Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen kisállatot ajánlatok...

Milyen kisállatot ajánlatok házba?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy kisállatot. Őszintén szólva vadászgörényre gondoltam, de a megvétellel, oltásokkal magasra rúgna a költsége, főleg ha az etetést is nézném. Viszont hasonló kaliberű, de kevésbé macerás kisállatról várok javaslatokat. Legalább akkora és olyan bundás állatra gondoltam, mint a vadászgörény. A barátnőmnek szobamacskája van, de a cicákkal nem jövök ki, így tanácstalan vagyok mit lehetne még így tartani. De nagyon szeretnék valamit tartani, amivel lehet foglalkozni.
2010. ápr. 30. 19:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
hörcsög vagy tengerimalac
2010. ápr. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ne vadászgörényt!!! Nekem van kettő. Hát mit ne mondjak, eddigi életem során tartot ÖSSZES állat közül a vadászgörény a legmacerásabb!!! Költséges is! Nagyon oda kell figyelni milyen kaját eszik, ráadásul a kiscsajok szeretik (meg néha a fiúk is) megrágcsálni az apróbb dolgokat (radír,gumi stb.) ami halálos lehet rájuk! És van egy nagyon veszélyes (halálos) oltóanyag, amit nem tudom hogy alkalmaznak-e még Magyarországon, de több EZER görény halt bele. Vagyis a legtapasztaltabb (és egyben a legdrágább) állatorvost kell választani! Mi Celldömölkön lakunk, és folyamatosan Szombathelyre visszük őket. Volt hogy a fiút Budapestre vittük (oda-vissza 600 km!!). Sok helyen beférnek, nagyon okosak, rafináltak! Egypár étel amit SZIGORÚAN TILOS nekik adni: nyers disznóhús, citrom, narancs, mandarin= vagyis a citrusfélék, zúza (halt már bele göri), ehetnek dinnyét- de csak mag NÉLKÜL, és csak a pirosát,szőlőt meghámozva... De ez csak TÖREDÉK!! Ha veszel is görényt akkor nagyonagyon gondold meg! Ha nem leszel olyan sokat Vele, akkor vegyél neki párt (de NE pároztasd őket!! Nem fogod tudni eladni a kicsiket- hidd el). A fiút célszerű ivartalanítani (csak jó orvossal). Étkezésre is figyelj, olyan helyekre is felmásznak amire nem is gondolnál! Mindent megrágnak ( ilyen apró izéket)! Sok oltás kell (hangsúlyozom, JÓ orvossal)! Na ha veszel, akkor : [link] , [link]

itt vannak az enyéim:

[link]

[link]

2010. ápr. 30. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem tudom, velük lehet úgy foglalkozni, mint mondjuk egy macskával? Simogatni, hívom, és jön, az ölembe veszem, puszit ad, stb.
2010. ápr. 30. 19:38
 4/12 anonim válasza:
tengerimalac vagy nyúl, tengerimalacot jobban ajánlom neked,mert egy hörcsög többet alszik nappal,mint éjszaka:) és a malac kicsit nagyobb is mint egy hörcsög tehát jó kivenni, játszani vele,és nem jellemző rájuk h hangosak és veszélyesek lennének.Hát csak a körmüket kell vágni, azt hiszem, de azt egy vadászgörénynél is kellene =)
2010. ápr. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
19:37 köszi. Ezért mondtam, hogy vadászgörényről le kell mondanom. Már utána olvastam mivel jár a vadászgörnytartás, az ajánlott honlapok közül az Magyar Vadászgörény Klub oldalát is átnyálaztam, a wikipediát is, a gyakszi kérdéseknél is tucatszámra olvastam róluk, és picit félek, hogy baja történne, mégha nagyon szeretném is, és nagyon sokat foglalkoznék vele. Ezért bár fájó szívvel de hasonló állatka után keresek, akinek gondját viselhetném.
2010. ápr. 30. 19:45
 6/12 anonim ***** válasza:

Nekem 2 tengerimalacom van most és párszor már hörcsögöm is volt.

A tengerimalacaimmal az a baj, hogy nem mozognak túl sokat, viszont nagyon aranyosak. Más tengerimalacok nem ilyenek, mint az enyémek hanem mozgékonyabbak. Nagyon nagy és puha bundájuk van. (amúgy a fajtájuk Teddy) Az egyikőjük amikor simogatom hangot ad ki, ez a hang azt jelenti, hogy jól esik neki. Amikor zörgök egy zacskóval mindketten elkezdenek "visítani",mert azt hiszik nekik adok kaját. Nagyon sokat esznek.

Szoktam őket kivinni mamámék nagy kertjébe, ha egymás mellé tesszük le őket ott maradnak, ha egymástól messze, de látják egymást akkor odamennek egymáshoz. Imádják egymást!!! Ha tengerimalacot veszel akkor vegyél hozzá még egy párt is, mert nem jó neki, ha egyedül tartod.

A hörcsögöm egyedül lakott. Volt egyszer egy Aranyhörcsögöm, meg egyszer egy törpe. A törpehörcsög nem volt jó, mert kifogtunk egy olyat ami nagyon gyors, sajnos azt nem sikerült megszelidíteni :(.Az aranyhörcsög amióta meghalt azóta is hiányzik (pedig azóta eltelt pár év). Nagyon aranyos volt. Ha kitettük a szabadba a földre nem ment el, csak elkezdett ásni, de olyan mély gödröt ásott, hogy majdnem eltűnt benne a höri. :D

A hörcsögöt 1 héten elég 1-szer takarítani, a tengerimalac viszont elég büdös szóval 1 héten 2-szer kell. A tengerimalac költségesebb, mert annak több forgács, meg kaja kell.

Sok sikert a kisállathoz. Majd írd le végül milyet vettél.

2010. máj. 1. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A nyúlnál a kezdőcsomag költséges, min. 20ezer:ketrec, tálak, fogkoptatók, alom, maga a nyúl. Aztán az évenkénti 1szer 2szer való oltás, egy ivartalanítás, (nem muszáj de ajánlott)2hetente friss széna, zöldségek, jó minőségű táp. Mi mindig sokat veszünk egyszerre így jobban megéri.

A nyulat szobatisztaságra lehet szoktatni, lehet tanítgatni, hallgat a nevére, lehet szeretgetni, stb...

2010. máj. 1. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nekem patkányaim vannak, jó nagy kéttenyérnyi fiúk. Meg lehet tanítani a nevére, meg arra hogy üljön a válladon és mehetsz vele sétálni is akár. Imádják ha simizem, vakargatom őket, szeretik az orromba dugdosni az orrukat is, vicces állatok, nem is kerülnek sokba, és a kisállatok közt ők a legokosabbak.

Na meg segítőkészek is mert ha rendetlenség van a szobádban csak kiengeded őket és mindent szépen bepakolnak a ketrecükbe amit elbírnak:D Meg is mosdatnak ha koszos vagy.

De bármit is veszel ne állatkereskedésből hanem tenyésztőtől vedd.

2010. máj. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsokat. Sajnos csak nyárra hozhatom össze, hogy vegyek egy kisállatot,de nyuszi az biztos nem lesz. Lehet végül tényleg egy kisebb rágcsáló mellett döntök. De ezt még megbeszélem a háziakkal.
2010. máj. 2. 09:47
 10/12 anonim válasza:
Én degut ajánlanék!
2010. máj. 2. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!