Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Kisállat választás. Törpenyúl,...

Kisállat választás. Törpenyúl, hörcsög, tengeri malac vagy egyéb?

Figyelt kérdés

Gyerekek szeretnének valamilyen állatot. Tájékozódni szeretnék:

- tűri, ha a gyerek a kezébe veszi (6-8 évesek)

- ha rendesen takarítjuk, nem büdösek

- éjjel csendben vannak

- viszonylag kis helyigényű

- nem érzékenyek, nem betegesek

- havi szinten a fenntartásuk aránylag olcsó


Ami még fontos, bírja a szállítást, utazást, mert gyakran járunk vidékre és annyi időre nem lehet otthon hagyni.


Köszönöm, ha segítetek, még soha nem volt dolgom kisállatokkal.


Ja és kutya, macska, hüllő kizárva.


2016. nov. 13. 13:06
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Nyuszitartóként írom, hogy ne vegyetek nyuszit.

Nehezen bírják a stresszt, az utazást, nem mind szereti a babusgatást, az ivaros nyúl agresszív lehet, nagy helyet és rendszeres futtatást igényelnek. Érzékeny állatok, a betegséget addig titkolják, míg nincs nagy baj, ekkor már akár órákon is múlhat az életük. Az éjszakák sem mindig nyugodtak, dobbant, rácsot ráz.

Én anno tudtam mit vállalok.

2016. nov. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
81%

Sajnos nincs ilyen állat.

A nyuszik nem szeretik, ha kézben veszik őket. Érzékenyek a stresszre, az utazás sem való nekik. Egyébként eleve párban kell őket tartani, nagy a helyigényük is. Nem valók ilyen kicsi gyerekeknek. Tengerimalacról kb. ugyanezt tudom elmondani.

Hörcsög magányos állat, de a kisgyereknek szintén nem javaslom, mint simizhető, "nyúzható" állatot. Nem szereti. Helyigénye ugyan kisebb, és fenntartási költsége is, de a szállítás, utazás egyik kisemlősnek sem való, stresszes számukra, akár az életükbe is kerülhet.

Kisemlősök ráadásul éjjel nincsenek csendben, általában éjszaka aktívabbak.

Bár kizártad, fentiekre kizárólag egy kutyát tudok elképzelni. Egy kisebb testű, keverék kutya, amelyik megfelelő nevelés esetén csendben lesz éjjel; bírja az utazást, sőt igényli, hogy veletek legyen; bírja a gyerekeket, azaz a simogatást, kézbe vételt stb.

Sajnos ennek azonban ára van: a kutyát neked, felnőttnek kell nevelned; ha kölyök, akkor szobatisztaságra szoktatnod, és egész életében minden nap minimum 3 sétát biztosítani neki naponta, ha nincs kertetek (ha van, akkor is napi egy sétát). Fenntartása sem a legolcsóbb. Kutyára (kistestű keverék) havi átlag kb. 6-8 ezer Ft-ot lehet számolni, ebben nincs benne betegség/baleset esetén az állatorvosi ktg., ill. a kezdeti költségek (felszerelések, oltások).

Ennek ellenére leírásod alapján más állatot nem javaslok, legfőképpen az utaztatás miatt. Még a macska, amelyiket ehhez hozzá lehet szoktatni, de az is sokkal macerásabb utazás terén, mint a kutya.

2016. nov. 13. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem se vegyél állatot egyelőre.

Én amúgy is várnék még néhány évet,addigra érik bennük is,hogy milyen állatot szeretnének. Most még egyik nap kiskutyát,másik nap teknőst,harmadik nap madarat szeretnének. Legalábbis én ezt látom más gyerekeknél,hogy fellángolások vannak.

Én megvárnám,hogy legyen egy konkrét elképzelésük.Persze utána is benne van a pakliban,hogy megunják és rád marad a takarítás meg a foglalkozás az állattal. De most még szinte garantált.

A nyuszinak és a malacnak elég nagy helyigénye van, a nyuszinak konkrétan több m2.

A hörcsögnek ennél azért kisebb kell,de az meg éjszakai állat,ami kizáró a leírás alapján.

+ A szállítás is elég macerás minden állatnál,megfázhatnak,hőgutát kaphatnak,stresszelnek stb..


Én maxiumum halakat tudok most elképzelni. Azt otthon lehet hagyni akár több napra is (vannak automata etetők is pl). Szépen be lehet rendezni az akváriumokat,akár a lakás éke is lehet, egy jól berendezett,növényekkel teli akvárium. De akár garnélákat is lehet tartani.

Egerek még,amik eszembe jutottak és talán nálatok is jó lenne.Elég barátságosak,nincsenek annyira nagy helyigényeik, mint mondjuk egy nyúlnak.És olcsó a fenttartástuk stb.. De ezeknél sem annyira buli az utazás.

2016. nov. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
51%
Nos! Ha Te is ezt szeretnéd, akkor semmi gond, de figyelj arra is, hogy nehogy valami ártalnas dologgal beetessék véletlenül sem a gyerekek, és azért túldögönyözni se engedd a kisállatot, mert nehezen viselik, és igen törékeny csontjuk van. Egy hirtelen rossz mozdulat által megsérülhetnek, és mindig tudatni kell a gyerekekkel, hogy ne játszanak durván, ne nyomják meg a kisállatot öleléskor, mert nem plüssállatról van szó. Ezt azért tanácsolom, hogy nehogy a kisállatnak szenvedtetés-halál legyen, ebből eredően pedig nektek a sírás. A nyuszikra-tengerimalacokra ajánlgatják a boltokban a pórázt, NE vegyetek, veszélyes, és nem is szeretik, ez csak divatozàs, káros. Ha megugrik a kisállat, mert megijed, akkor megrándul a kis testük és eltörhet a csontjuk. Főleg a nyuszik lábai nagyon érzékenyek. De alapvetően mindegyik kisállat érzékeny, törékeny. Felügyeleted mellett engedd az első hetekben kicenni a kisállatot és játszani vele.
2016. nov. 13. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Az a baj hogy ilyen állat így nem jut eszembe, a hörcsög rövid életű és általában nem értékeli a simogatást, a tengerimalac és nyúlnak sok hely kell és nagyon nem szeretik az utaztatást. Az egér hajlamos büdösödni de talán a legjobb opció. Degu/mókus/csincsilla sok helyet igényel. A patkány elég zsákbamacska, alapból nagyon jól szocializálható, kedves, érdeklődő állat, volt hogy vittem magammal a városba, folyton szimatolt, ha kiraktam az egyik boltban a pultra (persze a boltos megengedte) mászkál t,érdeklődött, VISZONT az egyikkel nem foglalkoztak kiskorában (élete első 5-6 hete nagyon meghatározó) így máig harapós míg akivel együtt kaptam ,vele foglalkoztak és életében egyszer sem aharpott meg, igazi kis szeretet gombóc. Hely is nagy kell neki, bár ez attól is függ mi számít nagynak nektek, valaki egy 30x40-es ketrecre sajnálja a helyet, valaki a 70x80x160-as luxusvillára is azt mondja lehetne nagyobb. Tisztaságban hát... a csajok nponta rendeztek "ki tud elérhetetlenebb helyre pisilni és szebben szétkenni a kakit" míg a fiúk még a rongyokra is vigyáztak hogy egy rágásnyom nem volt rajtuk, csak WC-be ment minden.
2016. nov. 14. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
54%
Nyulat neeee! Nekem az van. Így válaszoljon nektek az ember, hogy 26%-ra lepontoztok! Undorítóak vagytok!
2016. nov. 19. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
59%

16/16-os! Figyelj! Ők tudják mit fognak dönteni, ha nem fogadják meg a jó tanácsokat, akkor az az Ő bajuk IS! Nem tudod az állatot megvédeni, mivel lehetetlen, hiszen sajnos ez van. Én is azt vallom, hogy ilyen kis gyerekeknek NEM VALÓ MÉG ÁLLAT, a nyuszika is kényes, a malacka, minden állat az a maga kategóriában. Mi ezt NEM TUDJUK megmondani, hogy mi mennyibe kerül, hogy melyik állat a megfelelő. Az én értékrendem szerint, egy felelős szülő tudja, hogy nem kevés pénzbe kerül egy nyuszi is, és más kisállat tartása is, így a FELELŐS SZÜLŐNEK TUDNI ILLENE, hogy nem idegenekre kell hagyatkoznia abban, hogy mi mennyibe lesz neki... Az ő fizetéséből, ha nem futja egy hörcsög tartásából többre, akkor nem javaslok nagyobb testű állatot, sőt, semmilyet sem, mert még a kérdező, ő maga sem tudja, hogy mit akar... Most őszintén... Szerinted nem azt fogják csinálni úgy is, amit ők akarnak? Szerintem a kérdezőt abszolut nem befolyásolja a mi véleményünk, nyilván vállveregetésekre számított, sok ötletre, és mivel felelőtlen, így a felvetése ellen érvelők szavaira nem számított, az ötlete ellen érvelők tanácsai hidegen hagyják, a hozzá hasonló gyerekcentlépni emberkék inkább megsértődnek, és lepontozzák a felelős, állatcentrikus, tapasztalt állattartók hozzászólásait, esetedben téged is, hogy mondod... Figyelj, én pl. támogatom a véleményed, és azokét is, akik az állatokra gondolnak, hogy ne szenvedjenek, szóval vagyunk mi is, akik meg felpontozunk. Én nem mérgelődnék a helyedben, felesleges, aki gyerekcentrikus, úgysem törődik a kisállat hogylétével, letojják, mert nekik egyedül a mókázás fontos, ami a kisállatoknál végzetes lesz, a rossz bánásmód, és a hozzánem értés miatt... Nem érdekli az ilyeneket a mi véleményünk, így bosszúból lepontoznak, és ennyi... Te, és a hozzád hasonlók meg felpontozunk. Akiket az állatvédelem érdekel, akiknek számít. Ilyenkor szoktam mondani, hogy rossz kérdésnél vagyunk rossz helyen. Falra hányt borsó, tovább kell lépni, ha 0 pontjaink lesznek, ami szerintem kizárt a velünk egyetértők miatt, akkor sem az a százalék számít, hanem az, hogy értelmesen tudsz válaszolni, nem vagy felelőtlen... Én sem ennyi voltam, de lesajnálom, én az állatok érdekeit szemelőtt tartva adok, próbálok minél hasznosabb válaszokat adni. Ha ezt valaki sértésnek veszi, azt az eszéhez mérem, és többé nem segítek azalatt a kérdés alatt, ennyi... Te se tudsz mit tenni, ez a kérdező jól láthatóan mindenáron akar valami "olcsó, strapabíró kisállatot", a kisgyerekei számára, igaz nem tudja mit akar, igaz tudatlanul, felelőtlen, tapasztalatlanul, meghondolatlanul, idegenekre hagyatkozva, de vesz kisállatot. Ezt nem tudom támogatni, az is igaz, hogy jó, ha ellátjuk 1X jó tanácsokkal, informáljuk az állatokról, a kérdező kérdésére válaszolunk, mert így egy fokkal tájékozottabb lesz. Egyetlen állatot sem kínoznék a helyében, gyerekek keze által, de jó ha tudják, hogy melyik állat miben kényes, társas e, hogy mekkora ketrecet igényel, hogy nem kevés forintba kerül maga a ketrec és az etetés, állatorvos, stb. Ezek után ők döntenek. Rajta áll, hogy jó, vagy rossz döntést hoz. Aki meg téged lepontozott, nyilván a kérdezőt támogatja az önző, meggondolatlan, és a felelőtlen cselekedetében. Lehet, hogy azóta már meg is vette a gyerekeinek a kisállatot... Majd ha elpusztul szegény jószág, akkor sírhatnak, aztán rájön, hogy ilyen kicsi gyerekeknek plüssállat való. Igaz, egy vagy két kisállat élete lesz a tanulópénz :'( R.I.P. de látod, ilyenek a gyerekcentrikus, felelőtlen, elkényeztető szülők.


Kedves Kérdező!

Őszintén mondom, hogy nem megbántani akarlak, de hidd el, meg fogod bánni, ha majd látni fogod, ahogy a gyerekeid rínak a kisállat fölött, a halálra dögönyözött, agyon játszott kisállat fölött. A nyuszik nagyon kényesek, a tengerimalacok is, mindegyik titkolja a betegségét, társas lények, és szükségük van nekik is a nyugalomra. Élőlények életével játszol, ha normális szakemberek helyett amatőrökre hagyatkozol. Tele van a net olyan weboldalakkal, ahol tenyésztők írják le a tájékoztatást kezdő állattartók részére. Még az akvarisztika is megkövetel egy alap tudást, mert a halak is könnyen elhullanak darakór, stb. Ennek ellenére inkább azt javaslom, ha még nem vettetek állatot, de akartok. Az szép is, de az is költséges a maga módján, ám kezdőknek is ajánlanak "szívósabb, igénytelenebb" halakat. Nekem vannak állataim, de tájékoztatlak, hogy KÖLTSÉGES, S NORMÁL ESETBEN MINDENKI ÁLDOZ ELEGET A SZERETETT HÁZIKEDVENCEIRE! ÉLETEKRŐL BESZÉLÜNK, ÖK IS ÉREZNEK LELKILEG-FIZIKÁLISAN IS! JEGELJÉTEK MÉG PÁR ÉVIG A DOLGOT, DÓNTSÉTEK EL MILYEN ÁLLATOT SZERETNÉTEK, AKKOR TÁJÉKOZZATOK ARRÓL AZ ÁLLATRÓL, HOGY MIT IGÉNYEL, STB. AZUTÁN NEKTEK IS GÖRDÜLÉKENYEBBEN MENNEK A DOLGOK. ÉS NE AZT LÁSSÁK A GYEREKEK, HOGY AZ ÁLLAT NEM TÖBB EGY TÁRGYNÁL, MERT NEM RONGYBABA EZ, HOGY MEGVESZEM, KIVESZEM, JÁTSZOM VELE, NÉHA GONDOZOM, RÁUNOK, ELAJÁNDÉKOZOM STB. EZ A GYEREKEIDET IS ROSSZ IRÁNYBA TERELI, HA EZT LÁTJÁK, FELELŐTLENEK LESZNEK 15-16-20-30 ÉVESEN IS!

2016. nov. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek az értelmes hozzászólásokat. Azokét is, akik lebeszélnek az állattartásról. 40 évesen talán el tudom dönteni, hogy képes vagyok-e FELELŐSSÉGGEL egy kis állatot gondozni. Az, hogy van két gyerekem fontos tényező, de talán-talán nem kizáró ok, erről is képes vagyok racionálisan gondolkozni.

Vidékről származom, mindig is voltak állataink (haszonállatok és kutya, macska), szóval nagyjából tudom, mit jelent a felelősség.

Mivel városban és lakásban lakunk, így behatároltak az állattartás lehetőségei. Kutya napi 3-szori sétáltatását pl. nem tudjuk bevállalni, a macskák meg sajnos nem a szívünk csücskei.

Mivel a kis rágcsálókkal kapcsolatban nincsenek tapasztalataim, így merészkedtem itt tanácsot kérni, hogy egyáltalán mi az, ami szóba jöhet, és mi az, ami nem nekünk való.

Megnyugtatásképpen: Nem, még nem vettünk állatot, és sajnos nem is fogunk, de nem azért mert félteném a gyerekeimtől, hanem azért mert nyaranta nagyon sokat utazunk nagyszülőkhöz, unokatestvérekhez. Ahogy olvastam, az utazást egyik sem viseli jól.

2016. nov. 22. 12:58
 19/20 anonim ***** válasza:
43%
Nem tartom jogosnak a felháborodásodat! Így igaz, nem viselik jól az utaztatást, se télen, sem, és főleg nem nyáron. A tengerimalac is inkább jobban tűri a hűvöset +15 fokig bírja, mint a meleget, mivel könnyen hőgutát kaphat, és nem izzadnak. Ezért ajánlanak a ketrecbe nyulak-malacok alá gránitlapot! Nekem is van, én kőfaragótól vettem. Nem olcdó. A nyuszi is könnyen hőgutát kaphat, és nagyon fogékonyak a tüdőgyulladásra, ami fulladásos halállal jár, és alig menthető. Mikor járólapoztattam évekkel ezelőtt nyáron, akkor a tengerimalacra rányitották a munkások a terasz ajtaját, és a túloldalon az ablakot, huzatot csináltak, hogy a fuga gyorsabban száradjon, és rövid idő alatt megfázott a malacom. 2X is kapott injekciót, nem használt, éjjel rosszabbul lett, és virrasztottam vele, kora reggel telefonálam az állatorvosnak, hogy piheg a malac, vonaglik, azonnal berendelt minket, és mire felértünk az állatorvoshoz (mert szenvedett) hogy elaltassa, megfulladt. Nagyon kényesek, és elég egy óra, míg nem vagy otthon, történik valami, hazaérsz, és késő. A nyuszi, tengerimalac hányni sem tud, na most véletlen bekerül más által valami mérgező növény, akármi, beetetik pl. a gyerekek, akkor a méreg bent marad. Gyomrot pedig nem lehet kisállatnak mosni. Lovaknak lehet. A kutya hánytatható, macska is, ezek nem. Erre értették az előttem szólók azt, hogy a gyerekek akaratlanul is árthatnak neki, ha olyat adnak, amit nem szabad. Abban is igazuk van a többieknek, hogy egy kevés bevétellel rendelkező családnak nem kéne bevállalni, mivel nem szabad az állat kárára spórolósnak lenni. Amit igényel, és 5000Ft, azt meg kell kapja, ha speciális etetést igényel, azt meg kell kapja, nem lehet mást adni, állatot tartani fukar embernek nem ajánlott. Nekem az az egy tüdőgyulladásos malac is 17.000Ft-ba volt, maga az injekció, és a vizsgálat... De muszály akkor is rááldozni, mivel ez egy élet, a kicsi élet is élet. Egy óra is elég, hogy baj legyen. A hordozást meg a tenyésztőtől hazáig is olyan nehezen viselik, hogy órákig gubbaszt utána mind, nem azonnal nyugszanak meg. Ha állandóan hurcolva vannak, az komoly stressz hatást okoz nekik, ami ártalmas, idegbetegek, vadak, és betegesek lesznek. Az Achana Shob-ban veszem online ami kell, pl. a ketrecek is drágák, az enyém 18.000Ft volt, a nagy. A hozzánem értésedet nyilván nem arra az állatfajra értették, amihez értesz valamennyit, kutya-macska. Hanem ezekre az egzotikus, és túltenyésztett kisemlősökre. És ezt be is ismerted! Eleve speciális állatorvos foglalkozik normálisan ilyen állatokkal. Azt meg honnan tudja bárki, hogy milyen széles az ismerettséged az állatok terén??? Annyit tud mindenki amennyit magad megosztottál. Senki nem válaszolt sértőn, így nem tudom miért háborodtál fel?! A gyerekek miatt??? Igenis sajnos egytől egyig minden gyerekek besokall a játékkal, mincs az álllatnak sem magánélete, és nem szeretik a lármát, mivel 10X kifinomultabb a hallásuk a miénknél. Az természetes a mai világban, hogy a gyerekektől az állatbarátok féltik az állatokat, mivel rengeteg rossz tapasztalat van erröl, és a balsorsú állatot senki sem szereti nézni sem állatorvosként, sem állatvédőként. ŐKET IS MEG KELL ÉRTENED ÍGY 40 ÉVES FEJJEL!!! Nem mindig csak a gyerekek így, a gyerekek úgy... Ez elég egyszerű felfogásra utal, de annak örülök, hogy végül beláttad, hogy ti alkalmatlanok vagytok a kisállat tartásra. És ezt nem rosszindulatból mondom, hanem őszintén! Ez ilyen. A kisállathordozót sem erre találták fel, hanem arra, hogy addig tudd szállítani, míg beérsz az állatorvoshoz, és visdza. Míg elhozod a tenyésztőtől és vissza...
2016. nov. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
Szerintem a tengerimalac tökéletes lenne. Nem értek egyet azzal aki azt mondta hogy nem lehet szobatiszta ugyanis az enyém az. Viszonylag egyszerű megtanítani. Ha érdekel akkor elmondom majd. Nagyon okos állatok az enyém tud par trükköt. És c-vitamin cseppet sem kell nekik külön adni csak ha nem adsz neki zöldséget. Mert a zöldség-gyümölcs pótolja. Állandó szénát kell nekik biztosítani, naponta 2-ször kell neki tápot adni. Valamint nasinak gyümölcsöt/zöldséget. Ez csak nasi úgyhogy abból nem szabad sokat adni. A ketrec sem büdös ha rendesen takarítod. Ha megtanítod a szobatisztaságra akkor egyáltalán nem az. A nyuszit azért nem ajanlom mert annak nagy a mozgásigénye. Mindennap ki kell engedni a kertbe, a tengerimalacot viszont nem kell.de nyilván a szobában azért ki kell de ha nincs kertetek akkor a nyuszinak nem jó. És a tengerimalac nem lesz depressziós ha egyedül van. Nekem is egyedül van most és semmi baja. Imádja az embereket örül ha velünk van. Remélem tudtam segíteni
2018. ápr. 24. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!