Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ti mit tennétek ilyen helyzetben?

Ti mit tennétek ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
Vettem egy tengerimalacot állatkereskedésből de mivel ugye mindenhol együtt tartják a fiúkat-lányokat így lehet "töltött", visszavinni nem fogom, viszont még fiatal így a szülés veszélyes lenne, a kicsik pedig valószínűleg nem élnének sokáig mert beltenyésztettek. Viszont ha tegyük fel a doki azt mondaná hogy elvállalná az ivartalanítást (ugye ez nőstényeknél "kipakolás") úgy hogy még nem kimutatható de lehet hogy vemhes, ti belemennétek? Mindkettő kockázatos, mert ugye az egyik nagyműtét a másik pedig szülés fiatal korban.
2016. dec. 20. 11:39
 1/2 anonim ***** válasza:

Őszintén szólva semmi pénzért nem vásárolnék állatkereskedésből élő állatot.De ha mégis muszáj lenne,akkor olyan helyről venném ahol nemek szerint külön vannak válogatva.

Viszont ha már így alakult,vidd el dokihoz szerintem,ő majd tájékoztat róla,hogy tényleg vemhes -e, mekkorák már a picik,mit javasol.

Én inkább az ivartalanítást választanám,ha még nem túl nagyok a picik.

Nyilván ha már jövőhéten fialna akkorák,akkor nem lenne szívem 'elvetetni', de ha még kisebbek,akkor ivartalanítattnám.

Igazad van,hogy tuti beltenyészett kicsik vannak és az anyát is megviselné a szülés.

2016. dec. 20. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Mennyi idős a malacod? Én megkockáztatnám, hogy megszüli a kicsiket.

Nem hinném, hogy egy átlagos állatorvos vállalni fogja az ivartalanítást (sőt én a kezébe se adnám, csak olyannak aki egzotikus állatokra specializálódott és ért a tengerimalacokhoz! belőlük viszont kevés van). Eleve kicsi az állat, és ilyen kis testnél nagyon kockázatos ekkora hasi műtétet végeztetni. Nem véletlen, hogy a fiú tengerimalacokat szokták ivartalanítani a lány helyett, őket egyszerűbb műteni.

2016. dec. 20. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!