Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A hörcsög nem akar mást enni...

A hörcsög nem akar mást enni csak szotyit. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Most vettunk egy dzsungáriai törpehörit. Vettunk neki etelt, itatót. Adunk neki friss zöldséget is. (Répa, sárgarépa, stb., K betűseket kiméljuk). Csak szotyit eszik, kikeresi a taljából, es csak azt eszi meg, a többit pedig ott hagyja. A zöldségeket pedig csak éppen hogy megrágcsálja. Inni pedig nem is iszik egyátalán, és kezdek aggódni.
2016. dec. 5. 12:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez tényleg fura, a friss zöldségeket imádni szokták. A szelektálás az állatoknál általában valamilyen hiánybetegséget jelez, valamiért valamiből igyekszik az állat a lehető legtöbbet bevinni a szervezetébe.
2016. dec. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván ahhoz szokott hozzá (ha pl. kereskedésből van vagy szaporítótól, és sz*r összetételű kaját adtak neki).

Vizet isznak akkor is, ha nem veszed észre, mindig legyen előtte friss, télen még a szokásosnál is kevesebb fogy, és ha kap lédús zöldséget / gyümölcsöt, akkor is kevesebbet iszik, de azért iszik.

Ne adj neki addig újabb adagot, amíg el nem tünteti legalább a legnagyobb részét annak, ami előtte van - persze lehet, hogy elássa, de akkor is! Majd "ráfanyalodik", ha igazán megéhezik. A túl ok szotyi kifejezetten ártalmas lehet neki!

2016. dec. 5. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom ilyen magkeveréket vettél neki.

Na nekem is legjobban a szotyit szerette, és még 1-2 dolgok a 6-ból kb, a többit mindig otthagyta.

Ezen kívül a tökmag volt a másik nagy kedvence, amiből ugye nem túl sok volt a keverékben.


Valamint vettem egy csomag fürtös kölest, azt néha beraktam neki, annak egyből neki támadt.


Ja és hetente 2-3 alkalommal kapott tejfölt, valamint egy kis sajtot is, ezeket is szintén imádta.


Zöldségekből gyümölcsökből se mindet szerette, paprika, répa paradicsom jöhetett neki, néha almát is megette, de minden másból csak 1-2 falatot evett legtöbbször.


Szóval ja, lehet hogy te is ilyen válogatós jószágot szereztél be.


Inni meg iszik ő ha úgy érzi, hogy van neki bent a víz?

2016. dec. 5. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen tudom hogy a tul sok szotyi nem tesz tul jót neki. De az az érdekes hogy él és virul, játszik, es nagyon barátságos. Önitató van a ketrec széléra fel akasztva, jol eltudják érni. Köszönöm a gyors kommenteket.
2016. dec. 5. 14:28
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha állandóan hamburgert eszel nálad se azonnal jelentkeznek a tünetek. Vegyél Real Natúr-t abból is a minihamster-t
2016. dec. 5. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szotyiból napi 1-3 szemnél többet ne kapjon. Vegyél neki jó fajta keveréket (Real Nature, JR Farm Food, Vitakraft, Bunny) vagy külön magokat keverj össze (köles, len, cirok stb.)

A zöldségeket szerintem előbb-utóbb megszereti majd,csak még szokatlan neki. Próbálj ki több félét, p. brokkoli, tök, répa, spenót, biosaláta, paprika, paradicsom, retek, uborka stb.

Inni a legtöbb hörcsög csak 1-2 cseppet szokott az éjszaka közepén, ez a mennyiség meg ugye nem tűnik neked fel, annyira kevés. Szóval lehet iszik, csak nem látod.

2016. dec. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

a jó minőségű tápokban egyáltalán nincsen szotyi vagy tökmag.

olyat vegyél aminek jó az összetétele,pl amiket említettek kommentben.

előbb-utóbb megeszi azt is. csak gondolom ismeretlen neki, a megszokottat keresi a tálban. a kereskedésben gondolom valami nagyon alap vackot kaptak ,ezért nem ismeri a rendes magkeveréket és a zöldségeket.

de idővel hidd el meg fogja enni.

egy állat sem fog éhen halni,ha van előtte kaja. max több idő kell neki,hogy egyen belőle,ha ismeretlen neki.

vedd ki a szotyit és várj.enni fogja hidd el.

és próbálkozz minél több mindennel .

nálunk pl a fürtös köles nagyon megy, még úgy is,hogy kiskorában garantáltan nem találkozott kölessel. de ahogy kapott elsőre,szinte rögtön rárabolt

2016. dec. 6. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is csak nincs hozzaszokva. Azert az nemigaz hogy egyaltalan nincs szukseguk szotyira es tokmagra. A szervezetuk ezt is igyenli csak a mertekletessegen van a hangsuly. Fontos hogy gyumolcsot es zoldseget egyszerre ne adj neki mert hasmenese lehet tole. A tapok kozul en a versele laga nature-t ajanlom de mi ugy csinaljuk hogy veszunk bio madareleseget(az abban levo magok tokeletesek horcsogoknel is mert a termeszetben is ugyanezt eszik a horcsogok mint a madarak) es ahoz meg veszek bio es sozatlan magvakat amire szukseguk van a horcsogoknek. A feherje forras is nagyon fontos en heti egy koromnyi sajtot adok vagy szaritott lisztkukacot amit nagyon szeretek de vigyazz mert a hustol mint a lisztkukac nehany hori harapossa vallhat. En meg fott, sotlan, fuszerezetlen csirkelemellet szoktam nekik adni de csak neha es keveset.
2016. dec. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!