Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A kiscicák egymás után pusztul...

A kiscicák egymás után pusztultak el, napról-napra (? )

Figyelt kérdés
Öt kiscica született, nagyon erősek és élettel telik voltak. Anyjuknak van/volt bőven teje és alig hagyta őket ott egy percre is. Meleg, kényelmes és csendes helyük volt a házban. Az első elpusztulása váratlanul jött, egyik percről a másikra. Állatorvos azt mondta, hogy biztos a többiek kitúrták és nem tudott rendesen enni. Egészséges volt. Majd rá napra még egy meghalt, utána még egy és még egy. Ma reggel az utolsó is elment. Nem voltak bolhásak, orvos megnézte náthásak sem, meg sem fáztak. A doki az első hetektől végigkísérte a vemhességet és oda figyelt az anya cicára is - szomszédban lakik - és ő is tanácstalan. Az egyetlen furcsa körülmény talán az időjárás lehet. Idebent meleg van, de a ház nem szigetel túl jól. 27 fok volt amikor megszülettek, rá két napra már 5 volt. De semmi más. Tanácstalan vagyok. Mindegyik kicsinek már meg volt névlegesen a maga gazdija, akiknek tényleg szívesen odaadtam volna őket, mert megbízható és szerető macskatartók. A másik cicám is várandós, és félek, hogy az övéi is elmennek az első napokban. Szerintetek mi lehetett az oka, hogy meghaltak? Vagy lehet alapból volt valami születési rendellenességük? A doki szerint kizárt, de én nem zárnám ki.

2016. ápr. 27. 14:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
8%
Gyerek koromban kertes házban laktunk és sok cicát oda szokattam. Ők aztán ugyebár mindig oda jártak szülni. Ilyenkor beengedtük őket a teraszra, hogy ott biztonságban tudják nevelni a piciket. Rengeteg cicó megfordult nálunk és sok volt a fialás is, de sajnos nálunk is nagyon kevés cica maradt meg, pedig nagyon vigyáztunk rájuk, mert mindig akadt bőven örökbefogadó jelentkező. Nem tudom, mi lehetett a gond, nekünk a rengeteg kiscicából csak 2 maradt meg. Őket meg is tartottuk magunknak. Sajnálom! :(
2016. ápr. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
30%
Nagyon sajnalom megertelek, ahogy leirtad gondos tenyeszto vagy a cicaknak megvolt mindenuk az egeszseges fejlodeshez. En nem tenyesztek, de vannak cicaim , sajnos semmi elkepzelesem nincs miert haltak meg. Ha tehetitek akkor ha ujabb kicsi menne el , kerjetek reszletes boncolast mert anelkul csak tippelni lehet. MIlyen fajta cicak? az apa cica is veletek el? szegenykek nagyon sajnalom oket es a mamat is;-((((
2016. ápr. 27. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
72%

A névleges gazdiknak ajánlhatsz a már megszületett és életben maradt, ámde gazdátlan cicák közül, fogadjon olyan egyet közülük. Ha megbízható macskatartók, biztosan tudnak választani a TÖBB EZER menhelyeken élő cica közül.

(Ezért nem kéne még növelni a számukat).


Hogy a kérdésedre is válaszoljak: nem tudom, a doki sem tudhatja így ránézésre. Lehet bármilyen genetikai rendellenesség. Gondolom, pl. azt nem vizsgálta meg (boncolással), hogy nem lyukas szívvel születtek-e. Most csak mondtam egy példát.

2016. ápr. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább fertőzésre tippelnék, szerintem a mama teje volt fertőzött valami gyulladás miatt vagy betegség miatt.
2016. ápr. 27. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
70%

2es, ez nem tenyésztés, ez szaporítás. Azért nagy különbség van a kettő között, és ne dicsérjük már ezért a kérdezőt, mert persze jó dolog, hogy legalább orvost hívott hozzájuk, sokan még ezt sem teszik meg, de ahogy már írták, rengeteg macska van a menhelyen, onnan vigyen az, aki szeretne!

Nem lehet megmondani, hogy mi bajuk lehetett, ezt csak alapos orvosi vizsgálat derítené ki. De én helyedben ivartalaníttatnék, hogy ne történjen több ilyen.

2016. ápr. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy megfáztak, én is megfáztam ettől a 18 fokos hirtelen lehűléstől.
2016. ápr. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Egyiptomi mauk, apjuk is itt él. Hárman vannak, ők nincsenek ivartalanítva még. Van még egy menhelyes és egy ex kóbor aki megbarátkozott az enyéimmel. A kicsik nem lettek boncolva, de ha a következő alomból elpusztul valamelyik akkor sor kerül rá.

Sajnos vannak olyan emberek, akiknek lehet mondani bármit, nem hiszik el, hogy a menhelyről is igazi normális és szerető cicákat lehet örökbe fogadni. Attól, hogy sznobok még lehetnek jó gazdik. Azok is. S ha én nem adok nekik kiscicát, akkor ad valaki más. Ketten el is köttették sajátjaikat, mert mondtam adok én nekik ha születik. Szerintem a szaporulat csak jól járt ezzel az ajánlattal.

Gondolom megfáztak. De nagyon féltem a következő almot.

2016. ápr. 27. 18:37
 8/13 anonim ***** válasza:
Ez nagy pech, kedves kérdező. A gondatlanságod miatt most elestél egy csomó pénztől. Mert ugye nem gondolod hogy elhiszem, ha valódi fajtamacskáid vannak, azokat "szívesen odaadod", ahogy mondják, pusziért?
2016. ápr. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Már miért nem hiszed el?:D Nem hiszem, hogy ismersz.
2016. ápr. 27. 20:58
 10/13 anonim ***** válasza:
hat lehet hogy tenyleg megfaztak a hirtelen homerseklet valtozastol. nem tudom milyen helyen voltak a mamaval lehet kapni azokat a ruhaszeru anyagokbol keszult kis hazikokat amiben melegen maradnak a cicak, sot elektromos kis paplan is letezik amit alajuk lehet rakni stb. en nem otthon elek nem ismerem a lehetosegeket de valoszinu hogy tenyleg megfaztak. probalj erre nagyon figyelni legkozelebb. nem ismerem a fajtat majd megnezem a neten hogy milyenek, bar en minden cicat imadok. nekem egyszer volt cicam amit ugy vasaroltam penzert de utana mindig vagy ugy kaptam arvan vagy most az a ketto ami van a menhelyrol jottek egyik 4 a masik 7 honaposan. az elso amit vettunk keverek volt de nagyon aranyos jo termeszetu cicus volt, benti cicakent 18 evet elt velunk.
2016. ápr. 28. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!