Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » 1 napos árva tengerimalacoknak...

1 napos árva tengerimalacoknak milyen tápszer való?

Figyelt kérdés
Ellés után elpusztult az anyamalac, 5 db kismalacot ellett, abból is 1 elpjsztult 2 órán belül, most egyenlőre maradt 4 kismalac. Milyen tápszerrel lehetne felnevelni őket, hogy a többi ne hulljon el?

2017. jan. 18. 12:11
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
0%

"ha ő nem veszi meg az anyát valszeg a kereskedésben ellik meg ahol ilyen esetben meg sem próbálják megmenteni a kicsiket."


Igen. És bármilyen kegyetlenül is hangzik, hosszú távon jobb lett volna.

Mert ha senki nem lenne hajlandó vemhes állatot megvásárolni, akkor a boltok is rákényszerülnének egy idő után, hogy normálisan tartsák őket, nemenként szétválogatva és nemkívánatos szaporulatot nem a nyakába varrva senkinek, aki EGY azaz EGY darab malacot szeretne venni náluk.


A boltban a szaporulat és annak kezelése a bolt felelőssége. Igen, "megmentésnek" tűnhet, ami most történt, miközben máris elpusztult két állat, további négy sorsa közvetlenül veszélyben van, és ha túlélik, a kérdező felelőtlen viselkedése miatt újabb és újabb állatok születnek és halnak majd meg vagy szenvednek egész életükben örökletes genetikai betegségekben.


Szóval igen, lehet, hogy a boltban mind elpusztul, így akár egyetlen év alatt tucatnyi malacka keletkezhet, akiknek kétlem, hogy mindnek kitűnő otthont fog tudni szerezni, illetve azok is tovább fognak szaporodni.


De mindettől függetlenül, ha már ő megvette vemhesen, és most van négy baba, akkor az lenne a minimum, hogy miután már tudja, hogy mi lenne a helyes további lépés, elkülöníti őket nemek szerint és úgy tartja meg a családot vagy pedig ha megnőttek a kölykök annyira, elajándékozza valamelyik nemű csoportot.

2017. jan. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
76%
#21 "akkor a boltok is rákényszerülnének egy idő után, hogy normálisan tartsák őket, nemenként szétválogatva és nemkívánatos szaporulatot nem a nyakába varrva senkinek, aki EGY azaz EGY darab malacot szeretne venni náluk. " na ez se ma fog megtörétnni, a boltoknak az állat nem állat hanem áru, ha születnek kismalacok jó, mert többet tudnak eladni, ha meghal kidobják mint a selejtet, előbb zárnak be minthogy normálisan tartsák őket, amikor elhoztam onnan egy patkányt akkora műanyag dobozba tették amiben megfordulni is alig tudott, ráadásul mivel eleségállat mindig venni fogják őket így eszük ágában sincs a boltosoknak egy rácsos ládánál többen tartani együtt fiúkat és lányokat.
2017. jan. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
52%
Kérlek, mondd hogy ez a kérdés és főleg a kommentjeid csak vicc. Ennyi **** nem lehet senki. Épp most láttad, hogy mi a következménye a beltenyészetnek. Erre még kérdezed, hogy mi a baj vele? A 90-es ketrec egy alacnak is baromi kicsi, nemhogy 5-nek.. erre képes lennél még elválasztani középen? Normális vagy? Remélem, csak trollkodsz.
2017. jan. 20. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
Létezik ilyen tudatlan ember, hidd el, a közvetlen szomszédom is UGYANEZT csinálja. Mikor áthívtak hozzájuk, hogy nézzem meg, miért vérzik annyira az ellés után, (nekem 2 lánykám van, de én nem vagyok orvos, nem tudom mi történhetett) akkor szembesültem 2 kismalaccal, az anyàval, meg az apamalaccal egy szűk, pisiszagú ketrecben nyomorogva. Állatorvos nem, mert azt mondták, hogy "azt megtehetjük, hogy veszünk neki vitamint, de állstorvosi kezelést nem vállalhatunk a hitel miatt!" na most dettó az meg ez az eset. Gondolom valami komplikáció történt. A kérdező nem troll, hanem egy nagyon felelőtlen állattartó, akinek valószínűleg nélkülözni kell. Kérdező! Mi lett a malacokkal, azóta?
2017. jan. 21. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:
23-as! Ha ennyire unatkozol, hogy provokálsz, akkor kívül tágasabb! Nem engedhetünk meg több tízezres plusz költségeket, mert nincs rá pénzünk, és amúgy a FaceBookon is kérdezősködök az ismerőseimnél, hogy tudna e valaki ketrecet kölcsön vagy örökbe adni. Nem vagyunk gazdagok, hogy ennyi pénzt elköltsünk, most még nem, és ên is 16 éves vagyok, max. nyàrra vállalhatok diákmunkát, és veszek ketrecet. Lehet, hogy te mindent megengedhetsz magadnak, de mások nem feltétlen. A malacokat rendszeresen kiengedem, ennél többre most még nem vagyok képes! Legutolsó válaszoló: nem hitel miatt nincs annyi pénzünk, hanem a rezsi is magas, és 3 közösköltséggel el vagyunk maradva, azokat kell befizetni, addig nélkülözni kell, és a szüleim is keményen dolgoznak, viszont kevés a bevételünk. Én is járok naponta matek korrepetálásra, az sem 2 fillér, húgom beteg, sok pénz megy el orvosságra, de ha álag alatti életet élnétek, akkor nem kéne ezt nektek kitálalni. A kismalacok táplálásában a barátnőm is segít, vettünk cicatejet. Ennyi futja a pénzünkből. Miért nem lehet ezt megérteni?!
2017. jan. 21. 11:49
 26/28 anonim ***** válasza:
84%
Kérdező: érthető, hogy nehéz anyagi helyzetben vagytok, sajnos nem vagytok egyedül ezzel. Viszont a te felelősséged, hogy ha nincs pénzetek egy kisállat teljes ellátására, akkor ne tarts háziállatot. Hidd el, ezer lehetőséged lesz még erre az életben, most természetes, hogy a szüleidnek ti vagytok az elsők. Nem lenne jobb, ha a tengerimalacvédők segítenének gazdit találni a malackáknak?
2017. jan. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

Ha más nem kölcsönbe mindenképp szerezz egy kecót mielőtt a lányok ivarérettek lesznek.

Amúgy hogy vannak a kismalacok?

2017. jan. 21. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
63%

Kérdező,


tényleg nem az a baj, hogy nem álltokjól és hogy nincs pénzetek fölösleges dolgokra. Csakhogy ha így álla dolog, akkor nem szabad magatokhoz venni kisállatot! Az egy élőlény, bármikor adódhatnak váratlan és brutálisan magas költségek - lásd a mostani helyzetet...


De egy betegség, baleset is azonnal tízezres állatorvosi számlákhoz vezet - vagy állatkínzáshoz, ha nem próbálsz segíteni rajta.


Nem gondoltam, hogy 16 éves vagy... Azt hittem, hogy egy együgyű 10-12 éves gyerekkel van dolgunk. Ne haragudj, nem bántásból, de szörnyen éretlen és tudatlan vagy a korodhoz képest.


És igen, sajnos ilyen körülmények közt már az eddigi elpusztult állatok is a TE felelősséged, nemhogy a továbbiak.


Sürgősen keress gazdit lehetőleg az összes malackádnak, de minimum a fiúknak! Az eddigi viselkedésed felelőtlen volt. Ha ezt nem teszed meg, akkor azt kell hinnem, hogy szimplán gonosz és érzéketlen vagy, hiszen mostmár tudod, mivel jár, amit csinálsz.

2017. jan. 23. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!