Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mitől kezdhetei el egy hörcsög...

Mitől kezdhetei el egy hörcsög rágni a lábát? Ha van játéka és rendszeresen ki van engedve hosszabb időre?

Figyelt kérdés
(Nem a sajátomról van szó csak sehol sem találok ezzel foglalkozó cikket és gondoltam valaki talán tapasztaltabb)

2017. febr. 27. 19:34
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Lehet idegrendszeri probléma a szoros rokontenyésztés miatt, illetve lehet kalciumhiány is!

Főtt, letisztított csirkecsontocskát (pl. csigolyát, bordát) adjatok neki! Az első héten naponta legyen előtte, később legalább heti 1 alkalommal.

2017. febr. 27. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Vagy idegi baj, ami túl- vagy beltenyésztés miatt történik vagy hiánybetegség vagy stressz. Ha pl. kicsi helyen van, akkor is begolyózhat (kiengedéstől függetlenül).
2017. febr. 27. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Uh hát mi számít kicsinek

Terráriuma van 50x30 és roborovszki ._. Meg amúgy tényleg naponta kb öt órát van kint, az asztalomon futkozik meg már csinált magának fészket a hangfalak meg a tankönyvek közt szóval gyakorlatilag csak éjszaka van bent a terráriumban nap közben úgy alszik mint akit fejbevágtak csak kajáért jön ki

Oké én tényleg csak nem akarom hogy lucaszék hörcsögöm legyen bocs hogy itt paranoidkodok

2017. febr. 27. 22:14
 4/22 anonim ***** válasza:
83%
Tekintve, hogy a hörcsög éjjeli állat, tehát csak éjszaka van szüksége nagy mozgástérre és hogy a roborovszki a legaktívabb hörcsögfaj, így a helye iszonyú kicsi. Amúgy is a minimum 60x40 cm törpéknek, de az ajánlott 80x50 vagy nagyobb. Robinak főleg.
2017. febr. 27. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Kb öt helyen olvastam azt hogy a robik kisebb helyen is megvannak

Most akkor mi van ;-;

Kezdem azt érezni hogy internetről lehetetlen bármire is felkészülni ahány hely annyi féle állítás 😑

2017. febr. 27. 23:23
 6/22 anonim ***** válasza:
41%
Ez érdekes. Egyik haveromnak nem tenyésztői hörcsögei voltak, hanem kereskedős. Némelyik beltenyészet volt. Nem volt hatalmas ketrecük sem. Mégsem volt egyik sem idegbeteg és nem rágták a lábukat. 4 évig éltek átlagosan. Minden nap kaptak friss vizet. Kajájuk táp mellett sajt, alma, körte, répa volt. Néha chips, mogyoró is. Nem értem milyen kényes hörcsögei vannak haverodnak vagy hogy tartja őket.
2017. febr. 28. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Annyi, hogy ne magyar oldalakat olvass, mert az összes magyar hörcsögös oldal hülyeséget ír sajnos. Olyan nemzetiségű nép oldalát olvasd, amik legalább egy kicsit tisztelik az állatokat..
2017. febr. 28. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
50%
Ja bocs. Nem haverodról van szó. Ma elég kialvatlan vagyok.
2017. febr. 28. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
76%

A 6-os hozzászólónak ne higgyen senki, csak trollkodni jött. Lényegében leírta az összes rossz dolgot.. kereskedés, kis ketrec, chips... nyilván ezek azok, amiket nem kellene csinálni. Meg hogy átlag 4 évig éltek.. persze. Az átlag életkor 2 év a hörcsögöknél. Van, amelyik él 4 évig is, de nagyon ritka és minden, csak nem átlag. Főleg ilyen életmód mellett, amit leírt a kedves kommentelő.

Bár amúgy nem törvényszerű, hogy a rossz körülmények között tartott hörcsög idegbajos lesz, rácsot rág stb. Mindig vannak kivételek.. de ritkák.

2017. febr. 28. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Hát én ezt az akváriumot/terráriumot úgy kaptam egy barátomtól aki aranyhörcsögöt és törpét is tartott benne mindegyik szép életkort élt és azt mondta nyugodtan tarthatom ilyenben

2017. febr. 28. 16:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!