Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért ette meg a kölykeit?

Miért ette meg a kölykeit?

Figyelt kérdés
Van 4 hörim, az apa, 2 lány aranyhörim, és 1 lány dzsungi. És 2 anya hörim megellett, a harmadikat külön tettem az apával, hogy az anyák szoptatni tudjanak. Sok kis cuki hörik születtek, :3 de feltűnt, hogy az egyik anya eszi a kölykeit :'(( és a babákból 2-őt megevett. A másik nem csinálta ezt, de félek, hogy bántani fogja. Gondoltam rá, hogy külön veszem a babákkal a békésebb természetü hörit, hátha ő fel tudja nevelni őket, de tanácstalan vagyok, és ezért sürgősen várom a válaszokat! Előre is köszi! :3

2017. jan. 31. 01:31
 1/8 anonim válasza:
52%
Sziaa!! Nekem is ugyanez volt csak torpenyulnal .. A doki azt mondta hogy ez benne van a pakliban vannak ilyen hajlamu allatok ilyenkor ha teheted vedd oket kulon es ha a pici(k) megerosodtek , nottek probald meg betenni a "kannibal" anyahoz . Valszeg racsitani fog meg megtamadja akkor viszont felejtos. Ne aggodj van ilyen. :(
2017. jan. 31. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
74%

Dzsungit egyben tartod az aranyhörikkel?


Stressz és/vagy fehérjehiány miatt szokták megenni a kölykeiket. Stressz attól lehet pl. hogy egy másik hörcsög is ott van vele, miközben egyedül kell az aranyhörcsögöket és a dzsungikat is tartani, a roborovszkik szeretnek sokan együttlenni .


Szárított halat, ilyen fehér vagy lisztkukacot ilyesmit, vegyél a hörcsögöknek, főleg ha kölykük van, a fehérje pótlás miatt.

2017. jan. 31. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
26%
Amúgy ez normális dolog, a medve is megeszi a kölykeit ha úgy van, ez a természetben sajna így működik az állatoknál nincsen morál. :(
2017. jan. 31. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
60%
Az állatokat szaporítod,nem tartod őket rendesen,nem táplálod rendesen. KÍNZOD az állatokat... Ne számíts másra...
2017. jan. 31. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
22%
Nekem is ez történt mikor először lettek picijei. A következőnél nem fogja ezt csinálni (nekem is a második már megmaradt) De kell egy nyugis elzárt sötét hely ahol elbújhat pl egy nagy nem átlátszó pohár. Hiába teszed külön az anyja nélkül úgyis elpusztul. Ők már nem hiszem hogy megmaradnak így. :(
2017. jan. 31. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
78%

Mindenféle bunkózás nélkül: azért eszi meg, mert nem értesz hozzájuk.

Ha értenél a hörcsögökhöz, akkor eleve nem pároztatnál csak úgy, ,mert tudod, mekkora felelőtlenség. De ha már pároztatsz, akkor sem tartanád őket együtt sem a párzás előtt, sem a párzás után, mert tudnád, hogy a hörcsögök (legalábbis a dzsungik és aranyok) kizárólag egyedül tartható, magányos állatok és a másik jelenléte hatalmas stressz nekik, ami miatt megeszi a kicsiket.

2017. jan. 31. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Bereczki Alex ***** válasza:
29%
Valószínűleg azért érte meg őket mert valami betegséget érkezhetett rajtuk mert az egér félék akkor szokták megenni a köjkeiket ha betegséget éreznek rajtuk
2017. febr. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Fehérjehiány. Párizsit nem szoktál nekik adni? Vagy lisztkukacot.
2017. júl. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!