Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Már kettő tengerimalacom így...

Már kettő tengerimalacom így pusztult el sorba egymás után. Mi lehet ez a "betegség" hogyan lehet ezt megelőzni?

Figyelt kérdés
Az első tengerimalacomat 1 évesen vásároltam Bajai állatkereskedésből , teljesen egészséges volt 5 hónapig vidám és aktív volt jól evett és ivott és minőségi kaját kapott és a szükséges vitaminokat is aztán az 5. hónapban rövid pár nap leforgása alatt kb. úgy 3-4 nagyon lefogyott de még ugyan úgy evett és ivott és aktív volt , majd egyik napról a másikra egyhelyben üldögélt meg sem mozdult , ki vettem a ketrecből és ment pár lépést és oldalra eldőlt mintha egyensúly zavarba szenvedvne , majd utána már nem tudott megmaradni a lábain sem oldalra dőlt és mozdulni sem tudott , és 1 óra leforgása alatt el is pusztult mind ezt úgy hogy előtte pár órával még úgy tűnt kutya baja.Szóval pár óra leforgása alatt ment végbe nála ez az egész.A következő tengerimalacommal ugyan ez történt , őt már egy tenyészetből vásároltam Pest megyéből mert azt gondoltam hogy az állatkereskedésekből olyan rossz genetikájú malacokat adnak ki amik pár hónap alatt el is pusztulnak de sajnos a tenyészetből vásárolt malaccal is pontosan ez történt meg , sőt rövidebb időn belül mert ő csak 3 hónapig élt.A kérdésem hogy mi okozza ezt a fajta betegséget és mi lehet pontosan ez a betegség ? Mert a tenyészetből 2db malacot vásároltam és megszeretném előzni hogy vele ez ne történjen meg.Még annyit hozzá tennék hogy a második malacnál mikor felütötte a fejét ez a betegség azonnal állatorvoshoz vittem csak a Bajai állatorvos és a dolgozói szerintem még nem is láttak tengerimalacot mert kb annyit értettek hozzá mintha egy idegen lényt vittem volna be hogy kezeljék.Szóval ha valaki tud erről a betegségről bármit is , mindent meghalgatok minden érdekel.Írjatok.Köszönöm.18/L
2016. nov. 27. 17:27
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Neten keresztül nehéz lenne megmondani, sajnos a malacok nagyon érzékeny állatok, sok mindenről megbetegedhetnek.

Ha mindig van előttük széna és víz, zöldségből keveset kapnak (és k betűsöket, salátát, uborkát nem), jó minőségű tápot adsz nekik, figyelsz a plusz C vitaminra, hetente legalább 1* takarítod őket, rendszeresen kiengeded őket futkosni, és nincsenek huzatban... Akkor kb. mindent megtettél, ami tőled telik.

Az nagyon fontos, hogy ha fogyni látod őket, vagy bármilyen betegség gyanús változást látsz rajtuk, azonnal vidd őket orvoshoz. A második malacnál ezt tetted, ez nagyon dicséretes, viszont nem mindegy, hogy milyen orvos látja! Csak egzotikus szakállatorvos ért hozzájuk. A Magyar Tengerimalac Védő Egyesület honlapján találsz listát az ajánlott orvosokról, közülük válassz legközelebb. Remélem nem lesz semmi baja a malackáidnak! :)

2016. nov. 27. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Sajnos a betegségről ötletem sincs, viszont tudom ,hogy Pécs nem 5 perc Bajától, de ha megoldható, akkor csak ajánlani tudom Dr. Mésző Zoltánt a Vitavet rendelőből. Ő kezelte és műtötte a malacomat és nagyon szakértő, rendes és empatikus volt. Arról nem is beszélve, hogy az igencsak kockázatos műtétet úgy végezte el, hogy a malacom nem esett műtét utáni depresszióba és már aznap mintha semmi se történt volna vele. Nekem ez is szempont, hiszen ez is csak azt jelenti, hogy amikor nem voltam ott, akkor is nagyon jól és szakszerűen bántak vele, nem tették ki felesleges stressznek. És szerintem árban is korrekt (egyetemistaként, munka nélkül tudtam állni a kezeléseket).

2016. nov. 28. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!