Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A törpehörcsögöm szőre miért...

A törpehörcsögöm szőre miért kezd el fehéredni?

Figyelt kérdés

vadas színű és kb 2 napja megjelentek rajta fehér foltok.

gondolom öreg még nem lehet mert csak 5 hónapos


2010. ápr. 29. 17:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Elvileg vannak olyanok, amik az évszakok változásával, télen fehér bundát öltenek, de ez így most elég furcsa, hiszen tavasz van... :-/
2010. ápr. 30. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ez átlagos:D az én hörcsögöm is fehér-világosszürke volt és most fekete csíkkal a hátán sötétszürke:) Ez normális dolog:D
2010. máj. 1. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Előző vagyok...ahogy te is változol úgy ő(k) is:D
2010. máj. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Salx Narval ***** válasza:
Félő, hogy valami nincs rendben nála.Vedlenek ők is, de csak ősszel és tavasszal.Ki kellene kérni egy tenyésztő, vagy doki, véleményét.Minden esetre, nyomasd vitaminnal,hörcsögtáppal, addig amíg érdemleges választ nem kapsz, hátha vitaminhiány, de sajnos bőrprobléma is lehet.Nem vakaródzik túl sokat?
2010. máj. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

nem szokott vakarózni.

eddig vadas színű volt most már világos szürke...

a színével semmi bajom mert mindig ilyent akartam csak zavar hogy hátha valami baja van.

2010. máj. 26. 16:01
 6/11 A kérdező kommentje:
kisállatkereskedésben megkérdeztem és azt mondta az eladó hogy szerinte ez a felnőtt színe vagy elképzelhető hogy pigment betegsége van
2010. máj. 26. 16:01
 7/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Valóban változik egy kicsit a színük a felnötté váláskor.

Az én csuklyáspatkányom sötétszürke volt kicsinek, majd szép lassan kezdett halványulni és erösödni a szörzete.

A degumnál viszont más volt a helyzet, (nagyon figyelni kell az ilyen szinváltozásokra!) foltokban kiöszült a szörzete, gyönge lett, aluszékony, majd a szeme kezdett váladékozni. Ez a tünetegyüttes megegyezik a cukorbetegség okozta problémákkal. Az utóbbi idökben kiválogatta a kajából a mogyorót, aztán már csakis a mazsolát volt hajlandó megenni. Az okozta neki a cukorbetegséget!

Semmi édességet, csak a Vitakraft degueleséget kapott ez után, még jutalomfalatot sem vettem többé neki! ( Itt 2 éves, 5 és fél éves koráig élt, ami a deguknál szép kor!).

2010. máj. 26. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Képzeld ez olyan mint az embereknek! nekem most született egy unoka tesóm és előszőr barna szemmel és fekete hajjal született és most amikor majdnem 1 éves világos barna a haja (már kezd szőkülni) és kék a szeme!és volt régen olyan ovis társam akinek hol kék volt hol zöld volt a szeme! tehát nincs semmi baja csak az öregedésnél változnak! pl.: a tengeri malacom előszőr csak vörös volt most h már 4 éves a fenekén van egy hatalmas fehér folt ez azért van mert hullik a szőrik (ez normális) úgy nőnek vissza a szőrszálak hogy nem mindig ugyan olyan! lehet kezdi ahöridelveszteni a fsték anyagot a szőréból de ez is olyan mint ha megőszülnél lehet h még fiatal de az 5. oszt. társamnak már majdnem ősz a haja XD
2010. máj. 26. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
csak divatos akar lenni
2010. máj. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Campbell hörcsög? Nekem is voltam olyanjaim, és azok télen sötét, nyáron meg fehéres színűek voltak. 2 évig éltek, és mindkét szezonban így változtak.:)
2010. máj. 27. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!