Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ha elmegyek egy állatkereskedé...

Ha elmegyek egy állatkereskedésbe tengerimalacot venni akkor az harapni fog? Lehet, h hülye kérdés de ne szúrjatok le

Figyelt kérdés
2009. nov. 16. 16:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Eddig összesen 3-szor vettem tengerimalacot. Egyik sem harapott. Az elején kicsit félénkek voltak, szaladgáltak a terráriumban, ha ki akartam venni, de pár nap alatt megszoktak és utána már könnyen meg lehett őket fogni. Foglalkozni kell velük, és akkor tök aranyosak.
2009. nov. 16. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
én tavaly vettem de nem harapott:)
2009. nov. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
18%
Mikor én vettem hörcsögöt, az megharapott. Mivel ismeretlen vagy neki, nincs kizárva, hogy megharap.
2009. nov. 16. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

A malackák félősek, inkább elfutnak és elbújnak, minthogy harapjanak.

Később volt, hogy játékosan nyalogatott, harapdált, de az nem fájt.

2009. nov. 16. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
ez állatfüggő :) ugyanolyan, mint a kutyáknál, van, amelyik hamis, van, amelyik nem....nekem két hörcsögöm volt, az egyik harapott, de nem nagyot, inkább csak úgy szereteből, ha már nagyon erősen csinálta, elhúztam a kezem, ennyi... próbáld ki, melyiket tudod gond nélkül kézbe venni...és válassz így
2009. nov. 16. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Tengerimalacról szólt a kérdés: a hörcsög harap, a tengerimalac nem. Ahogy már írták, az elején kifejezetten félős, de szelíd, amúgy meg ha kézben van, barátságos. Azt nem szereti, ha benyúlnak a lakosztályába, de akkor se harap, csak futkározik meg döf a buksijával. Kifejezetten aranyos állat.
2009. nov. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:

hát azér attól függ miylen.

eleinte nem kéne benne szerintem megbizni, mert nem tudni hogy miylen a természete.

amikor megvetted, akkor simogasd, próbáld szelidíteni, néézd meg /tapasztald hogyan reagál rá, és akkor lehet akár hogy 1-2 nap alatt már bátran megfogod, minden rossz közérzet nélkül

2009. nov. 16. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Inkább tenyésztőtől vegyél,én azt ajánlom.
2009. nov. 16. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Már miért harapna? Nekem is van tengerimalacom nagyon szelíd és ahol vettem oda rendszeresen járok tengerimalacokat simogatni, megállapitani a nemüket és egyebekben segiteni az eladónak. (önkéntes meló) mert imádom az állatokat. Soha egyik sem harapott még meg, inkább félnek az embertől. Amikor én vettem a malackámat akkor még kezdő voltam, de meg sem kellett fognom az állatot betették egy cipősdobozba és a kezembe nyomták. Otthon pedig Ő fél jobban tőled, ha nem nyúlsz hirtelen nem ijeszteget hanem csendes óvatos és lassú leszel akkor nemhogy megharapni nem fog, de nagyon hamar összebarátkozhattok és kezes kis állat válik belőle. Ez rajtad múlik és persze kell hozzá az odaadó napi szintű gondoskodás ami nem csak abból áll hogy enni adsz neki. Ha van még kérdéses irj nyugodtan én több mint 10 éve tartok és tenyésztek rágcsálókat van némi tapasztalatom róluk. Sok sikert!
2009. nov. 23. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A hörcsög engem is többször megharapott de a tengerimalac még soha pedig most már 5 éves. Ha egy állat megharap akkor biztos lehetsz benne, hogy te csináltál rosszul valamit mert alapos ok nélkül pusztán szórakozásból vagy bántásból nem harapnak. Pl nagyon megijesztetted vagy ideges lett és mérgében harap. De mondom nálam ilyen is csak hörcsögökkel fordult elő a malacka csak finoman szájába veszi az ujjadat és nyalogatja. Ez nem fáj és a bizalom kialakulását segíti tehát érdemes hagyni. Esetleg ha erősebben rágcsálja még az jelzés lehet, hogy nem érzi jól magát a kezedben tedd le. Bár ez is inkább a hörikre volt jellemző. Imádtam őket!
2009. nov. 23. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!