Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szerintetek melyik a nekem...

Szerintetek melyik a nekem való állatka?

Figyelt kérdés

Olyan állatot keresnék, ami kisebb termetű (sajnos a kutya/macska nem jöhet szóba), és szereti ha simogatják, szeret hozzád bújni. Gondolkoztam a cukormókuson, de szerintem az túl vad, mégis csak egy mókusról van szó. Szóba került még a süni, de nem hiszem, hogy szereti ha simogatják. Ti milyen állatot ajánlotok?


(nyugalom, elegendő időm és pénzem is van, még egy kutyát is be tudnék vállalni, de a hely szűke miatt inkább egy kisebb termetű emlősön gondolkodom)



2016. dec. 19. 21:16
1 2
 1/12 Flori9182 válasza:
45%
Hörcsög vagy nyuszi. Ha simogatást nézzük azaz a nyugottságot akkor egy nyuszit viszont ha játszani is akarsz vele néha egy 10-15 percet vagy attól függ mennyi időt akkor inkább egy hörcsögöt. De szóba jöhet még a tengerimalac is. ;)
2016. dec. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én a törpemalacot tudnám ajánlani, ha az nem túl nagy. Itt van részletesebb leírás: [link]
2016. dec. 19. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem tengerimalit.Nekem van 5 és imádom őket.Szuper velük játszani,és mindig bebújnak a pulcsimba.Életem legjobb döntése volt elhozni őket imádom. :) Szerintem számodra is megfelelő,mókás kis játszótárs lehet. :) sok sikert
2016. dec. 19. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat :) A tengerimalacon még gondolkodom, ugyanis sok helyen olvastam, hogy hajnalban visít (?), de fogalmam sincs, hogy igaz-e. A második válaszoló pedig pont eltalálta, ugyanis két órája csak cikkeket olvasok a törpemalacokról, de nem tudom, hogy készen állok-e rá. Meg sok helyen írják, hogy becsapták őket és megnőtt 100 kg-osra. És a tengeri malacokról tudnátok nekem írni pár sort? Mert nem nagyon ismerem őket.
2016. dec. 19. 21:32
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Én a 3. vagyok.



-Mi reggel szoktunk az 5 tengerimalinak 2 marék magot adni,délután/koraeste pedig répa,uborka..stb...

-Egyáltalán nem visítoznak éjjel,mi beállítottuk a saját "rendszerünkre" őket,tehát éjjel alszanak.Nekünk csak akkor visítoznak,hogyha zacskócsörgést hallanak.

-Nyáron kiszoktam vinni őket legelni,amit úgy oldok meg,hogy leveszem a ketrec felsőrészét,majd lerakom a fűre,aztán belepakolom a malacokat,de legeltetésnél figyelni kell arra,hogy ne érje őket közvetlen napfény,mert hőgutát kaphatnak.

-Ha a tengerimali mellett döntesz azt ajánlom,hogy 2 lányt tarts (ugyebár társas lények tehát nem lehet 1-et tartani).2 fiú nagyon könnyen összeveszekednek,hacsaknem testvérek,vagy az egyik dominánsabb,tehát legalább fél évvel idősebb a dominánsabb mali.

Ha kérdésed van akkor állok rendelkezésedre :)

2016. dec. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Tengerimalacok.hu, gemon.ro - itt rengeteg infót találsz a malacokról, ajánlom olvasgatásra. Én is innen (főleg Gemontól) szereztem a tudásom, immár 5 éve vagyok lelkes malacgazdi :)

Guinealynx-et is ajánlom, ha tudsz angolul.

Amúgy szerintem a malac kevésbé bújós állat, mint a nyuszi, de ez meg egyéni preferenciától függ, hogy mit szeretsz jobban. A malacokkal szerintem kevesebb a "galiba", mint a nyuszikkal. Persze ők is igénylik a foglalkozást, de ahogy a nyuszis ismerőseimet elnézem, hozzájuk képest jóval kevesebb figyelemmel is beérik.

2016. dec. 19. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
madárpók
2016. dec. 19. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ,hogy milyen életmódú állatot keresel?

Éjszaka legyen aktív,akkor érsz rá foglalkozni vele? Ilyen esetben hörcsög,törpesün.

Ha olyat keresel,ami inkább nappal vagy a délutáni órákban aktív,akkor tengerimalac.

Esetleg még a nyúl amit tudnék ajánlani.

Ami fontos,hogy nyulat párban tartunk és tengerimalacnál is legalább 2-t kell tartani.Szóval ezt is figyelembe veheted,hogy hány állatot tudnál magadhoz venni.

Ha csak egyet,akkor hörcsög vagy sün.


Én személyszerint a tengerimalacot ajánlanám.Tovább élnek mint a höri és a sün és jobban lehet velük foglalkozni,kézbe venni is könnyebb,mint egy apró hörcsögöt.

De a nyuszi is jó választás,bár ha helyszűkén vagy,akkor inkább malac.

2016. dec. 20. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
A patkányt kihagytam,őket is sokan tartják otthon,nagyon okos állatkák
2016. dec. 20. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt hörcsögöm csak az a baj hogy egy idő után harapósak lettek és féltem tőlük :D azért elég hegyes foguk van és ha harap akkor az tuti vérezni fog. Szerettem őket nagyon mert jófejek meg nagyon aranyosak csak emiatt én már nem merem tartani. Az is igaz hogy akkor még kicsi voltam :D így felnőtt fejjel már lehet más menne. Na de most van 2 mongol futóegerem és 2 tengerimalacom. Az egere jó fejek nem harapnak csak nagyon mozgékony megy nem marad meg az öledben :) este hangosan rágja a ketrecet vagy fut a mókuskerékbe van amikor zavarnak este az elalvásban.

A 2 tengerimalac csajszi hát ők tünemények szépen elvannak az ölemben lehet őket simizni vagy ölben etetni kiengedhetem őket a szobámba vissza mennek a helyükre pisilni meg ilyenek (ezt pici korukban meg kell nekik tanítani van aki azt mondja nem lehet mert ehhez buták de ez nem igaz meglehet!!) Este csendben vannak sosem nyígnak. Én malackákat ajánlanám.

2016. dec. 20. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!