Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A dzsungláriai hörcsögöm nem...

A dzsungláriai hörcsögöm nem akar enni. Mit tegyek? Többi lent.

Figyelt kérdés
Ma vettem 1 dzsungláriai hörcsögot 10 előtt vettem , 4hónapos , hím kicsit duci, de sokat futkározik úgy 2 órája alszik , de vuszont azóta nem evett,ivott, kakilt, pisilt :/ aggódnom kéne ? Már volt hörcsögoöm de nem csinalt ilyet:/ légyszi gyorsan válaszoljatok fontos lenne, am azt nmtudom hogy 10 előtt meg-e etették

2013. aug. 5. 17:01
 1/9 anonim ***** válasza:

Mivel még új neki a környezet így ritkábban mer enni, nálunk is ez volt, aztán majd csak bátrabb lesz és gyakrabban jár enni.

Amúgy meg nagyon meleg van és ez is oka lehet annak hogy alszik és nem eszik, ilyenkor ez van a hörcsögöknél többnyire, többet alszanak.


Nincs szerintem semmi baja. Ne aggódj.

2013. aug. 5. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem neaggódj még biztos friss neki a hely és neki még nincs kedve enni:)) ha holnap se eszik akkor kezdj aggódni, de enni fog ez biztos:)
2013. aug. 5. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :) 5percenként tudok írni ,mert új vagyok és az nem baj ha nem kakilt nem pisilt??
2013. aug. 5. 17:17
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha jól értem, akkor egy Dzsungáriai törpehörcsögről írsz. Ha mai napon vitted haza, akkor tedd be a helyére és lehetőség szerint még hagyd pihenni. Alapvetően nem kell aggódnod érte, ha út közben nem kaphatott hőgutát, akkor nem lesz baja. Innivalója száraz kajcsija mindenképpen legyen, de én a helyedben már odaadnám neki a zöldséget is, mert nagyon meleg van. Ha látszólag jól van (futkározik, körbeszimatolt, lefeküdt aludni), akkor hagyhatod pihenni, viszont biztosíts neki valami hűvös helyet, hogy ha felkel és melege lenne, akkor tudjon hűsölni. (Pl. fagyasztóba berakott, lehűtött - előtte alaposan megmosott kő - amire felfeküdhet, vagy csempelap a terrárium aljára. Ha ketrece van, akkor a ketrec tetejére egy rongyba bebugyolált jégaku is jót tehet. :)
2013. aug. 5. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igen arra , bocsi új telón vagyok és még nem szoktam meg :D am jól érzi magát még hadta is h a kezembe vegyem mert szelid , nem kapott hőgutát és nincs melege hűvös helyen van és futkározott , a kajára meg az ivásra megkaptam a vlaszt de a kakilás és pisiléssel mi van ?
2013. aug. 5. 17:27
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kell emiatt se aggódnod, ha úgy néz ki, hogy jól van. Valószínűleg még ismeretlen számára a hely. - Nem beszélve arról, hogy attól még, hogy Te nem láttad, pisilhetett és kakilhatott.
2013. aug. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a nagy meleg miatt, illetve azért mert még idegen helyen van a hörid. Ne aggódj, hamarosan emgszokja és aztán már minden okés lesz.
2013. aug. 6. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
próbáld meg zöldségekkel etetni persze semmi k-betűs zöldséget ne adj neki és szeintem alával is próbálkozz azt is nagyon szereti az enyém meg a salátát
2013. aug. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nyugi az enyém is általában vagy elássa az ürülékét vagy a házába piszkit.
2013. aug. 7. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!