Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mik a törpenyuszi lakásban...

Mik a törpenyuszi lakásban való tartásának hátrányai?

Figyelt kérdés
Megrágja-e a parkettát, büdös-e, és ami a legfontosabb hogyan neveljem szobatisztaságra?
2010. máj. 11. 11:03
 1/10 anonim ***** válasza:
53%

Kb mindent megrágnak aki az útjukba kerül! A parkettát a szekrények fogantyúját, a tapétát, a vezetékeket, a kukás zsákot, szobanövényeket.. szóval mindent.

Elég zajosak ahogy mozognak a ketrecbe.

Ha naponta kétnaponta takarva van a ketrecük akkor nem büdösek, de egyébként alapból van egy jellegzetes szaga a szobának tőle. Nem arról van szó, hogy büdös, de lehet érezni, hogy ott valami állatka él.

A szobatisztaságra nevelésben nem tudok segíteni, a mienk vagy a ketrecébe végzi el a dolgát illetve az ágy alatt van a másik kedvenc helye. Erről leszoktatni nem tudtuk csak oda van téve neki mindig egy kis műanyag tálca újságpapirral letakarva.

2010. máj. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
nagyon erős szaga van, rengeteg szőrt hullajt, többet mint egy macska, mindent megrág, így ismerkedik a dolgokkal és a szobatisztaságra nevelés csak ritkán sikerül egyeseknek, mivel a nyúl egy helyre jár pisilni, de bogyókat mindenfelé eregethet, ahogy ugrál, lépked, potyognak ki belőle.
2010. máj. 11. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Az én nyuszim 2éves,a ketrecében egy helyre végzi a dolgát,és a házban is van egy tálka erre a célra. Nem potyogtat el kakit,csak néha...de nem vészes.Van egy fa "mászókája" amire felkapaszkodik és rágcsálja. Mást nem nagyon rág meg a házban. Nem rágja a ketrecet éjjel,nappal ált.köztünk ugrál a lakásban. Van egy párnája a nappaliban néha oda jár pihenni. Az ólt rendszeresen kell takaritani! De amugy semmi galibát nem csinál. A szőre hullik idöszakonként,akkor nem ölelgetem annyit:P és többet porszivózok. Ha ügyes és jó gazdi vagy,jó nyuszi lesz!
2010. máj. 11. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Jah még annyit,nem rág parkettát,sose próbálta. Pisi kakibol mindig ott kell hagyni egy kicsit,és odaszokik. Én néha leszídtam,fura de felfogta:) okosak ám. (2 éves nyuszis)
2010. máj. 11. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Mielőtt még felújítottuk volna a szobát rágta a szegőt, azóta ha kint van mindig figyelni kell rá nehogy nekiessen.

A parkettát csak kaparja, de csak az ajtónál, ha ki akar menni. Nem nagyon van szaga (jó minőségű szagokat megszüntető táp, fapellet alom, ivartalanítás), anyum egyszer feljött és nem érezte, pedig neki olyan szaglása van mint a kutyának. A szőrét hullajtja rendesen, pedig nem hosszú szőrű, mi speciel tépkedni szoktuk, neki az erkélyen, hogy könnyítsünk a vedlésen (de van már törpe rex nyuszi, nekik még rövidebb a szőrük).

Szobatisztaság szánj rá vagy 2hónapot és sikerül,folyamatosan figyeld hová végzi a dolgát és ha helyezkedik tedd az alomra, hagyj neki mindig egy kis ürüléket, hogy tudja hová kell mennie, a többi helyet ecettel mosd fel (irtózik a szagától) nekünk hetente 2bogyót ha elejt a szobában, de azt is csak mielőtt etetem és már fel van spannolva. Ágyra, kanapéra ne nagyon engedd fel, mert azt fogja kinevezni a wc-jének.

Nálunk el vannak rejtve a kábelek, így azt se tudja mi az.

2010. máj. 11. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

[link]

A nyulak, csakúgy, mint a legtöbb állat, vizeletet és székletet ürítenek. De ami ez ügyben a legfontosabb: a nyulak, csakúgy, mint a macskák, viszonylag könnyen szobatisztaságra nevelhetõek.


A nyulak vizelete sárga, és meglehetõsen erõs szagú. Normálisan egy általuk kiválasztott ürítõhelyre (WC-re) járnak pisilni, erre nem kell õket megtanítani. Ha a nyúl összevissza pisil, akkor az általában valamiféle betegség jele. Persez balesetek elõfordulhatnak, pláne a szoktatás idõszakában

Mivel a nyulak igencsak érzékenyek a saját területükre, ezért szanaszét szórják, ha úgy érzik, a területükre valamiféle betolakodó került. Szintén nehezen tartja vissz a nyúl a bogyóit, ha rátör a szerelmi mámor, ilyenkor nem képes visszatartani. Egyébként általában a nyúlbogyókat a nyúl a vizeletürítésre használt sarokba rakja le.



Az elõbbiekben ismertetett szokásaik miatt a nyulak viszonylag könnyen szobatisztára nevelhetõek. Csekély kockázattal kiengedhetõek sétálni a szobában, de a jól nevelt nyulak tarthatóak akár teljesen szabadon is (bár akkor a lakást más szempontból is nyúl-biztossá kell tenni

Tehát a nyulak, ha tehetik, eleve egy vagy legfeljebb néhány helyet, jellemzõen sarkokat választanak ki, ahova a vizeletüket és székletüket ürítik. A nyuszit, amikor megérkezik, érdemes a számára kijelölt területre (ketrecbe) bezárni, és megvárni míg magától kiválasztja ezt a bizonyos sarkot. Nyúlfüggõ, mennyi idõre van szükség ehhez. A szobatisztaság elérésére elég általában egy hét, ha utána kiengedjük, visszapattog. A sarok kiválasztása már több idõ, és változó. Némely nyul pár nap után is már megtalálja a maga sarkát, más nyusziknak hetek kellenek. Ez nekünk jó, de használjuk ki, hogy a kölyöknyuszi vizelete gyakorlatilag szagtalan. Ne legyünk restek naponta kiszedni a pisis részt, és uj forgácsot szórni be. Ha bárhova tesszük a ketit, akárhogy kisikáljuk, mindig ugyanoda megy, akkor stabil a választása. Ha a nyul már kezdene ivarérett lenni, vagyis pár hónapos, akkor egyszerüsithetjük a dolgunkat, és megakadályozhatjuk, hogy "nyulszag" terjengjen a lakásban. Ebbe a kiválasztott wc sarokba egy alacsony falú mûanyag dobozt érdemes helyezni, benne nedv és szagszívó alommal. Mindenképpen természetes anyagból készült almot használjunk, vagy növényi alapu rágcsálóalmot, vagy mészkõ alapu macskaalmot, ugyanis a nyul beleehet. Így csak ezt a dobozt kell viszonylag gyakran takarítani, és mégis szagtalanul és tisztán tartható a nyúl lakóhelye. (Ha a doboz nem fér a nyúl ketrecébe, akkor a ketrec kicsi.)

[link]


egyáltalán nem büdös, nekem bak nyuszim van, ivartalanitva nem lesz szúrós szagú a vizelete... a parkettát nem rágja, sőt az én nyuszim nagyon jó fej, nem rágott még meg semmit... mondjuk alap, hogy kábelt meg növényt nem hagyunk előtte :)

a linkeket tanulmányozd át, nagyon hasznosak :)

2010. máj. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
büdi lesz, gyakran kell majd cserélni az almot, de amúgy nagyon aranyosak :) nekem is volt, mindig nyalogatott
2010. máj. 12. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Valóban megrágcsálnak mindent, kicsit zajosak, kicsit szőrözősek, de ezek mind sokkal kisebb problémák mint a szobatisztaság kérdése. Persze nyúlfüggő is a dolog, van akinél megtanulja van akinél nem. Nálam például rengeteg erőfeszítés ellenére sem tanulta meg pedig nem hinném hogy én ügyetlen, rossz gazdi lennék. Ez azért kellemetlen mert ha kint van akkor minden tele van bogyóval és pisil is mindenhová ahol éppen rájön a szükség. Sokan azt mondják hogy a nyulak ösztönből egy helyre ürítik a vizeletet de az én nyulamnak erről nincsen tudomása, pedig ivartalanított. Szóval ez az egyetlen dolog ami miatt meggondolandó.
2010. máj. 12. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

nekem ő az első nyuszim, 6 hetesen hoztuk, 2 hét alatt szobatiszta lett, nem hiszem,hogy ő kivételes lenne :))

valamit nem jól csinál az, akinél nem sikerül... mondjuk mi nem almozunk, hanem rossz türcsi van összehajtva neki, arra nagyon szeret pisilni

2010. máj. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
De igen, mindent jól csinálunk, én jobban tudom, hidd el. Tetszik vagy sem a nyulak sosem lesznek olyan megbízhatóan és könnyen szobatiszták mint a macskák. Mint mondtam vannak nyulak amelyek megtanulják és vannak amelyek nem, ez benne van a pakliban.
2010. máj. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!