐSSÉGET VÁLLALUNK EGY ÉLETÉRT legalább utánanézünk a nyúltartásnak és megnézzük hogy honnan vestünk nyulat. Ne csodálkozz ha 2 év múlva meghal!

Le lehet pontozni, ha valami nem tetszik, de igazam van. Meg fogod látni.

2016. okt. 30. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!