Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mitől kezdhetei el egy hörcsög...

Mitől kezdhetei el egy hörcsög rágni a lábát? Ha van játéka és rendszeresen ki van engedve hosszabb időre?

Figyelt kérdés
(Nem a sajátomról van szó csak sehol sem találok ezzel foglalkozó cikket és gondoltam valaki talán tapasztaltabb)

2017. febr. 27. 19:34
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsétlen állatok, amiket ebben tartottak...

Attól, mert viszonylag hosszú életük volt, még nem voltak boldogok egy ekkorka helyen. nyilván az élethosszt nem csak az befolyásolja, milyen a helye, hanem a gének, táp stb. Nem számít, meddig élt, attól még a helye kicsi.

2017. febr. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Lol kezdem egy rakás sz*rnak érezni magam
2017. febr. 28. 19:39
 13/22 anonim ***** válasza:
Ahogy írták, talán nem kap elég vitamint, ásványt, fehérjét és ezért, de lehet simán csak idegbeteg. Ha túltenyésztett, simán lehet. De a helye is kicsi.. lehet a stressz is. Vannak rendes fa felszerelései, minimum 20 cm átmérőjű kereke és sok fürdőhomok (robinak nagyon fontos)?
2017. febr. 28. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Ekkora helyre az én törpém cuccai be se férnének. Nálam 80*60 cm alapterületű helyen van egy hörcsög, bár ő dzsungi. De a kötelező felszerelések ugyanazok, mint a robiknak. Két ház, mókuskerék, fürdetőhomok, kókuszdió házikó, mászóka, WC papír guriga, szénafészek, széna, forgács, műanyag csövek, tányér van bent neki. Így is zsúfolt a helye. Ha ennyi mindent beszerzel, és nagyobb helye lesz, nem fog unatkozni. Javaslom, hogy csatlakozz be Facebookon a Hörcsög imádók nevű csoportba, ott is sokat fognak neked segíteni.
2017. febr. 28. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

Nincsen semmi baja a hörcsögnek ;-;

Úristen még csak az kéne

Azért kérdeztem mert gondoltam a legjobb védekezés a megelőzés

Amúgy nincs két háza. Egy háza van meg egy odúszerű izé fahíd tálak kerék guriga és elfér. Meg van egy csomó kis szarja a terráriumon kívül mert amikor hazajövök akkor esetefelé kiengedem aztán ott fáraszthatja egy kicsit magát meg le van fedve egy sarok kartonnal a körmét is koptathatja szóval nem kínzom az állatot._.

2017. febr. 28. 20:33
 16/22 anonim ***** válasza:

Nem kínzod, de mégis rágja a lábát... Vegyél neki egy sokkal nagyobb alapterületű helyet, és biztosíts neki ingergazdagabb környezetet!

De ha más testrészét is rágja, lehet allergia vagy atka, bőrbetegség is.

2017. febr. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Emberek mondtam hogy nem rágja a lábát ;-;

Hála a jó istennek jó egészségben van és éppen a törifüzetemen alszik, csak tudni akartam hogy ezt mi válthatja ki mert egy barátnőm mesélte hogy miután a szülei elváltak az apjuk elvitte a hörcsögöt és mire legközelebb látták a hörcsög lerágta mind a négy lábát és kicsit rohadtul megijedtem és sehol nem találtam olyan cikket vagy topicot ami ezzel foglalkozna

Bocsi :c

2017. febr. 28. 20:59
 18/22 A kérdező kommentje:
És nagyon köszönöm a válaszokat :) ha még bárki bármit tud légyszi írjátok le, tényleg érdekel :))
2017. febr. 28. 21:01
 19/22 anonim ***** válasza:

Akkor mostmár tudod, mi okozhatja a lábrágást.

De ettől függetlenül, ha nincs is semmi baja a tiednek, a környezete ingerszegény és kicsi. Nem bántásból mondjuk ezt, hanem mert jót akarunk a hörcsögnek.

Főleg, hogy roborovszki.. ő a legkisebb hörcsög a legnagyobb mozgásigénnyel. Nappal tökmindegy, mennyit engeded ki, éjszaka kell neki az ingergazdag hely. Értsd meg, éjjeli állat. 20 cm átmérőjű, zárt kerék kell, ez nagyon fontos. és az is, hogy legyen sok fürdőhomokja. A fürdőhomok amúgy is minden hörcsögnek alapfelszerelés, de a robiknak főleg, lévén hogy sivatagi állat. Szerezz be egy nagyobb akváriumot vagy ketrecet, jófogáson már 2000-ért is találsz 80-as akváriumot.

2017. febr. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

"mire legközelebb látták a hörcsög lerágta mind a négy lábát"

Ha előtte semmiféle előjele nem volt, akkor egy dolog gyanús, sőt, szinte teljesen biztos vagyok benne: valami olyan alom került az állat alá (vagy kiszabadult és olyan felületen szaladgált!) ami valamilyen vegyszerrel volt kezelve, s súlyos irritációt okozott a szerencsétlennek. Pl. asztalosüzemben gyakran olyan fával dolgoznak, amit gombaölővel kezeltek.

2017. febr. 28. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!